'Bekerkeeper' valt op met blunder en wereldredding bij PSV
ROTTERDAM (ANP) - Hans van Breukelen moest na het bekerduel tussen Sparta Rotterdam en PSV (1-2) even lachen toen aan hem werd gevraagd of er in zijn actieve loopbaan ook speciale keepers voor de KNVB-beker waren. "Gelukkig niet jongen", antwoordde hij. "Ik wilde alle wedstrijden graag spelen."
De oud-doelman won driemaal de KNVB-beker met de club uit Eindhoven, waar hij nu als commissaris actief is. Hij bewaart betere herinneringen aan de winst van de Europa Cup 1 en zes landstitels met PSV. Toch had hij al zijn duels in het nationale bekertoernooi niet willen missen.
Trainers van topclubs wijzen de laatste jaren wel soms een speciale doelman voor duels in de KNVB-beker aan. Ruud van Nistelrooij is ook zo'n coach die zegt dat hij het nationale bekertoernooi erg belangrijk vindt. Toch laat hij daar zijn tweede doelman keepen. Dat doet hij niet in Europese ontmoetingen of competitieduels.
'We geloven in hem'
Tegen Sparta mocht Joël Drommel het doel van PSV verdedigen. De 'bekerkeeper' uit Bussum verloor vorig seizoen na een serie mindere duels zijn basisplaats aan Yvon Mvogo. Dit seizoen is hij tweede keus achter Walter Benítez. Behalve in het bekertoernooi dus. "Joël is een uitstekende prof", verklaarde Van Nistelrooij voor het duel met Sparta zijn keuze. "We geloven in hem en hij stelt zich goed op. Hij verdient in de KNVB-beker te spelen."
Met Drommel op doel leek PSV op weg naar een eenvoudige zege op Sparta (0-2), totdat de oud-keeper van FC Twente akelig in de fout ging en Arno Verscheuren raak schoot (1-2). Plotseling geloofde Sparta er weer in. Diezelfde Drommel voorkwam in blessuretijd wel weer met een goede redding dat Tobias Lauritsen gelijkmaakte.
Communicatie
"Joël weet zelf ook dat hij bij die 1-2 fout zat", zei Van Nistelrooij nadat de winst binnen was. "Hij moet of hard schreeuwen zodat Jarrad Branthwaite wegblijft, of hij moet die bal hard wegstompen. Maar laten we zijn 'wereldredding' in blessuretijd niet vergeten. Hij raakte niet in de war na zijn fout. Dat is wel eens anders geweest."
De 26-jarige Drommel verscheen na het bekerduel niet bij de schrijvende pers. Aanvoerder Luuk de Jong nam het voor hem op. "Misschien ging hij bij die treffer van Sparta in de fout", erkende hij. "Al moet de communicatie ook goed zijn op dat moment. Maar hij maakte daarna wel een geweldige redding. Hoe hij zich altijd opstelt als tweede keeper, het is een geweldige gozer en een geweldige keeper. Dat zie je wel bij die bal die hij op het laatste moment pakt. Dat was echt een fantastische redding."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
21 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden