Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belang Tsjechische miljardair in PostNL verder gegroeid

Belang Tsjechische miljardair in PostNL verder gegroeid

DEN HAAG (ANP) - Het belang van de Tsjechische miljardair Daniel Křetínský in PostNL is tot net onder een kritische grens gegroeid. Hij heeft nu iets minder dan 30 procent van de aandelen van de Nederlandse pakket- en postbezorger in handen. Boven die grens is hij in principe verplicht om een bod uit te brengen op heel het bedrijf. Dat de zakenman nu een groter deel van PostNL bezit, komt doordat het bedrijf zelf eigen aandelen heeft ingekocht en vervolgens ingetrokken.

Křetínský bezit nu 31,40 procent van de aandelen direct of indirect. Maar doordat zijn directe belang uitkomt op 29,9 procent hoeft hij in principe geen openbaar bod te doen op alle andere aandelen, legt een woordvoerder van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) uit. De woordvoerder benadrukt dat het oordeel of iemand verplicht is een bod te doen niet bij de AFM ligt, maar bij de ondernemingskamer van het gerechtshof van Amsterdam.

Dat het directe belang net onder de 30 procent blijft steken, lijkt erop te wijzen dat de zakenman voorlopig geen interesse heeft in een overname van heel PostNL.

Strategie

Begin dit jaar breidde Křetínský zijn belang in PostNL al uit naar iets meer dan een kwart van alle aandelen. Een woordvoerder van het postbedrijf stelt dat hij als investeerder scherp naar kansen in e-commerce kijkt en vertrouwen heeft in de strategie van PostNL op de lange termijn. Hij wil niet vooruitlopen op eventuele volgende aandeleninkopen en -intrekkingen en de gevolgen daarvan.

Křetínský is onder andere bekend als eigenaar van voetbalclub Sparta Praag en investeerde vorig jaar ook in de Britse club West Ham United. In het Verenigd Koninkrijk heeft hij ook belangen in de post. Hij bezit ruim 22 procent van de aandelen van de Royal Mail Group.

Křetínský heeft ook het grootste deel in handen van het Tsjechische energieconcern EPH, dat in september aankondigde een groot deel van de Zeeuwse energiemaatschappij PZEM op te kopen. Door die deal komt onder andere de Sloecentrale bij Vlissingen in handen van EPH.

Meer uit Financieel

Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 minuten geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

25 minuten geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

3 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

3 uur geleden
AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

5 uur geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

5 uur geleden
Topman Frankfurt Airport voorziet geen kerosinetekort deze zomer

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.

5 uur geleden