Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijke PVV-ministers zonder verbindingspersoon met Kamer

Belangrijke PVV-ministers zonder verbindingspersoon met Kamer

DEN HAAG (ANP) - Twee belangrijke PVV-ministers moeten het zonder politiek assistent stellen. Zowel vicepremier Fleur Agema als asielminister Marjolein Faber zitten zonder zo'n rechterhand die de samenwerking met de Tweede en Eerste Kamer soepel moet laten verlopen, erkent Agema.

De politiek assistent of politiek adviseur van Faber is nog altijd niet door de screening gekomen van de veiligheidsdiensten. Die gaan na of een medewerker op zo'n gevoelige positie, die toegang heeft tot het ministerie en veel vertrouwelijke informatie, daarmee vertrouwd kan worden. Agema "weet niet precies" waarom het zo lang duurt voor Fabers beoogde assistent wordt toegelaten, zei ze bij aankomst voor de ministerraad.

Faber zelf wil niets over de vertraging zeggen. Maar die hindert haar niet bij bijvoorbeeld een in beide Kamers omstreden plan voor het uitroepen van een asielcrisis, bezweert ze. "Gelukkig kan ik zelf ook het politieke handwerk. Want ik zit dertien jaar al in de politiek."

Onverwacht verzet

Agema's eigen politiek assistent is alweer vertrokken, zegt de PVV-vicepremier. Maar "ik heb wel een invaller. Dus alles komt goed".

De afgelopen weken zagen Agema, Faber en ook andere bewindslieden plannen stuklopen op voor hen onverwacht verzet van de Tweede Kamer. Politiek assistenten hebben de taak om zulke brokken te voorkomen.

Meer uit Politiek

Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

9 minuten geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

49 minuten geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

1 uur geleden
Van der Plas 'rotgeschrokken' omdat D66 landbouwminister levert

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas wordt er allerminst vrolijk van dat D66 de nieuwe minister van Landbouw levert. "Boeren zijn zich rotgeschrokken. En ik met hen", schrijft de BBB-leider op X. "De partij die veestapel wilde halveren en de grootste boerenprotesten in de historie ontketende."

1 uur geleden
Palmen (ex-NSC) blijft als staatssecretaris Herstel Toeslagen

DEN HAAG (ANP) - Voormalig NSC'er Sandra Palmen blijft ook in het nieuwe kabinet als staatssecretaris belast met het toeslagenherstel. Dat heeft D66-leider en beoogd premier Rob Jetten bevestigd. De hersteloperatie voor gedupeerden van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag wordt naar verwachting eind volgend jaar afgerond.

3 uur geleden
Eén staatssecretaris krijgt alle digitale zaken onder zich

DEN HAAG (ANP) - In het nieuwe kabinet onder aanstaand premier Rob Jetten (D66) wordt één staatssecretaris verantwoordelijk voor alle digitale zaken. Tot nu toe waren die verantwoordelijkheden verdeeld over drie ministeries. De roep om een bewindspersoon met duidelijke beslismacht over digitale zaken klinkt al jaren, onder andere uit de IT-sector.

3 uur geleden
Coalitie maakt namen ministers de komende dagen bekend

DEN HAAG (ANP) - Nu bekend is welke partij welke posten krijgt in het nieuw te vormen kabinet, zal de komende dagen bekendgemaakt worden wie die functies zullen vervullen. "Ik denk dat voor alle drie de partijen geldt dat we heel ver zijn met de definitieve selectie van de personen", meldt aanstaand D66-premier Rob Jetten.

3 uur geleden