
Belangrijke bondgenoot Poetin in Iran voor topoverleg
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De voormalige Russische defensieminister Sergej Sjojgoe arriveerde maandag in Teheran voor topoverleg met Iraanse leiders. Op televisiebeelden is te zien dat hij sprak met een hoge commandant van de Revolutionaire Garde, Akbar Ahmadian. Hij heeft naar verwachting ook nog een ontmoeting met president Masoud Pezeshkian.
Sjojgoe komt volgens Russische media regionale en internationale veiligheidskwesties bespreken. Internationaal wordt momenteel gevreesd voor een Iraanse vergeldingsaanval op Israël na de liquidatie van een Hamaskopstuk in Teheran. Sjojgoe geldt als een belangrijke bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin en was jarenlang defensieminister tot hij dit jaar werd overgeplaatst naar de Russische nationale veiligheidsraad.
Rusland heeft de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh veroordeeld en erop gewezen dat zulke aanslagen verregaande consequenties kunnen hebben. Moskou en Teheran hebben hun banden verder aangehaald sinds het begin van de Russische invasie van Oekraïne. Rusland gebruikt daar onder meer Iraanse drones om aanvallen uit te voeren. Er zou ook worden gewerkt aan een samenwerkingsverdrag tussen de landen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron brengt 15 juni een bezoek aan Groenland. De reis is op uitnodiging van de Deense en Groenlandse premiers, meldt het Elysée zaterdag. Macron is het eerste buitenlandse staatshoofd dat Groenland bezoekt, sinds de Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd het gebied, dat bij Denemarken hoort, te willen inlijven.
13 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zaterdag tientallen mensen gedood door de Israëlische krijgsmacht. Volgens hulpverleners kwamen zeker vijftien mensen om door een luchtaanval op een gebouw in Gaza-Stad. Tientallen mensen raakten gewond.
15 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Oekraïne heeft een voorgenomen gevangenenruil met Rusland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dat schrijft Vladimir Medinsky, het hoofd van de Russische delegatie die met Oekraïne onderhandelt, zaterdag op Telegram. Ook de overdracht van de lichamen van gesneuvelde militairen gaat voorlopig niet door.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft naar eigen zeggen een Russische straaljager uit de lucht geschoten. Het gaat om een Soe-35 die in de richting van Koersk vloog, meldt de krijgsmacht op sociale media. Het nieuws is niet bevestigd door onafhankelijke bronnen of Rusland.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft het lichaam van de Thaise gijzelaar Nattapong Pinta geborgen in Gaza, meldt minister van Defensie Israel Katz. Hij werd ontvoerd tijdens de aanval van Hamas op 7 oktober 2023. Israël hield er rekening mee dat hij nog in leven zou kunnen zijn.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.
8 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.
9 uur geleden