Bekersucces zorgt voor uitstel competitiedebuut Messi in Amerika
MIAMI (ANP) - Het debuut van Lionel Messi in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS laat wat langer op zich wachten. Het was de bedoeling dat Messi op 20 augustus voor Inter Miami CF in de Major League Soccer zou debuteren tegen Charlotte FC. Omdat de club uit Florida sinds de komst van Messi echter nogal succesvol is in het bekertoernooi om de Leagues Cup, moet het programma worden aangepast.
Onder aanvoering van de Argentijnse aanvaller heeft Inter Miami de kwartfinales bereikt van het toernooi voor clubs uit de Amerikaanse en Mexicaanse competities. In vier wedstrijden maakte Messi al zeven doelpunten, waarvan zondag twee in het spectaculaire duel met FC Dallas (4-4) dat via strafschoppen werd beslist.
Inter Miami neemt het vrijdag in de kwartfinale op tegen Charlotte FC. Omdat één van beide clubs op 19 augustus de finale of de wedstrijd om de derde plaats speelt, wordt het onderlinge competitieduel verschoven. Volgens de MLS gaat het beoogde competitiedebuut van Messi nu plaatsvinden op 26 augustus, tegen New York Red Bulls.
De MLS begon eind februari en ligt nu een paar weken stil vanwege de Leagues Cup. Inter Miami staat onderaan, maar hoopt met Messi en de eveneens aangetrokken Spanjaarden Sergio Busquets en Jordi Alba in de gelederen omhoog te klimmen.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
36 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 dag geleden