Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijke PVV-ministers zonder verbindingspersoon met Kamer

Belangrijke PVV-ministers zonder verbindingspersoon met Kamer

DEN HAAG (ANP) - Twee belangrijke PVV-ministers moeten het zonder politiek assistent stellen. Zowel vicepremier Fleur Agema als asielminister Marjolein Faber zitten zonder zo'n rechterhand die de samenwerking met de Tweede en Eerste Kamer soepel moet laten verlopen, erkent Agema.

De politiek assistent of politiek adviseur van Faber is nog altijd niet door de screening gekomen van de veiligheidsdiensten. Die gaan na of een medewerker op zo'n gevoelige positie, die toegang heeft tot het ministerie en veel vertrouwelijke informatie, daarmee vertrouwd kan worden. Agema "weet niet precies" waarom het zo lang duurt voor Fabers beoogde assistent wordt toegelaten, zei ze bij aankomst voor de ministerraad.

Faber zelf wil niets over de vertraging zeggen. Maar die hindert haar niet bij bijvoorbeeld een in beide Kamers omstreden plan voor het uitroepen van een asielcrisis, bezweert ze. "Gelukkig kan ik zelf ook het politieke handwerk. Want ik zit dertien jaar al in de politiek."

Onverwacht verzet

Agema's eigen politiek assistent is alweer vertrokken, zegt de PVV-vicepremier. Maar "ik heb wel een invaller. Dus alles komt goed".

De afgelopen weken zagen Agema, Faber en ook andere bewindslieden plannen stuklopen op voor hen onverwacht verzet van de Tweede Kamer. Politiek assistenten hebben de taak om zulke brokken te voorkomen.

Meer uit Politiek

Kamer wil staatscommissie die kinder uithuisplaatsing onderzoekt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet een staatscommissie instelt die grondig gaat onderzoeken hoe het is gesteld met uithuisplaatsingen van kinderen vanwege problemen in de gezinnen. Daarbij moet de commissie zich onder meer richten op de praktijk van drang en dwang die vanuit de overheid wordt toegepast in de jeugdzorg. Ook de rol van onder meer scholen, rechtbanken, familie en de omgeving daarin moet worden bekeken.

1 dag geleden
Halsema: kans dat volgende keer geen Maccabi-fans welkom zijn

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam noemt het "hoogstwaarschijnlijk" dat bij een volgende voetbalwedstrijd in de hoofdstad tegen de Israëlische club Maccabi Tel Aviv er geen supporters welkom zijn. Ze zei dat in een debat met de gemeenteraad over het onderzoek van het Instituut voor Veiligheids- en Crisismanagement (COT) naar het geweld rondom de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv in de nacht van 7 op 8 november vorig jaar.

1 dag geleden
Gelderland hervat vergunningverlening met nieuwe stikstofregels

ARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland zegt dankzij tijdelijke nieuwe stikstofregels onder strenge voorwaarden weer vergunningen te kunnen verlenen voor zaken als woningbouw en evenementen. Onder de nieuwe regels moeten indieners aantonen dat de uitstoot voor het bouwen van bijvoorbeeld huizen met ruim een derde wordt teruggebracht. Door een uitspraak van de Raad van State ligt de vergunningverlening sinds eind vorig jaar zo goed als stil.

1 dag geleden
Voorrangsverbod statushouders hindert uitvoering regiewet Keijzer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer van Volkshuisvesting gaat nog eens kijken naar de uitvoerbaarheid van de gewijzigde wet regie volkshuisvesting. Het gaat vooral om een wijzigingsvoorstel van de PVV, waarin statushouders geen voorrang meer krijgen op een sociale huurwoning. Dat is door een Kamermeerderheid toegevoegd aan de regiewet. De BBB-bewindsvrouw heeft "aandacht voor de juridische houdbaarheid" van het amendement.

1 dag geleden
SGP: stel stemming asielwet uit voor spoedadvies Raad van State

DEN HAAG (ANP) - De SGP wil de stemming over de asielnoodmaatregelenwet uitstellen, zodat met spoed advies kan worden gevraagd over de strafbaarstelling van illegaliteit. De conservatief-christelijke partij is niet gerustgesteld door een brief hierover van minister David van Weel (Asiel, VVD). Daarin "lijkt de minister nu zonder onderbouwing te stellen dat álle hulp strafbaar is", schrijft de SGP op X.

1 dag geleden
Kabinet: hulp kerken aan illegalen zal niet snel bestraft worden

DEN HAAG (ANP) - Organisaties als de kerk of het Leger des Heils zullen niet snel worden bestraft als illegaliteit inderdaad strafbaar wordt, denken de partijloze premier Dick Schoof en minister David van Weel (Asiel, VVD). De demissionaire kabinetsleden geven hiermee antwoord op vragen van NSC. De coalitiepartij twijfelt over de steun aan de asielnoodmaatregelenwet omdat een wijzigingsvoorstel van de PVV om illegaliteit strafbaar te stellen hieraan is toegevoegd.

1 dag geleden
Onderwijsbegroting aangenomen, geen meerderheid in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - De aanvullende begroting van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap is aangenomen in de Tweede Kamer, maar krijgt waarschijnlijk geen meerderheid in de Eerste Kamer. GroenLinks-PvdA stemde voor de begroting, waarin veel extra wordt bezuinigd, maar zei later dat dat een vergissing was.

1 dag geleden