Beladen Brabantse derby tussen Willem II en NAC Breda onbeslist
TILBURG (ANP) - De beladen Brabantse derby in Tilburg tussen Willem II en NAC Breda is geëindigd in een gelijkspel. NAC leek de wedstrijd met 2-1 te winnen, maar diep in blessuretijd kreeg Willem II een strafschop na een overtreding van Terence Kongolo op Jeremy Bokila. De Afrikaan scoorde zelf vanaf de stip: 2-2.
Aanhangers van de club uit Breda waren niet welkom in het Koning Willem II Stadion, waar de kraker tussen beide clubs voor het eerst in vijf jaar weer in de Eredivisie was te bewonderen. Voor de stand had de uitslag weinig gevolgen, want beide clubs blijven middenmoters. De spelers vlogen elkaar na een hectische slotfase nog even in de haren.
De eerste grote kans voor NAC leverde na een halfuur spelen meteen een doelpunt op. Na slecht uitverdedigen van Willem II legde Max Balard de bal klaar voor Leo Sauer, die raak schoot. Clint Leemans kreeg vlak voor rust de kans om de bezoekers op 0-2 te zetten, maar zijn doelpoging belandde op de paal.
Hands
Na rust volgde vrij snel de tweede goal voor NAC. Een verre uitworp van Jan Van den Bergh kwam op het hoofd van Leo Greiml, die de bal in het doel werkte. Willem II verhoogde de druk en wist in de 61e minuut de aansluiting te vinden via een uithaal van Jesse Bosch na een hoekschop.
De bijna 14.000 supporters van Willem II juichten voor de gelijkmaker van Bokila in de 88e minuut, maar de goal werd afgekeurd wegens hands van de invaller. In de 98e minuut mocht Bokila het vanaf 11 meter nog eens proberen en deze keer was het geldig raak.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
17 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
18 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
20 uur geleden