Beladen Brabantse derby tussen Willem II en NAC Breda onbeslist
TILBURG (ANP) - De beladen Brabantse derby in Tilburg tussen Willem II en NAC Breda is geëindigd in een gelijkspel. NAC leek de wedstrijd met 2-1 te winnen, maar diep in blessuretijd kreeg Willem II een strafschop na een overtreding van Terence Kongolo op Jeremy Bokila. De Afrikaan scoorde zelf vanaf de stip: 2-2.
Aanhangers van de club uit Breda waren niet welkom in het Koning Willem II Stadion, waar de kraker tussen beide clubs voor het eerst in vijf jaar weer in de Eredivisie was te bewonderen. Voor de stand had de uitslag weinig gevolgen, want beide clubs blijven middenmoters. De spelers vlogen elkaar na een hectische slotfase nog even in de haren.
De eerste grote kans voor NAC leverde na een halfuur spelen meteen een doelpunt op. Na slecht uitverdedigen van Willem II legde Max Balard de bal klaar voor Leo Sauer, die raak schoot. Clint Leemans kreeg vlak voor rust de kans om de bezoekers op 0-2 te zetten, maar zijn doelpoging belandde op de paal.
Hands
Na rust volgde vrij snel de tweede goal voor NAC. Een verre uitworp van Jan Van den Bergh kwam op het hoofd van Leo Greiml, die de bal in het doel werkte. Willem II verhoogde de druk en wist in de 61e minuut de aansluiting te vinden via een uithaal van Jesse Bosch na een hoekschop.
De bijna 14.000 supporters van Willem II juichten voor de gelijkmaker van Bokila in de 88e minuut, maar de goal werd afgekeurd wegens hands van de invaller. In de 98e minuut mocht Bokila het vanaf 11 meter nog eens proberen en deze keer was het geldig raak.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
29 minuten geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
21 uur geleden