Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beladen Brabantse derby tussen Willem II en NAC Breda onbeslist

Beladen Brabantse derby tussen Willem II en NAC Breda onbeslist

TILBURG (ANP) - De beladen Brabantse derby in Tilburg tussen Willem II en NAC Breda is geëindigd in een gelijkspel. NAC leek de wedstrijd met 2-1 te winnen, maar diep in blessuretijd kreeg Willem II een strafschop na een overtreding van Terence Kongolo op Jeremy Bokila. De Afrikaan scoorde zelf vanaf de stip: 2-2.

Aanhangers van de club uit Breda waren niet welkom in het Koning Willem II Stadion, waar de kraker tussen beide clubs voor het eerst in vijf jaar weer in de Eredivisie was te bewonderen. Voor de stand had de uitslag weinig gevolgen, want beide clubs blijven middenmoters. De spelers vlogen elkaar na een hectische slotfase nog even in de haren.

De eerste grote kans voor NAC leverde na een halfuur spelen meteen een doelpunt op. Na slecht uitverdedigen van Willem II legde Max Balard de bal klaar voor Leo Sauer, die raak schoot. Clint Leemans kreeg vlak voor rust de kans om de bezoekers op 0-2 te zetten, maar zijn doelpoging belandde op de paal.

Hands

Na rust volgde vrij snel de tweede goal voor NAC. Een verre uitworp van Jan Van den Bergh kwam op het hoofd van Leo Greiml, die de bal in het doel werkte. Willem II verhoogde de druk en wist in de 61e minuut de aansluiting te vinden via een uithaal van Jesse Bosch na een hoekschop.

De bijna 14.000 supporters van Willem II juichten voor de gelijkmaker van Bokila in de 88e minuut, maar de goal werd afgekeurd wegens hands van de invaller. In de 98e minuut mocht Bokila het vanaf 11 meter nog eens proberen en deze keer was het geldig raak.

Meer uit Voetbal

Le Monde: salaris Infantino flink gegroeid sinds zijn aanstelling

ZÜRICH (ANP) - Het inkomen van FIFA-voorzitter Gianni Infantino is vier keer zo hoog sinds zijn aanstelling in 2016. Dat blijkt uit documenten die door de Franse krant Le Monde zijn ingezien. Infantino verdiende in 2024 ruim 5 miljoen euro. Hij kreeg tien jaar geleden een beginsalaris van 1,28 miljoen euro.

9 minuten geleden
Van Nistelrooij assistent-trainer bij Oranje op weg naar WK

ZEIST (ANP) - Ruud van Nistelrooij (49) maakt vanaf 1 februari deel uit van de technische staf van het Nederlands elftal. De voormalige spits van Oranje wordt assistent van bondscoach Ronald Koeman in aanloop naar het WK voetbal deze zomer in de VS, Canada en Mexico.

11 minuten geleden
Oranje-international Malen op huurbasis naar AS Roma

ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.

2 uur geleden
Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

12 uur geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

12 uur geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

14 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

15 uur geleden