Belangrijke bondgenoot Poetin in Iran voor topoverleg
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De voormalige Russische defensieminister Sergej Sjojgoe arriveerde maandag in Teheran voor topoverleg met Iraanse leiders. Op televisiebeelden is te zien dat hij sprak met een hoge commandant van de Revolutionaire Garde, Akbar Ahmadian. Hij heeft naar verwachting ook nog een ontmoeting met president Masoud Pezeshkian.
Sjojgoe komt volgens Russische media regionale en internationale veiligheidskwesties bespreken. Internationaal wordt momenteel gevreesd voor een Iraanse vergeldingsaanval op Israël na de liquidatie van een Hamaskopstuk in Teheran. Sjojgoe geldt als een belangrijke bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin en was jarenlang defensieminister tot hij dit jaar werd overgeplaatst naar de Russische nationale veiligheidsraad.
Rusland heeft de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh veroordeeld en erop gewezen dat zulke aanslagen verregaande consequenties kunnen hebben. Moskou en Teheran hebben hun banden verder aangehaald sinds het begin van de Russische invasie van Oekraïne. Rusland gebruikt daar onder meer Iraanse drones om aanvallen uit te voeren. Er zou ook worden gewerkt aan een samenwerkingsverdrag tussen de landen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Er is geen communicatie tussen Teheran en de Verenigde Staten, melden Iraanse persbureaus. Eerder zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS de afgelopen dagen met Iran in overleg waren getreden. In afwachting van de uitkomsten daarvan zei Trump op Truth Social dat hij had bevolen dat de Amerikanen tot nader order geen Iraanse energie-infrastructuur zullen aanvallen.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie zegt dat de brandstichting bij ambulances van een Joodse organisatie in Londen vooralsnog niet wordt gezien als terroristisch incident. Wel wordt de situatie onderzocht door de terrorismebestrijdingsdienst, "inclusief de specialistische expertise die zij met zich meebrengt, en met alle onderzoeksinvalshoeken open", aldus de autoriteiten tijdens een persconferentie. Van een onlinebericht waarin de aanvallen worden opgeëist, wordt de authenticiteit onderzocht.
34 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Het stokken van de brandstoftransporten als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten kan Aziatische economieën in het nauw brengen. Dat zegt de minister van Buitenlandse Zaken van Singapore, Vivian Balakrishnan. "De huidige sluiting van de Straat van Hormuz is, goed beschouwd, een Aziatische crisis", aldus de bewindsman.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten pauzeren de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Dat meldt de Amerikaanse president Trump op Truth Social. Hij schrijft dat de VS en Iran de afgelopen twee dagen "zeer goede en productieve" gesprekken hebben gevoerd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische burger die zondag overleed in de kibboets Misgav Am op de grens met Libanon, kwam om door eigen vuur. Dat zegt het Israëlische leger na het voorval te hebben onderzocht. Dat onderzoek wees uit dat er "ernstige problemen en operationele fouten" zijn gemaakt bij het afvuren van artillerie. Hoewel de aanval was gericht tegen Hezbollah-doelen in de regio, raakten per abuis vijf artilleriegranaten de gemeenschap.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij de botsing tussen een passagiersvlucht en een brandweerwagen op de New Yorkse luchthaven LaGuardia zijn zo'n veertig inzittenden gewond geraakt. Dat meldt de transportautoriteit in New York. Van de 41 mensen die werden overgebracht naar het ziekenhuis, liggen er nog altijd negen daar, meldt directeur Kathryn Garcia van de Port Authority of New York.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Franse socialistische premier Lionel Jospin is op 88-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie, schrijven Franse media. Volgens persbureau AFP zou Jospin in januari al een zware operatie hebben ondergaan. Een doodsoorzaak wordt niet genoemd.
4 uur geleden