Beladen Brabantse derby tussen Willem II en NAC Breda onbeslist
TILBURG (ANP) - De beladen Brabantse derby in Tilburg tussen Willem II en NAC Breda is geëindigd in een gelijkspel. NAC leek de wedstrijd met 2-1 te winnen, maar diep in blessuretijd kreeg Willem II een strafschop na een overtreding van Terence Kongolo op Jeremy Bokila. De Afrikaan scoorde zelf vanaf de stip: 2-2.
Aanhangers van de club uit Breda waren niet welkom in het Koning Willem II Stadion, waar de kraker tussen beide clubs voor het eerst in vijf jaar weer in de Eredivisie was te bewonderen. Voor de stand had de uitslag weinig gevolgen, want beide clubs blijven middenmoters. De spelers vlogen elkaar na een hectische slotfase nog even in de haren.
De eerste grote kans voor NAC leverde na een halfuur spelen meteen een doelpunt op. Na slecht uitverdedigen van Willem II legde Max Balard de bal klaar voor Leo Sauer, die raak schoot. Clint Leemans kreeg vlak voor rust de kans om de bezoekers op 0-2 te zetten, maar zijn doelpoging belandde op de paal.
Hands
Na rust volgde vrij snel de tweede goal voor NAC. Een verre uitworp van Jan Van den Bergh kwam op het hoofd van Leo Greiml, die de bal in het doel werkte. Willem II verhoogde de druk en wist in de 61e minuut de aansluiting te vinden via een uithaal van Jesse Bosch na een hoekschop.
De bijna 14.000 supporters van Willem II juichten voor de gelijkmaker van Bokila in de 88e minuut, maar de goal werd afgekeurd wegens hands van de invaller. In de 98e minuut mocht Bokila het vanaf 11 meter nog eens proberen en deze keer was het geldig raak.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.
9 uur geleden