Bekere snelste vrouw in marathon Rotterdam, Luijten pakt titel
ROTTERDAM (ANP) - Ashete Bekere heeft de marathon van Rotterdam bij de vrouwen op haar naam geschreven. De Ethiopische lag lang op het schema van het parcoursrecord (2.18.58), maar moest op de laatste kilometers veel tijd prijsgeven. Bekere finishte in 2.19.30.
Anne Luijten mikte op een persoonlijk record, maar dat zat er niet in. De Arnhemse kreeg te maken met een inzinking. Ze prolongeerde wel haar Nederlandse titel, maar met haar tijd van 2.28.47 kwam ze niet in de buurt van haar persoonlijke record van 2.26.36.
Luijten kan zich nu gaan opmaken voor de Olympische Spelen in Parijs. Ze is met Sifan Hassan geplaatst voor de olympische marathon.
Jill Holterman deed in Rotterdam een ultieme poging om zich voor Parijs te plaatsen, maar ze moest het hoge tempo in de eerste helft van de wedstrijd bekopen. De Noord-Hollandse, die drie jaar geleden meedeed op de marathon bij de Spelen in Tokio, stortte in het tweede deel in en kwam bij lange na niet aan de limiet van 2.26.50. Ze finishte in 2.44.59.
Marcella Herzog eindigde als tweede in het Nederlands kampioenschap bij de vrouwen met een tijd van 2.33.54. De derde Nederlandse vrouw was Maaike van Gelder in 22.35.26.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
3 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
22 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden