Beklimming Mount Everest wordt stuk duurder
KATHMANDU (ANP/RTR) - Een vergunning van de Nepalese overheid voor buitenlanders om de Mount Everest in het hoogseizoen te beklimmen wordt vanaf september fors duurder. De autoriteit die over toerisme gaat heeft aangekondigd dat de prijs 15.000 dollar (14.400 euro) wordt. Dat is 35 procent meer dan de 11.000 dollar die de vergunning bijna tien jaar lang kostte. Nepal verleent jaarlijks ongeveer driehonderd vergunningen voor de beklimming van de 8849 meter hoge piek. Het hoogseizoen voor de beklimming is in april en mei.
In de wintermaanden van december tot en met februari wordt de berg nauwelijks beklommen. Een vergunning voor die periode is dan ook goedkoper en kost vanaf september 3750 dollar (3600 euro). Dat is ook een prijsverhoging van ruim 35 procent. Hetzelfde geldt voor de maanden september, oktober en november. Voor die periode gaat de vergunning 7500 dollar (7200 euro) kosten.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Rusland heeft de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv hervat na het vertrek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die waren in Moskou en Kyiv om over vrede tussen Rusland en Oekraïne te onderhandelen. De autoriteiten zeggen tegen Oekraïense media dat daarbij zeker twee doden zijn gevallen en tien mensen gewond zijn geraakt.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Inwoners van New York zijn na de aanslagen van 11 september in 2001 misleid over de luchtkwaliteit. Dat tonen volgens The New York Times documenten van in totaal 170.000 pagina's aan die het gemeentebestuur onder burgemeester Zohran Mamdani vrijgeeft.
3 uur geledenVIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
12 uur geleden