Bekerstunt van Cocu en Rooney tegen ManUnited blijft uit
DERBY (ANP) - Derby County heeft in de achtste finales van het toernooi om de FA Cup niet kunnen stunten. De middenmoter van de Championship, het tweede profniveau in Engeland, bleek niet opgewassen tegen het grote Manchester United. De ploeg van trainer Phillip Cocu ging op eigen veld met 0-3 onderuit. In de eerste helft kwamen Luke Shaw en Odion Ighalo tot scoren. Na de rust trof Ighalo opnieuw doel. De Nigeriaanse aanvaller werd ruim een maand geleden gehuurd van het Chinese Shanghai Shenhua.
Voor aanvoerder Wayne Rooney (34) van Derby County was tegen zijn voormalige club geen hoofdrol weggelegd. Ook de Nederlandse doelman Kelle Roos kon uitschakeling niet voorkomen.
ManUnited speelt in de kwartfinales op 21 maart uit tegen Norwich City, de club van doelman Tim Krul. De Nederlandse keeper stopte woensdag in de penaltyreeks tegen Tottenham Hotspur twee strafschoppen en mede daardoor plaatste de club uit Norwich zich bij de laatste acht.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
50 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
10 uur geleden