Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Bekerkeeper' valt op met blunder en wereldredding bij PSV

'Bekerkeeper' valt op met blunder en wereldredding bij PSV

ROTTERDAM (ANP) - Hans van Breukelen moest na het bekerduel tussen Sparta Rotterdam en PSV (1-2) even lachen toen aan hem werd gevraagd of er in zijn actieve loopbaan ook speciale keepers voor de KNVB-beker waren. "Gelukkig niet jongen", antwoordde hij. "Ik wilde alle wedstrijden graag spelen."

De oud-doelman won driemaal de KNVB-beker met de club uit Eindhoven, waar hij nu als commissaris actief is. Hij bewaart betere herinneringen aan de winst van de Europa Cup 1 en zes landstitels met PSV. Toch had hij al zijn duels in het nationale bekertoernooi niet willen missen.

Trainers van topclubs wijzen de laatste jaren wel soms een speciale doelman voor duels in de KNVB-beker aan. Ruud van Nistelrooij is ook zo'n coach die zegt dat hij het nationale bekertoernooi erg belangrijk vindt. Toch laat hij daar zijn tweede doelman keepen. Dat doet hij niet in Europese ontmoetingen of competitieduels.

'We geloven in hem'

Tegen Sparta mocht Joël Drommel het doel van PSV verdedigen. De 'bekerkeeper' uit Bussum verloor vorig seizoen na een serie mindere duels zijn basisplaats aan Yvon Mvogo. Dit seizoen is hij tweede keus achter Walter Benítez. Behalve in het bekertoernooi dus. "Joël is een uitstekende prof", verklaarde Van Nistelrooij voor het duel met Sparta zijn keuze. "We geloven in hem en hij stelt zich goed op. Hij verdient in de KNVB-beker te spelen."

Met Drommel op doel leek PSV op weg naar een eenvoudige zege op Sparta (0-2), totdat de oud-keeper van FC Twente akelig in de fout ging en Arno Verscheuren raak schoot (1-2). Plotseling geloofde Sparta er weer in. Diezelfde Drommel voorkwam in blessuretijd wel weer met een goede redding dat Tobias Lauritsen gelijkmaakte.

Communicatie

"Joël weet zelf ook dat hij bij die 1-2 fout zat", zei Van Nistelrooij nadat de winst binnen was. "Hij moet of hard schreeuwen zodat Jarrad Branthwaite wegblijft, of hij moet die bal hard wegstompen. Maar laten we zijn 'wereldredding' in blessuretijd niet vergeten. Hij raakte niet in de war na zijn fout. Dat is wel eens anders geweest."

De 26-jarige Drommel verscheen na het bekerduel niet bij de schrijvende pers. Aanvoerder Luuk de Jong nam het voor hem op. "Misschien ging hij bij die treffer van Sparta in de fout", erkende hij. "Al moet de communicatie ook goed zijn op dat moment. Maar hij maakte daarna wel een geweldige redding. Hoe hij zich altijd opstelt als tweede keeper, het is een geweldige gozer en een geweldige keeper. Dat zie je wel bij die bal die hij op het laatste moment pakt. Dat was echt een fantastische redding."

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

5 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

5 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

5 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

6 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

6 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

6 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

6 uur geleden