Bekritiseerde Masi niet langer wedstrijdleider Formule 1
PARIJS (ANP) - Michael Masi is niet langer de wedstrijdleider in de Formule 1. Het vertrek van de 44-jarige Australiër werd door Mohammed Ben Sulayem, de baas van de internationale autosportfederatie, in een video bekendgemaakt.
Masi speelde vorig seizoen een belangrijke rol in de titelstrijd. Tijdens de laatste race van 2021, de Grote Prijs van Abu Dhabi, pakte Max Verstappen mede dankzij een beslissing van Masi op curieuze wijze de wereldtitel.
Na een crash van de Canadees Nicholas Latifi in de slotfase besloot Masi alle achterblijvers tussen leider Lewis Hamilton (Mercedes) en Verstappen (Red Bull) weg te halen en het duo nog één ronde te geven om te racen. De Nederlander profiteerde maximaal van zijn verse banden en haalde Hamilton nog in. De beslissing van Masi leidde tot grote onvrede van Mercedes.
Nieuwe wedstrijdleiders
Hamilton was zo ontdaan na de laatste race dat hij weken niets van zich liet horen. Zijn toekomst in de Formule 1 was zelfs enige tijd onzeker.
Niels Wittich en Eduardo Freitas zijn door de FIA benoemd tot nieuwe wedstrijdleiders. Zij wisselen die rol af. Volgens Ben Sulayem krijgt Masi een andere functie binnen de FIA.
De wedstrijdleider van dienst wordt komend seizoen geassisteerd door een team in een afgezonderde ruimte. Dat team moet als een soort VAR fungeren, zoals dat in het voetbal gebeurt. De directe verbinding tussen de teams en de wedstrijdleider komt te vervallen.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich vanwege zijn polsblessure teruggetrokken van het masterstoernooi van Cincinnati, dat op 13 augustus begint. Dat meldt tennisorganisator ATP in de nacht van dinsdag op woensdag. Eerder leek de Spanjaard nog zijn rentree te zullen maken in Cincinnati, toen hij half juli op de deelnemerslijst verscheen.
4 uur geledenDIJON (ANP) - Wielrennersvakbond CPA betreurt de ophef die is ontstaan door de kledingcontroles en controles op mogelijke aanpassing van de borstomvang voorafgaand aan de tijdrit in de Tour de France Femmes. De vakbond pleit voor duidelijke transparante protocollen over de controles en dat de teams en rensters tijdig op de hoogte worden gesteld.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het masterstoernooi van Montreal bereikt. De nummer 70 van de wereldranglijst versloeg in Canada de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard met 6-2 3-6 6-3. De Nederlander treft in de volgende ronde de als vierde geplaatste Rus Daniil Medvedev.
12 uur geledenDIJON (ANP) - Marlen Reusser heeft de vierde etappe in de Tour de France Femmes op haar naam geschreven en de leiding in het algemeen klassement gegrepen. De Zwitserse regerend wereldkampioene tijdrijden van Movistar was in de individuele tijdrit over 21 kilometer van Gevrey-Chambertin naar Dijon met 27.30 minuten 4 seconden sneller dan Lieke Nooijen en 18 seconden dan Demi Vollering.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Femke Broeders-Bol (26) heeft voor haar EK-debuut op de 800 meter in Birmingham zichzelf als doel gesteld om een finaleplaats te halen. Dat vertelde ze dinsdag bij de teampresentatie van de Nederlandse ploeg voor de EK atletiek in Birmingham op sportcentrum Papendal.
20 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Jonathan Milan heeft ook de tweede etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was na 150 kilometer tussen Międzyzdroje en Szczecin de beste in de massasprint, nadat hij ook al de eerste rit in de sprint had gewonnen. De Fransman Paul Magnier werd tweede en Matteo Malucelli uit Italië werd derde.
20 uur geledenGÉVREY-CHAMBERTIN (ANP) - Romina Hinojosa uit Mexico is als eerste wielrenster vertrokken in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. De rit is een individuele tijdrit van Gévrey-Chambertin naar Dijon over 21 kilometer.
22 uur geleden