'Bekerkeeper' valt op met blunder en wereldredding bij PSV
ROTTERDAM (ANP) - Hans van Breukelen moest na het bekerduel tussen Sparta Rotterdam en PSV (1-2) even lachen toen aan hem werd gevraagd of er in zijn actieve loopbaan ook speciale keepers voor de KNVB-beker waren. "Gelukkig niet jongen", antwoordde hij. "Ik wilde alle wedstrijden graag spelen."
De oud-doelman won driemaal de KNVB-beker met de club uit Eindhoven, waar hij nu als commissaris actief is. Hij bewaart betere herinneringen aan de winst van de Europa Cup 1 en zes landstitels met PSV. Toch had hij al zijn duels in het nationale bekertoernooi niet willen missen.
Trainers van topclubs wijzen de laatste jaren wel soms een speciale doelman voor duels in de KNVB-beker aan. Ruud van Nistelrooij is ook zo'n coach die zegt dat hij het nationale bekertoernooi erg belangrijk vindt. Toch laat hij daar zijn tweede doelman keepen. Dat doet hij niet in Europese ontmoetingen of competitieduels.
'We geloven in hem'
Tegen Sparta mocht Joël Drommel het doel van PSV verdedigen. De 'bekerkeeper' uit Bussum verloor vorig seizoen na een serie mindere duels zijn basisplaats aan Yvon Mvogo. Dit seizoen is hij tweede keus achter Walter Benítez. Behalve in het bekertoernooi dus. "Joël is een uitstekende prof", verklaarde Van Nistelrooij voor het duel met Sparta zijn keuze. "We geloven in hem en hij stelt zich goed op. Hij verdient in de KNVB-beker te spelen."
Met Drommel op doel leek PSV op weg naar een eenvoudige zege op Sparta (0-2), totdat de oud-keeper van FC Twente akelig in de fout ging en Arno Verscheuren raak schoot (1-2). Plotseling geloofde Sparta er weer in. Diezelfde Drommel voorkwam in blessuretijd wel weer met een goede redding dat Tobias Lauritsen gelijkmaakte.
Communicatie
"Joël weet zelf ook dat hij bij die 1-2 fout zat", zei Van Nistelrooij nadat de winst binnen was. "Hij moet of hard schreeuwen zodat Jarrad Branthwaite wegblijft, of hij moet die bal hard wegstompen. Maar laten we zijn 'wereldredding' in blessuretijd niet vergeten. Hij raakte niet in de war na zijn fout. Dat is wel eens anders geweest."
De 26-jarige Drommel verscheen na het bekerduel niet bij de schrijvende pers. Aanvoerder Luuk de Jong nam het voor hem op. "Misschien ging hij bij die treffer van Sparta in de fout", erkende hij. "Al moet de communicatie ook goed zijn op dat moment. Maar hij maakte daarna wel een geweldige redding. Hoe hij zich altijd opstelt als tweede keeper, het is een geweldige gozer en een geweldige keeper. Dat zie je wel bij die bal die hij op het laatste moment pakt. Dat was echt een fantastische redding."
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
13 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
22 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden