Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belangengroep: veel verontruste leerlingen op speciaal onderwijs

Belangengroep: veel verontruste leerlingen op speciaal onderwijs

DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging voor leerlingen in het voortgezet speciaal onderwijs (LBVSO) zegt dat momenteel sprake is van "een tsunami aan meldingen van verontruste leerlingen". Het gaat om zowel leerlingen met een islamitische achtergrond die door de verkiezingsuitslag bang zijn het land te worden uitgezet als om leerlingen met een joodse achtergrond, stelt het bestuur.

"Het is algemeen bekend dat er islamfobie, antisemitisme en discriminatie gaande is op veel van onze scholen", schrijft het bestuur in een verklaring op het sociale medium X. Sommige hoofdstukken bij bepaalde vakken worden volgens de belangenvereniging overgeslagen uit angst voor heftige confrontaties.

LBVSO wil dat scholen direct optreden tegen uitingen als 'zijn je koffers al gepakt' of 'pak de trein naar Auschwitz'. Want dat gebeurt nu te weinig, meent het bestuur, dat ook de overheid oproept op te treden en niet voor problemen weg te kijken. "Wat wij missen van u is een ferm statement en actieplan. Het is uw taak om alle leerlingen veilig te houden."

Volgens LBVSO zijn op veel scholen bijeenkomsten gehouden over de verkiezingsuitslag. Maar daarin zou te weinig zijn benadrukt dat leerlingen door de grondwet niet bang hoeven te zijn voor uitzetting. "Zodra wij die leerlingen hier wél over informeren staan ze er direct anders in en zijn ze stukken geruster."

Meer uit Binnenland

OM vreest naam verdachte in zaak-Lisa nooit te achterhalen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.

32 minuten geleden
Buma wil een richting meegeven voor nieuwe coalitie

DEN HAAG (ANP) - Het is de "ambitie" van formateur Sybrand Buma (CDA) om zijn opvolger een "richting" mee te geven welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. De formateur zei na een nieuwe formatiedag, waarin D66 en CDA opnieuw spraken met financiële en economische experts, dat dit onder meer door de blokkade van de VVD in de richting van GroenLinks-PvdA ingewikkeld is.

2 uur geleden
Zoon Sunny Bergman heeft aangifte gedaan van geweldsincident

VENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.

2 uur geleden
Kamer gaat met Keijzer in debat over versoepelingen huurregels

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat met demissionair woonminister Mona Keijzer in debat over versoepelingen in huurregels die zij wil doorvoeren. De vorige Kamer had de BBB-minister met een motie gevraagd haar plannen te schrappen, maar de minister wil er toch mee door en vroeg om een gesprek. Nu de Kamer op haar verzoek is ingegaan, lijkt toch weer een opening te ontstaan voor de kabinetsplannen.

2 uur geleden
Kamer wil duidelijkheid van kabinet over opheffen dorp Moerdijk

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel duidelijkheid geeft over de mogelijke verdwijning van het dorp Moerdijk om plaats te maken voor uitbreiding van de industrie op die plek. Een verzoek voor een debat over de kwestie van FVD kreeg dinsdag ruime steun van de partijen.

2 uur geleden
NVJ is bang dat bezuinigingen diversiteit in Hilversum raken

AMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.

2 uur geleden
Kamer wil dat kabinet tegen Europese anti-kinderpornowet stemt

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) gevraagd om tegen de Europese wet te stemmen die de verspreiding van kinderporno moet tegengaan. Een motie hierover van GroenLinks-PvdA kreeg dinsdag een ruime meerderheid van 95 zetels achter zich. Tegenstanders hebben zorgen over de privacy als kan worden meegelezen met privéberichten via diensten als WhatsApp en Signal. Een Deens compromisvoorstel heeft ze niet overtuigd.

2 uur geleden