Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijke oppositiepoliticus in Venezuela gearresteerd

Belangrijke oppositiepoliticus in Venezuela gearresteerd

CARACAS (ANP) - Oppositiepoliticus Freddy Guevara is maandag op een snelweg in de hoofdstad Caracas in Venezuela aangehouden. Volgens Venezolaanse aanklagers wordt hij aangeklaagd voor onder meer terrorisme en verraad. Guevara is een nauw bondgenoot van oppositieleider Juan Guaidó die door de Verenigde Staten en andere landen wordt gezien als de legitieme president van het Zuid-Amerikaanse land.

In een verklaring zei de hoofdaanklager dat een arrestatiebevel tegen Guevara was aangevraagd vanwege zijn vermeende "banden met extremistische groeperingen en paramilitairen die connecties hebben met de Colombiaanse regering". Guaidó zei eerder op maandag dat gewapende mannen hem dreigden te arresteren toen hij zijn appartement verliet in een poging Guevara te helpen.

De incidenten komen op het moment dat de regering van president Nicolás Maduro en de oppositie zich voorbereiden op onderhandelingen om uit de crisis te komen waarin het land zich bevindt. Die gesprekken worden volgende maand met bemiddeling door Noorwegen in Mexico gehouden.

Maduro bevestigde op de staatstelevisie de onderhandelingsplannen, maar zei dat de oppositie eerst gewelddadige tactieken moet afzweren. Zonder Guevara of Guaidó bij naam te noemen, zei hij over bewijs te beschikken dat sommige mensen staatsgrepen plannen en dat aanklagers op basis van dat bewijs in actie zijn gekomen. Ook moeten de VS en de EU volgens de president sancties tegen Venezuela opheffen voordat de onderhandelingen beginnen.

Guaidó wordt onder meer door Washington en Brussel al sinds begin 2019 erkend als legitiem staatshoofd van Venezuela, in plaats van de autoritaire leider Maduro. De Venezolaanse oppositieleider riep zich toen uit tot interim-president vanwege de vermeende fraude die tot Maduro's herverkiezing had geleid in het jaar daarvoor.

Meer uit Buitenland

Ex-topman geheime dienst Sri Lanka opgepakt om bomaanslagen 2019

COLOMBO (ANP/AFP) - Een voormalige topman van de geheime dienst van Sri Lanka, generaal Suresh Sallay, is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van samenzwering en van medeplichtigheid aan een reeks bomaanslagen in 2019.

43 minuten geleden
EU zoekt driftig naar opties blokkade Hongarije te omzeilen

BRUSSEL (ANP) - Op alle mogelijke niveaus wordt met Hongarije gesproken in een poging de blokkades op te heffen die het land heeft opgeworpen tegen een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland.

47 minuten geleden
Slachtoffers brand Crans-Montana krijgen elk bijna 55.000 euro

ZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland gaat een eenmalige betaling van 50.000 Zwitserse frank (bijna 55.000 euro) doen aan zwaargewonde overlevenden en nabestaanden van de nieuwjaarsbrand in een bar in het skigebied Crans-Montana. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie velen ernstig.

53 minuten geleden
Zelensky verwacht direct overleg met Rusland en VS begin maart

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky denkt dat er in de eerste dagen van maart weer direct overleg is tussen zijn land, Rusland en de VS. De drie hebben al onderhandelingsrondes gehad in Abu Dhabi en Genève. Het is niet bekend waar de volgende ronde zou zijn.

54 minuten geleden
Russische ambassade: Jetten maakt misstap met steun aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Het is een misser van het kabinet-Jetten om dinsdag niet de dialoog met Rusland te hervatten, maar met een steunbetuiging voor Oekraïne te komen. Dat schrijft de Russische ambassade in Nederland op X. In het bericht zegt de ambassade dit signaal "te hebben genoteerd".

1 uur geleden
Veiligheidsraad kondigt sancties aan tegen leiders Soedanese RSF

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft sancties afgekondigd tegen vier commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces. De vier zijn volgens de raad verantwoordelijk voor het plegen van misdaden die tot volkerenmoord gerekend worden. Dat was in oktober, toen de RSF na een lange belegering de stad El-Fasher innam en aan het verkrachten en moorden sloeg. Slachtoffers waren van een bepaalde etnische groep.

4 uur geleden
Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

5 uur geleden