Belangenorganisaties maken zich zorgen over omvang dierproeven
DEN HAAG (ANP) - Dierenbelangenorganisaties willen dat er wereldwijd toezicht komt op het inzetten van dierproeven om het coronavirus tegen te gaan. Ze hebben de Wereldgezondheidsorganisatie WHO opgeroepen "alleen zinvol menselijk onderzoek te coördineren en herhaling van dierproeven te voorkomen" in de zoektocht naar een Covid-19-vaccin.
Dierenrechtenorganisatie Een dier, een vriend is samen met de Europese coalitie tegen dierproeven, Cruelty Free Europe, en aantal andere organisaties tot de oproep gekomen.
"Miljarden worden op tafel gelegd om nu snel een vaccin te vinden. Maar dieren zijn geen mensen en reageren anders dan mensen. Juist nu er haast geboden is, is dit het moment om te stoppen met de onbetrouwbare en tijdrovende dierproeven en vaart te maken met echt wetenschappelijk - voor mensen relevant - onderzoek", aldus Geoffrey Deckers, voorzitter van Een dier, een vriend. Volgens Deckers worden er experimenten met onder meer honden, kippen, koeien, fretten, hamsters, varkens, muizen, apen, schubdieren en vleermuizen uitgevoerd.
Relatie
Cruelty Free Europe meent dat "het nu tijd is om onze relatie met dieren en de natuur volledig te heroverwegen ten aanzien van toekomstige pandemieën van dit soort en dit kaliber en verder te kijken dan de schaamteloze standaard van het blind vertrouwen op wrede en onbetrouwbare dierproeven".
Volgens Cruelty Free Europe zijn dierproeven helemaal niet zo betrouwbaar gebleken in de ontwikkeling van medicijnen voor mensen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen signalen dat er Nederlandse slachtoffers zijn gevallen bij de dodelijke schietpartij in Krakau zaterdag. Het departement staat in contact met de ambassade in de Poolse hoofdstad Warschau en met de politie in Krakau. "Daaruit komt nu naar voren dat er geen Nederlanders betrokken zijn", laat een woordvoerder weten.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
19 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
1 dag geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
1 dag geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
1 dag geleden