Beladen Brabantse derby tussen Willem II en NAC Breda onbeslist
TILBURG (ANP) - De beladen Brabantse derby in Tilburg tussen Willem II en NAC Breda is geëindigd in een gelijkspel. NAC leek de wedstrijd met 2-1 te winnen, maar diep in blessuretijd kreeg Willem II een strafschop na een overtreding van Terence Kongolo op Jeremy Bokila. De Afrikaan scoorde zelf vanaf de stip: 2-2.
Aanhangers van de club uit Breda waren niet welkom in het Koning Willem II Stadion, waar de kraker tussen beide clubs voor het eerst in vijf jaar weer in de Eredivisie was te bewonderen. Voor de stand had de uitslag weinig gevolgen, want beide clubs blijven middenmoters. De spelers vlogen elkaar na een hectische slotfase nog even in de haren.
De eerste grote kans voor NAC leverde na een halfuur spelen meteen een doelpunt op. Na slecht uitverdedigen van Willem II legde Max Balard de bal klaar voor Leo Sauer, die raak schoot. Clint Leemans kreeg vlak voor rust de kans om de bezoekers op 0-2 te zetten, maar zijn doelpoging belandde op de paal.
Hands
Na rust volgde vrij snel de tweede goal voor NAC. Een verre uitworp van Jan Van den Bergh kwam op het hoofd van Leo Greiml, die de bal in het doel werkte. Willem II verhoogde de druk en wist in de 61e minuut de aansluiting te vinden via een uithaal van Jesse Bosch na een hoekschop.
De bijna 14.000 supporters van Willem II juichten voor de gelijkmaker van Bokila in de 88e minuut, maar de goal werd afgekeurd wegens hands van de invaller. In de 98e minuut mocht Bokila het vanaf 11 meter nog eens proberen en deze keer was het geldig raak.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
16 uur geleden