Belangrijke PVV-ministers zonder verbindingspersoon met Kamer
DEN HAAG (ANP) - Twee belangrijke PVV-ministers moeten het zonder politiek assistent stellen. Zowel vicepremier Fleur Agema als asielminister Marjolein Faber zitten zonder zo'n rechterhand die de samenwerking met de Tweede en Eerste Kamer soepel moet laten verlopen, erkent Agema.
De politiek assistent of politiek adviseur van Faber is nog altijd niet door de screening gekomen van de veiligheidsdiensten. Die gaan na of een medewerker op zo'n gevoelige positie, die toegang heeft tot het ministerie en veel vertrouwelijke informatie, daarmee vertrouwd kan worden. Agema "weet niet precies" waarom het zo lang duurt voor Fabers beoogde assistent wordt toegelaten, zei ze bij aankomst voor de ministerraad.
Faber zelf wil niets over de vertraging zeggen. Maar die hindert haar niet bij bijvoorbeeld een in beide Kamers omstreden plan voor het uitroepen van een asielcrisis, bezweert ze. "Gelukkig kan ik zelf ook het politieke handwerk. Want ik zit dertien jaar al in de politiek."
Onverwacht verzet
Agema's eigen politiek assistent is alweer vertrokken, zegt de PVV-vicepremier. Maar "ik heb wel een invaller. Dus alles komt goed".
De afgelopen weken zagen Agema, Faber en ook andere bewindslieden plannen stuklopen op voor hen onverwacht verzet van de Tweede Kamer. Politiek assistenten hebben de taak om zulke brokken te voorkomen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.
2 dagen geledenDEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.
2 dagen geledenHILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".
2 dagen geleden