
Bekersucces zorgt voor uitstel competitiedebuut Messi in Amerika
MIAMI (ANP) - Het debuut van Lionel Messi in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS laat wat langer op zich wachten. Het was de bedoeling dat Messi op 20 augustus voor Inter Miami CF in de Major League Soccer zou debuteren tegen Charlotte FC. Omdat de club uit Florida sinds de komst van Messi echter nogal succesvol is in het bekertoernooi om de Leagues Cup, moet het programma worden aangepast.
Onder aanvoering van de Argentijnse aanvaller heeft Inter Miami de kwartfinales bereikt van het toernooi voor clubs uit de Amerikaanse en Mexicaanse competities. In vier wedstrijden maakte Messi al zeven doelpunten, waarvan zondag twee in het spectaculaire duel met FC Dallas (4-4) dat via strafschoppen werd beslist.
Inter Miami neemt het vrijdag in de kwartfinale op tegen Charlotte FC. Omdat één van beide clubs op 19 augustus de finale of de wedstrijd om de derde plaats speelt, wordt het onderlinge competitieduel verschoven. Volgens de MLS gaat het beoogde competitiedebuut van Messi nu plaatsvinden op 26 augustus, tegen New York Red Bulls.
De MLS begon eind februari en ligt nu een paar weken stil vanwege de Leagues Cup. Inter Miami staat onderaan, maar hoopt met Messi en de eveneens aangetrokken Spanjaarden Sergio Busquets en Jordi Alba in de gelederen omhoog te klimmen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen NAC Breda beschikken over Givairo Read. De rechtervleugelverdediger wordt niet geschorst voor de rode kaart die hij in mei ontving in het thuisduel met PSV (2-3).
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft Kota Takai aan de selectie toegevoegd. De 20-jarige Japanse international komt over van Kawasaki Frontale en ondertekent bij de Londenaren een contract voor vijf jaar.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.
12 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.
18 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.
20 uur geleden