Bekerstunt van Cocu en Rooney tegen ManUnited blijft uit
DERBY (ANP) - Derby County heeft in de achtste finales van het toernooi om de FA Cup niet kunnen stunten. De middenmoter van de Championship, het tweede profniveau in Engeland, bleek niet opgewassen tegen het grote Manchester United. De ploeg van trainer Phillip Cocu ging op eigen veld met 0-3 onderuit. In de eerste helft kwamen Luke Shaw en Odion Ighalo tot scoren. Na de rust trof Ighalo opnieuw doel. De Nigeriaanse aanvaller werd ruim een maand geleden gehuurd van het Chinese Shanghai Shenhua.
Voor aanvoerder Wayne Rooney (34) van Derby County was tegen zijn voormalige club geen hoofdrol weggelegd. Ook de Nederlandse doelman Kelle Roos kon uitschakeling niet voorkomen.
ManUnited speelt in de kwartfinales op 21 maart uit tegen Norwich City, de club van doelman Tim Krul. De Nederlandse keeper stopte woensdag in de penaltyreeks tegen Tottenham Hotspur twee strafschoppen en mede daardoor plaatste de club uit Norwich zich bij de laatste acht.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
6 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
8 uur geleden