Belangrijke oppositiepoliticus in Venezuela gearresteerd
CARACAS (ANP) - Oppositiepoliticus Freddy Guevara is maandag op een snelweg in de hoofdstad Caracas in Venezuela aangehouden. Volgens Venezolaanse aanklagers wordt hij aangeklaagd voor onder meer terrorisme en verraad. Guevara is een nauw bondgenoot van oppositieleider Juan Guaidó die door de Verenigde Staten en andere landen wordt gezien als de legitieme president van het Zuid-Amerikaanse land.
In een verklaring zei de hoofdaanklager dat een arrestatiebevel tegen Guevara was aangevraagd vanwege zijn vermeende "banden met extremistische groeperingen en paramilitairen die connecties hebben met de Colombiaanse regering". Guaidó zei eerder op maandag dat gewapende mannen hem dreigden te arresteren toen hij zijn appartement verliet in een poging Guevara te helpen.
De incidenten komen op het moment dat de regering van president Nicolás Maduro en de oppositie zich voorbereiden op onderhandelingen om uit de crisis te komen waarin het land zich bevindt. Die gesprekken worden volgende maand met bemiddeling door Noorwegen in Mexico gehouden.
Maduro bevestigde op de staatstelevisie de onderhandelingsplannen, maar zei dat de oppositie eerst gewelddadige tactieken moet afzweren. Zonder Guevara of Guaidó bij naam te noemen, zei hij over bewijs te beschikken dat sommige mensen staatsgrepen plannen en dat aanklagers op basis van dat bewijs in actie zijn gekomen. Ook moeten de VS en de EU volgens de president sancties tegen Venezuela opheffen voordat de onderhandelingen beginnen.
Guaidó wordt onder meer door Washington en Brussel al sinds begin 2019 erkend als legitiem staatshoofd van Venezuela, in plaats van de autoritaire leider Maduro. De Venezolaanse oppositieleider riep zich toen uit tot interim-president vanwege de vermeende fraude die tot Maduro's herverkiezing had geleid in het jaar daarvoor.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
1 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
1 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
4 uur geleden