Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangrijke bondgenoot Poetin in Iran voor topoverleg

Belangrijke bondgenoot Poetin in Iran voor topoverleg

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De voormalige Russische defensieminister Sergej Sjojgoe arriveerde maandag in Teheran voor topoverleg met Iraanse leiders. Op televisiebeelden is te zien dat hij sprak met een hoge commandant van de Revolutionaire Garde, Akbar Ahmadian. Hij heeft naar verwachting ook nog een ontmoeting met president Masoud Pezeshkian.

Sjojgoe komt volgens Russische media regionale en internationale veiligheidskwesties bespreken. Internationaal wordt momenteel gevreesd voor een Iraanse vergeldingsaanval op Israël na de liquidatie van een Hamaskopstuk in Teheran. Sjojgoe geldt als een belangrijke bondgenoot van de Russische president Vladimir Poetin en was jarenlang defensieminister tot hij dit jaar werd overgeplaatst naar de Russische nationale veiligheidsraad.

Rusland heeft de dood van Hamasleider Ismail Haniyeh veroordeeld en erop gewezen dat zulke aanslagen verregaande consequenties kunnen hebben. Moskou en Teheran hebben hun banden verder aangehaald sinds het begin van de Russische invasie van Oekraïne. Rusland gebruikt daar onder meer Iraanse drones om aanvallen uit te voeren. Er zou ook worden gewerkt aan een samenwerkingsverdrag tussen de landen.

Meer uit Buitenland

VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

30 minuten geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

31 minuten geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

33 minuten geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

35 minuten geleden
Libanon meldt doden na Israëlische luchtaanval in het zuiden

BEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

38 minuten geleden
Poetin ziet nog geen reden om Zelensky persoonlijk te spreken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.

8 uur geleden
Ook Von der Leyen staat open voor flexibel toetredingsproces EU

TIVAT (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen staat open voor een "dynamischer" toetredingsproces voor landen die lid willen worden van de Europese Unie. Ze zei na de top van de EU en de Westelijke Balkan dat de wens is om hervormingen van toekomstige leden te belonen met "echte integratie" in de EU.

8 uur geleden