Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangenorganisaties eisen dat minister Faber afziet van noodwet

Belangenorganisaties eisen dat minister Faber afziet van noodwet

DEN HAAG (ANP) - Een club van zeven belangenorganisaties heeft asielminister Marjolein Faber gevraagd af te zien van haar voornemen een asielnoodwet in te voeren. Ze doen dit naar eigen zeggen "voor mensen op de vlucht, mensen in asielprocedure en ongedocumenteerde mensen, en met steun van tienduizenden burgers". Als de minister haar plannen doorzet, "krijgt ze onmiddellijk met de rechter te maken", zo schrijven de organisaties.

Minister Faber wil via het noodrecht strenge asielregels doorvoeren die volgens de organisaties in strijd zijn met mensenrechtenverdragen en grote gevolgen zullen hebben voor vluchtelingen. "Met haar totale disrespect voor mensenrechten en de rechtsstaat stort dit kabinet mensen op de vlucht in grote onzekerheid", zegt Malou Lintmeijer van Here to Support namens de organisaties. "Als minister Faber denkt de democratie buitenspel te kunnen zetten voor haar hardvochtige zondebokpolitiek, gaat ze ons op haar pad vinden."

De sommatie, juridisch gezien een laatste waarschuwing voor een gang naar de rechter, is afgelopen vrijdag verstuurd door Here to Support, DeGoedeZaak, MiGreat, New Women Connectors, STIL Utrecht, SAWA Collective en Stichting Gast. Advocaat Christiaan Alberdingk Thijm die de organisaties bijstaat, acht de stap "noodzakelijk en kansrijk. Noodzakelijk omdat het opzij schuiven van de Vluchtelingenwet levensbedreigend is. Kansrijk omdat er van een crisis geen sprake is en de politiek haar werk binnen de kaders van de rechtsstaat moet doen."

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

3 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

3 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

5 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

7 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

8 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden