Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beklimming Mount Everest wordt stuk duurder

Beklimming Mount Everest wordt stuk duurder

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een vergunning van de Nepalese overheid voor buitenlanders om de Mount Everest in het hoogseizoen te beklimmen wordt vanaf september fors duurder. De autoriteit die over toerisme gaat heeft aangekondigd dat de prijs 15.000 dollar (14.400 euro) wordt. Dat is 35 procent meer dan de 11.000 dollar die de vergunning bijna tien jaar lang kostte. Nepal verleent jaarlijks ongeveer driehonderd vergunningen voor de beklimming van de 8849 meter hoge piek. Het hoogseizoen voor de beklimming is in april en mei.

In de wintermaanden van december tot en met februari wordt de berg nauwelijks beklommen. Een vergunning voor die periode is dan ook goedkoper en kost vanaf september 3750 dollar (3600 euro). Dat is ook een prijsverhoging van ruim 35 procent. Hetzelfde geldt voor de maanden september, oktober en november. Voor die periode gaat de vergunning 7500 dollar (7200 euro) kosten.

Meer uit Buitenland

Rusland klaagt bij NAVO over 'bedreigen' Kaliningrad

BRUSSEL (ANP) - Rusland heeft zijn beklag gedaan bij de NAVO over volgens het Kremlin dreigende taal en manoeuvres tegen de Russische exclave Kaliningrad. De NAVO zegt de klacht te hebben ontvangen, maar dat die misplaatst is.

7 minuten geleden
Brussel wil plotselinge pieken asielzoekers aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een vijfpuntenplan opgesteld om sneller en flexibeler te kunnen optreden tegen de plotselinge aankomst van grote aantallen asielzoekers, zoals deze zomer in de Spaanse exclave Ceuta. Doel van het plan is het versterken van de veiligheid van de EU-buitengrenzen.

31 minuten geleden
Ophef in Israël over rellen bij terugkeer Palestijns gezin

JERUZALEM (ANP/DPA) - Gewelddadige protesten door kolonisten hebben in Israël tot ophef geleid. Een honderdtal mensen probeerde op de Westelijke Jordaanoever te verhinderen dat een Palestijns gezin kon terugkeren naar hun woning. De Israëlische autoriteiten melden dat kolonisten met stenen gooiden en wegen blokkeerden. Drie agenten raakten gewond.

59 minuten geleden
Rutte vraagt kalmte na waarschuwingen voor aanvalsplannen Rusland

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte roept op kalm te blijven na een reeks waarschuwingen over Russische plannen om Europa met sabotage en ondermijning schade toe te brengen of zelfs militair aan te vallen. Rusland staat er niet goed voor en weet dat het land het aflegt tegen de NAVO, verzekert Rutte.

1 uur geleden
Ongeregeldheden bij Franse scholen op dag van scholierenprotest

LILLE/PARIJS (ANP) - Politie en scholieren zijn onder meer in het centrum van Lille slaags geraakt naar aanleiding van een nationale protestdag uitgeroepen door een Franse scholierenbond. Die heeft opgeroepen middelbare scholen te blokkeren.

1 uur geleden
Amnesty meldt oorlogsmisdaden Mali: tientallen burgers gedood

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International beschuldigt de Malinese strijdkrachten en het Russische huurlingenleger Wagner van oorlogsmisdaden. Die zijn gepleegd tijdens gezamenlijke operaties in het Afrikaanse land tussen 2023 en 2025, staat in een rapport.

2 uur geleden
Estland beschuldigt Rusland van brandstichting bij dronefabrikant

TALLINN (ANP/AFP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande militaire voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.

3 uur geleden