Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangengroep: veel verontruste leerlingen op speciaal onderwijs

Belangengroep: veel verontruste leerlingen op speciaal onderwijs

DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging voor leerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs (LBVSO) zegt dat momenteel sprake is van "een tsunami aan meldingen van verontruste leerlingen". Het gaat om zowel leerlingen met een islamitische achtergrond die door de verkiezingsuitslag bang zijn het land te worden uitgezet als om leerlingen met een joodse achtergrond, stelt het bestuur.

"Het is algemeen bekend dat er islamfobie, antisemitisme en discriminatie gaande is op veel van onze scholen", schrijft het bestuur in een verklaring op het sociale medium X. Sommige hoofdstukken bij bepaalde vakken worden volgens de belangenvereniging overgeslagen uit angst voor heftige confrontaties.

LBVSO wil dat scholen direct optreden tegen uitingen als 'zijn je koffers al gepakt' of 'pak de trein naar Auschwitz'. Want dat gebeurt nu te weinig, meent het bestuur, dat ook de overheid oproept op te treden en niet voor problemen weg te kijken. "Wat wij missen van u is een ferm statement en actieplan. Het is uw taak om alle leerlingen veilig te houden."

Volgens LBVSO zijn op veel scholen bijeenkomsten gehouden over de verkiezingsuitslag. Maar daarin zou te weinig zijn benadrukt dat leerlingen door de grondwet niet bang hoeven te zijn voor uitzetting. "Zodra wij die leerlingen hier wél over informeren staan ze er direct anders in en zijn ze stukken geruster."

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

6 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

9 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

12 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

13 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

15 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

15 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

17 uur geleden