Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijke bondgenoot Poetin in Iran voor topoverleg

Belangrijke bondgenoot Poetin in Iran voor topoverleg

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De voormalige Russische defensieminister Sergej Sjojgoe arriveerde maandag in Teheran voor topoverleg met Iraanse leiders. Op televisiebeelden is te zien dat hij sprak met een hoge commandant van de Revolutionaire Garde, Akbar Ahmadian. Hij heeft naar verwachting ook nog een ontmoeting met president Masoud Pezeshkian.

Sjojgoe komt volgens Russische media regionale en internationale veiligheidskwesties bespreken. Internationaal wordt momenteel gevreesd voor een Iraanse vergeldingsaanval op Israël na de liquidatie van een Hamaskopstuk in Teheran. Sjojgoe geldt als een belangrijke bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin en was jarenlang defensieminister tot hij dit jaar werd overgeplaatst naar de Russische nationale veiligheidsraad.

Rusland heeft de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh veroordeeld en erop gewezen dat zulke aanslagen verregaande consequenties kunnen hebben. Moskou en Teheran hebben hun banden verder aangehaald sinds het begin van de Russische invasie van Oekraïne. Rusland gebruikt daar onder meer Iraanse drones om aanvallen uit te voeren. Er zou ook worden gewerkt aan een samenwerkingsverdrag tussen de landen.

Meer uit Buitenland

Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

1 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

2 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

5 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

6 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

8 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

9 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

10 uur geleden