Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bekritiseerde lift op eiland bij Bali moet worden afgebroken

Bekritiseerde lift op eiland bij Bali moet worden afgebroken

DENPASAR (ANP/DPA) - De gouverneur van Bali, Wayan Koster, heeft besloten dat een zwaar bekritiseerde lift naar een strand op het eiland Nusa Penida moet worden afgebroken. De ontwikkelaar van de ruim 180 meter hoge lift krijgt daar zes maanden de tijd voor. De bouw, die al voor 70 procent was voltooid, werd een maand geleden stilgelegd omdat de vergunningen niet in orde waren.

De lift moest het makkelijker maken om een strand op Nusa Penida te betreden, een toeristisch eiland op zo'n drie kwartier varen ten zuidoosten van het Indonesische eiland Bali. De afdaling naar Kelingking Beach is steil en er raken regelmatig wandelaars gewond. De witte constructie van de lift zorgde voor veel kritiek omdat het landschap erdoor veranderde.

Gouverneur Koster zei dat de beslissing past binnen het beleid om het landschap, de cultuur en sociale waarden van Bali te beschermen. Het eiland heeft investeringen nodig, maar alleen op een verantwoorde manier, zonder het te exploiteren, aldus Koster.

Meer uit Buitenland

Houthi's veroveren eiland in zeestraat Bab al-Mandeb

PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.

36 minuten geleden
Nepal schat kosten wederopbouw op 4,1 miljard euro

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.

1 uur geleden
Brussel keurt 6,1 miljard aan Oekraïne voor defensie goed

BRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.

1 uur geleden
Lichamen gevonden bij doorzoeking uitgebrande veerboot Filipijnen

MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.

2 uur geleden
Opmars Houthi's in Jemen, bereiken zeestraat Bab al-Mandeb

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.

3 uur geleden
Wereldleiders staan stil bij de aanslagen van 11 september 2001

NEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.

4 uur geleden
België moet overvolle gevangenissen aanpakken, boete dreigt

GENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.

4 uur geleden