Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beklimming Mount Everest wordt stuk duurder

Beklimming Mount Everest wordt stuk duurder

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een vergunning van de Nepalese overheid voor buitenlanders om de Mount Everest in het hoogseizoen te beklimmen wordt vanaf september fors duurder. De autoriteit die over toerisme gaat heeft aangekondigd dat de prijs 15.000 dollar (14.400 euro) wordt. Dat is 35 procent meer dan de 11.000 dollar die de vergunning bijna tien jaar lang kostte. Nepal verleent jaarlijks ongeveer driehonderd vergunningen voor de beklimming van de 8849 meter hoge piek. Het hoogseizoen voor de beklimming is in april en mei.

In de wintermaanden van december tot en met februari wordt de berg nauwelijks beklommen. Een vergunning voor die periode is dan ook goedkoper en kost vanaf september 3750 dollar (3600 euro). Dat is ook een prijsverhoging van ruim 35 procent. Hetzelfde geldt voor de maanden september, oktober en november. Voor die periode gaat de vergunning 7500 dollar (7200 euro) kosten.

Meer uit Buitenland

Aantal doden bij oversteek migranten naar Ceuta verder opgelopen

CEUTA (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal mensen dat is omgekomen bij de migrantencrisis in Ceuta van afgelopen donderdag en vrijdag is opgelopen tot 88, meldt het bestuur van de Spaanse exclave aan persbureau EFE. De meesten van hen kwamen om door verdrinking.

59 minuten geleden
Iran zegt op dit moment niet in gesprek te zijn met VS

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran voert op dit moment geen gesprekken met de Verenigde Staten, meldt de woordvoerder van het Iraanse buitenlandministerie Esmaeil ‌Baghaei. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat de onderhandelingen over een staakt-het-vuren maandag zouden worden hervat, maar Baghaei weerspreekt dat.

1 uur geleden
Opnieuw magazijn van Russische webwinkel Wildberries aangevallen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische webwinkel Wildberries meldt opnieuw een luchtaanval op een van zijn magazijnen. Oekraïne heeft de afgelopen weken veel van die distributiecentra aangevallen, omdat het bedrijf ook de krijgsmacht zou helpen bij de leveringen van militaire middelen.

3 uur geleden
Opnieuw nationale stroomstoring op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - Het Cubaanse nationale elektriciteitsnet, de Union Electrica de Cuba (UNE), is zondag laat ingestort, zo liet het staatsbedrijf voor de elektriciteitsvoorziening weten in een bericht op X. De stroomuitval volgt op drie landelijke black-outs in juli.

5 uur geleden
Natuurbranden verwoesten honderden gebouwen in staat Washington

SPOKANE (ANP/BLOOMBERG) - Honderden gebouwen zijn verwoest en tienduizenden mensen zijn geëvacueerd door verwoestende natuurbranden die de staat Washington, in het noordwesten van de VS, hebben getroffen.

5 uur geleden
Marokko wijt oversteek naar Ceuta aan desinformatie

RABAT (ANP/RTR/AFP) - Volgens het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken waren de recente massale oversteken naar de Spaanse exclave Ceuta aangewakkerd door desinformatie op sociale media, mensensmokkelnetwerken en een verkeerde interpretatie van een Spaanse rechterlijke uitspraak. Pedro Sánchez, de Spaanse premier, en het Marokkaanse ministerie zeggen dat de misinformatie mede via mensensmokkelnetwerken is verspreid.

11 uur geleden
Dodental door luchtaanvallen Israël in Gaza loopt op naar 18

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker achttien Palestijnen gedood, volgens hulpverleners het hoogste aantal op één dag sinds weken. Eerder op de dag waren elf doden gemeld.

12 uur geleden