Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bekere snelste vrouw in marathon Rotterdam, Luijten pakt titel

Bekere snelste vrouw in marathon Rotterdam, Luijten pakt titel

ROTTERDAM (ANP) - Ashete Bekere heeft de marathon van Rotterdam bij de vrouwen op haar naam geschreven. De Ethiopische lag lang op het schema van het parcoursrecord (2.18.58), maar moest op de laatste kilometers veel tijd prijsgeven. Bekere finishte in 2.19.30.

Anne Luijten mikte op een persoonlijk record, maar dat zat er niet in. De Arnhemse kreeg te maken met een inzinking. Ze prolongeerde wel haar Nederlandse titel, maar met haar tijd van 2.28.47 kwam ze niet in de buurt van haar persoonlijke record van 2.26.36.

Luijten kan zich nu gaan opmaken voor de Olympische Spelen in Parijs. Ze is met Sifan Hassan geplaatst voor de olympische marathon.

Jill Holterman deed in Rotterdam een ultieme poging om zich voor Parijs te plaatsen, maar ze moest het hoge tempo in de eerste helft van de wedstrijd bekopen. De Noord-Hollandse, die drie jaar geleden meedeed op de marathon bij de Spelen in Tokio, stortte in het tweede deel in en kwam bij lange na niet aan de limiet van 2.26.50. Ze finishte in 2.44.59.

Marcella Herzog eindigde als tweede in het Nederlands kampioenschap bij de vrouwen met een tijd van 2.33.54. De derde Nederlandse vrouw was Maaike van Gelder in 22.35.26.

Meer uit Sport

Schulting hoort maandag of ze als shorttrackster naar Spelen mag

LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.

9 uur geleden
Oprichter Djokovic stapt uit spelersbond PTPA

BELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.

10 uur geleden
Wawrinka hoopt op wildcard voor zijn laatste Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.

12 uur geleden
Van der Poel wint in Zonhoven zijn negende veldrit dit seizoen

ZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.

15 uur geleden
Schulting bewijst zich op NK shorttrack met titel op 1500 meter

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.

16 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout wint op NK opnieuw alle afstanden

LEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.

16 uur geleden
Nederlandse tennissers verliezen in United Cup ruim van Duitsland

SYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.

23 uur geleden