Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangengroep: veel verontruste leerlingen op speciaal onderwijs

Belangengroep: veel verontruste leerlingen op speciaal onderwijs

DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging voor leerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs (LBVSO) zegt dat momenteel sprake is van "een tsunami aan meldingen van verontruste leerlingen". Het gaat om zowel leerlingen met een islamitische achtergrond die door de verkiezingsuitslag bang zijn het land te worden uitgezet als om leerlingen met een joodse achtergrond, stelt het bestuur.

"Het is algemeen bekend dat er islamfobie, antisemitisme en discriminatie gaande is op veel van onze scholen", schrijft het bestuur in een verklaring op het sociale medium X. Sommige hoofdstukken bij bepaalde vakken worden volgens de belangenvereniging overgeslagen uit angst voor heftige confrontaties.

LBVSO wil dat scholen direct optreden tegen uitingen als 'zijn je koffers al gepakt' of 'pak de trein naar Auschwitz'. Want dat gebeurt nu te weinig, meent het bestuur, dat ook de overheid oproept op te treden en niet voor problemen weg te kijken. "Wat wij missen van u is een ferm statement en actieplan. Het is uw taak om alle leerlingen veilig te houden."

Volgens LBVSO zijn op veel scholen bijeenkomsten gehouden over de verkiezingsuitslag. Maar daarin zou te weinig zijn benadrukt dat leerlingen door de grondwet niet bang hoeven te zijn voor uitzetting. "Zodra wij die leerlingen hier wél over informeren staan ze er direct anders in en zijn ze stukken geruster."

Meer uit Binnenland

Luid applaus voor Claude in stadion Basel

BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.

2 uur geleden
150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

5 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

6 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

6 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

13 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

13 uur geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

15 uur geleden