Belangrijke bondgenoot Poetin in Iran voor topoverleg
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De voormalige Russische defensieminister Sergej Sjojgoe arriveerde maandag in Teheran voor topoverleg met Iraanse leiders. Op televisiebeelden is te zien dat hij sprak met een hoge commandant van de Revolutionaire Garde, Akbar Ahmadian. Hij heeft naar verwachting ook nog een ontmoeting met president Masoud Pezeshkian.
Sjojgoe komt volgens Russische media regionale en internationale veiligheidskwesties bespreken. Internationaal wordt momenteel gevreesd voor een Iraanse vergeldingsaanval op Israël na de liquidatie van een Hamaskopstuk in Teheran. Sjojgoe geldt als een belangrijke bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin en was jarenlang defensieminister tot hij dit jaar werd overgeplaatst naar de Russische nationale veiligheidsraad.
Rusland heeft de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh veroordeeld en erop gewezen dat zulke aanslagen verregaande consequenties kunnen hebben. Moskou en Teheran hebben hun banden verder aangehaald sinds het begin van de Russische invasie van Oekraïne. Rusland gebruikt daar onder meer Iraanse drones om aanvallen uit te voeren. Er zou ook worden gewerkt aan een samenwerkingsverdrag tussen de landen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de protesten in Iran zijn sinds eind december minstens 27 demonstranten gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. Vijf van hen zouden minderjarig zijn geweest.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft drie aanklagers aangesteld die onderzoek gaan doen naar de dodelijke slachtoffers van de Amerikaanse aanval van afgelopen weekend. Dat zegt 's lands openbaar aanklager Tarek William Saab. Ook riep Saab de rechtbank in New York op te erkennen dat de Amerikaanse juridische bevoegdheden ophouden bij de landsgrenzen en zei hij dat president Nicolás Maduro als staatshoofd immuniteit geniet.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is weer naar het ziekenhuis gebracht nadat hij bij een val zijn hoofd heeft gestoten, meldt zijn vrouw op sociale media. Bolsonaro zit sinds november vast voor het beramen van een staatsgreep. Afgelopen december werd Bolsonaro al opgenomen vanwege een operatie aan een liesbreuk en meerdere operaties tegen de hik.
7 uur geleden