'Bekerkeeper' valt op met blunder en wereldredding bij PSV
ROTTERDAM (ANP) - Hans van Breukelen moest na het bekerduel tussen Sparta Rotterdam en PSV (1-2) even lachen toen aan hem werd gevraagd of er in zijn actieve loopbaan ook speciale keepers voor de KNVB-beker waren. "Gelukkig niet jongen", antwoordde hij. "Ik wilde alle wedstrijden graag spelen."
De oud-doelman won driemaal de KNVB-beker met de club uit Eindhoven, waar hij nu als commissaris actief is. Hij bewaart betere herinneringen aan de winst van de Europa Cup 1 en zes landstitels met PSV. Toch had hij al zijn duels in het nationale bekertoernooi niet willen missen.
Trainers van topclubs wijzen de laatste jaren wel soms een speciale doelman voor duels in de KNVB-beker aan. Ruud van Nistelrooij is ook zo'n coach die zegt dat hij het nationale bekertoernooi erg belangrijk vindt. Toch laat hij daar zijn tweede doelman keepen. Dat doet hij niet in Europese ontmoetingen of competitieduels.
'We geloven in hem'
Tegen Sparta mocht Joël Drommel het doel van PSV verdedigen. De 'bekerkeeper' uit Bussum verloor vorig seizoen na een serie mindere duels zijn basisplaats aan Yvon Mvogo. Dit seizoen is hij tweede keus achter Walter Benítez. Behalve in het bekertoernooi dus. "Joël is een uitstekende prof", verklaarde Van Nistelrooij voor het duel met Sparta zijn keuze. "We geloven in hem en hij stelt zich goed op. Hij verdient in de KNVB-beker te spelen."
Met Drommel op doel leek PSV op weg naar een eenvoudige zege op Sparta (0-2), totdat de oud-keeper van FC Twente akelig in de fout ging en Arno Verscheuren raak schoot (1-2). Plotseling geloofde Sparta er weer in. Diezelfde Drommel voorkwam in blessuretijd wel weer met een goede redding dat Tobias Lauritsen gelijkmaakte.
Communicatie
"Joël weet zelf ook dat hij bij die 1-2 fout zat", zei Van Nistelrooij nadat de winst binnen was. "Hij moet of hard schreeuwen zodat Jarrad Branthwaite wegblijft, of hij moet die bal hard wegstompen. Maar laten we zijn 'wereldredding' in blessuretijd niet vergeten. Hij raakte niet in de war na zijn fout. Dat is wel eens anders geweest."
De 26-jarige Drommel verscheen na het bekerduel niet bij de schrijvende pers. Aanvoerder Luuk de Jong nam het voor hem op. "Misschien ging hij bij die treffer van Sparta in de fout", erkende hij. "Al moet de communicatie ook goed zijn op dat moment. Maar hij maakte daarna wel een geweldige redding. Hoe hij zich altijd opstelt als tweede keeper, het is een geweldige gozer en een geweldige keeper. Dat zie je wel bij die bal die hij op het laatste moment pakt. Dat was echt een fantastische redding."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - FC Barcelona is zonder Frenkie de Jong naar Istanbul vertrokken voor de uitwedstrijd van dinsdag tegen Galatasaray in de Champions League. De 29-jarige Nederlandse middenvelder heeft na een blessure de groepstraining bij de Spaanse koploper hervat, maar is nog niet fit genoeg voor een plaats in de wedstrijdselectie.
45 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
15 uur geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
19 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
19 uur geleden