Bekritiseerde Masi niet langer wedstrijdleider Formule 1
PARIJS (ANP) - Michael Masi is niet langer de wedstrijdleider in de Formule 1. Het vertrek van de 44-jarige Australiër werd door Mohammed Ben Sulayem, de baas van de internationale autosportfederatie, in een video bekendgemaakt.
Masi speelde vorig seizoen een belangrijke rol in de titelstrijd. Tijdens de laatste race van 2021, de Grote Prijs van Abu Dhabi, pakte Max Verstappen mede dankzij een beslissing van Masi op curieuze wijze de wereldtitel.
Na een crash van de Canadees Nicholas Latifi in de slotfase besloot Masi alle achterblijvers tussen leider Lewis Hamilton (Mercedes) en Verstappen (Red Bull) weg te halen en het duo nog één ronde te geven om te racen. De Nederlander profiteerde maximaal van zijn verse banden en haalde Hamilton nog in. De beslissing van Masi leidde tot grote onvrede van Mercedes.
Nieuwe wedstrijdleiders
Hamilton was zo ontdaan na de laatste race dat hij weken niets van zich liet horen. Zijn toekomst in de Formule 1 was zelfs enige tijd onzeker.
Niels Wittich en Eduardo Freitas zijn door de FIA benoemd tot nieuwe wedstrijdleiders. Zij wisselen die rol af. Volgens Ben Sulayem krijgt Masi een andere functie binnen de FIA.
De wedstrijdleider van dienst wordt komend seizoen geassisteerd door een team in een afgezonderde ruimte. Dat team moet als een soort VAR fungeren, zoals dat in het voetbal gebeurt. De directe verbinding tussen de teams en de wedstrijdleider komt te vervallen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Voorzitter David Lappartient van de internationale wielerbond UCI vindt dat het wielrennen zich moet aanpassen aan de steeds hetere Europese zomers, maar voorziet de komende jaren nog geen drastische wijzigingen. Begin dit jaar vroeg de UCI aan onder meer renners, ploegen en wedstrijdorganisatoren om mee te denken over de toekomst van het wielrennen, maar geen enkele suggestie ging over hittemaatregelen. Daarmee zijn ingrijpende veranderingen aan de wielerkalender in ieder geval de komende twee jaar uitgesloten.
6 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen baalt van de wijze waarop zijn auto functioneert in Bakoe. "De auto liep niet. Ik wilde aanzetten. De batterij was niet vol. Hij laadde niet op. Ik ben er wel klaar mee", verzuchtte Verstappen vrijdag bij Viaplay bij de GP van Azerbeidzjan waar hij bij de kwalificatie als achtste eindigde.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen start zaterdag op het stratencircuit van Bakoe vanaf de achtste plek. De 28-jarige coureur van Red Bull Racing reed bij de kwalificatie voor de GP van Azerbeidzjan een teleurstellende tijd van 1.44,081. George Russell veroverde in zijn Mercedes in een tijd van 1.42,526 de poleposition voor Charles Leclerc van Ferrari.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Kimi Antonelli heeft tijdens het eerste deel van de kwalificatie op vrijdag de muur geraakt op het stratencircuit van Bakoe. De 20-jarige Italiaan zal zaterdag zeker niet bij de eerste vijftien startplekken staan. Hij is ongedeerd. De rijder van Mercedes gaat aan de leiding van het WK-klassement.
14 uur geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner (25) zal zijn titel dit jaar in Beijing niet verdedigen. Dat heeft de Italiaanse tennisser via zijn sociale media bekendgemaakt. Sinner heeft nog te veel last van zijn knie. "Ik ben nog niet klaar om te spelen", zei de nummer 1 van de wereldranglijst in aanloop naar het toernooi in China dat op woensdag 30 september begint.
15 uur geledenASSEN (ANP) - De TT in Assen staat in 2027 van 25 tot en met 27 juni op het programma. Dat blijkt uit de kalender van de MotoGP die vrijdag is gepubliceerd. Er staan van maart tot en met november 22 grands prix in de koningsklasse van de motorsport op het programma.
16 uur geledenCHENGDU (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de tweede ronde van het tennistoernooi van Chengdu gestrand. De beste speler van Nederland verloor in China met 4-6 5-7 van Nikoloz Basilasjvili uit Georgië.
16 uur geleden