'Bekerkeeper' valt op met blunder en wereldredding bij PSV
ROTTERDAM (ANP) - Hans van Breukelen moest na het bekerduel tussen Sparta Rotterdam en PSV (1-2) even lachen toen aan hem werd gevraagd of er in zijn actieve loopbaan ook speciale keepers voor de KNVB-beker waren. "Gelukkig niet jongen", antwoordde hij. "Ik wilde alle wedstrijden graag spelen."
De oud-doelman won driemaal de KNVB-beker met de club uit Eindhoven, waar hij nu als commissaris actief is. Hij bewaart betere herinneringen aan de winst van de Europa Cup 1 en zes landstitels met PSV. Toch had hij al zijn duels in het nationale bekertoernooi niet willen missen.
Trainers van topclubs wijzen de laatste jaren wel soms een speciale doelman voor duels in de KNVB-beker aan. Ruud van Nistelrooij is ook zo'n coach die zegt dat hij het nationale bekertoernooi erg belangrijk vindt. Toch laat hij daar zijn tweede doelman keepen. Dat doet hij niet in Europese ontmoetingen of competitieduels.
'We geloven in hem'
Tegen Sparta mocht Joël Drommel het doel van PSV verdedigen. De 'bekerkeeper' uit Bussum verloor vorig seizoen na een serie mindere duels zijn basisplaats aan Yvon Mvogo. Dit seizoen is hij tweede keus achter Walter Benítez. Behalve in het bekertoernooi dus. "Joël is een uitstekende prof", verklaarde Van Nistelrooij voor het duel met Sparta zijn keuze. "We geloven in hem en hij stelt zich goed op. Hij verdient in de KNVB-beker te spelen."
Met Drommel op doel leek PSV op weg naar een eenvoudige zege op Sparta (0-2), totdat de oud-keeper van FC Twente akelig in de fout ging en Arno Verscheuren raak schoot (1-2). Plotseling geloofde Sparta er weer in. Diezelfde Drommel voorkwam in blessuretijd wel weer met een goede redding dat Tobias Lauritsen gelijkmaakte.
Communicatie
"Joël weet zelf ook dat hij bij die 1-2 fout zat", zei Van Nistelrooij nadat de winst binnen was. "Hij moet of hard schreeuwen zodat Jarrad Branthwaite wegblijft, of hij moet die bal hard wegstompen. Maar laten we zijn 'wereldredding' in blessuretijd niet vergeten. Hij raakte niet in de war na zijn fout. Dat is wel eens anders geweest."
De 26-jarige Drommel verscheen na het bekerduel niet bij de schrijvende pers. Aanvoerder Luuk de Jong nam het voor hem op. "Misschien ging hij bij die treffer van Sparta in de fout", erkende hij. "Al moet de communicatie ook goed zijn op dat moment. Maar hij maakte daarna wel een geweldige redding. Hoe hij zich altijd opstelt als tweede keeper, het is een geweldige gozer en een geweldige keeper. Dat zie je wel bij die bal die hij op het laatste moment pakt. Dat was echt een fantastische redding."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.
9 uur geledenFLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.
20 uur geleden