Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bekenden roemen Serena Williams als 'de grootste aller tijden'

Bekenden roemen Serena Williams als 'de grootste aller tijden'

NEW YORK (ANP) - Serena Williams werd na haar uitschakeling op de US Open toegejuicht door een uitverkocht Arthur Ashe Stadion in New York. Haar nederlaag tegen de Australische Ajla Tomljanovic was waarschijnlijk de laatste partij van de 40-jarige Williams, die in haar carrière 23 grandslamtitels veroverde. Vanuit de sport en daarbuiten wordt Williams geroemd als 'de beste ooit'.

"Serena Williams je bent letterlijk de grootste, op en naast de baan", reageerde Tiger Woods. De Amerikaanse golfer die zelf vijftien majortoernooien op zijn naam schreef, woonde deze week de partij van Williams in de tweede ronde nog bij in haar box op de tribune.

Compton

"Bedankt dat je ons allemaal hebt geïnspireerd dat je je dromen moet najagen. Ik houd van je, kleine zus", schreef voormalig first lady Michelle Obama. De echtgenote van voormalig president Barack Obama roemde Williams voor haar weg vanuit een lastige achtergrond in Compton naar de status van een icoon in de sport en in de Amerikaanse cultuur.

"Hoe bevoorrecht zijn we geweest dat we konden meekijken hoe een jong meisje uit Compton opgroeide tot een van de grootste atleten ooit", schreef Obama. "Ik ben trots op je en kan niet wachten de levens te zien die je allemaal blijft veranderen met je talenten."

Ongeëvenaard

Basketbal-vedette LeBron James noemde Williams de grootste aller tijden. "Gefeliciteerd met je ongelofelijk carrière", schrijft hij. "Wat jij hebt gedaan voor de sport, voor vrouwen, is ongeëvenaard. Het is een eer geweest om te kijken naar jouw weg en het veroveren van alle doelen die je wilde bereiken."

Basketbal-legende Magic Johnson wees ook op de belangrijke rol die Williams heeft gespeeld in het inspireren van zwarte atleten. "We hebben net de laatste US Open gezien van de grootste atlete aller tijden, Serena Williams. Serena heeft zo veel voor de sport betekend, voor het tennis, voor de wereld en voor ieder meisje en bovenal voor ieder zwart meisje over de hele wereld", reageerde Johnson.

Andy Roddick, de laatste Amerikaanse tennisser die de US Open bij de mannen op zijn naam schreef (in 2003) noemde het een "voorrecht voor het leven" dat hij Williams heeft mogen zien spelen tijdens haar carrière. "Ik kan niet wachten te zien wat je hierna gaat doen."

Meer uit Sport

Mountainbikester Pieterse vijfde in korte race in Lenzerheide

LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.

11 uur geleden
Tennisster Sabalenka halvefinalist in Berlijn na moeizame winst

BERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.

12 uur geleden
Narváez wint derde etappe Ronde van Zwitserland na lange vlucht

BAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.

12 uur geleden
Tennisser Zverev na twee tiebreaks naar halve finales Halle

HALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.

13 uur geleden
Populaire marathon Londen komend jaar tweedaags evenement

LONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.

19 uur geleden
Fransman Grégoire wint tweede etappe Zwitserland, Lemmen derde

LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.

1 dag geleden
Wielrenster Žigart breekt kaak bij val in Ronde van Zwitserland

LOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.

1 dag geleden