Bekenden roemen Serena Williams als 'de grootste aller tijden'
NEW YORK (ANP) - Serena Williams werd na haar uitschakeling op de US Open toegejuicht door een uitverkocht Arthur Ashe Stadion in New York. Haar nederlaag tegen de Australische Ajla Tomljanovic was waarschijnlijk de laatste partij van de 40-jarige Williams, die in haar carrière 23 grandslamtitels veroverde. Vanuit de sport en daarbuiten wordt Williams geroemd als 'de beste ooit'.
"Serena Williams je bent letterlijk de grootste, op en naast de baan", reageerde Tiger Woods. De Amerikaanse golfer die zelf vijftien majortoernooien op zijn naam schreef, woonde deze week de partij van Williams in de tweede ronde nog bij in haar box op de tribune.
Compton
"Bedankt dat je ons allemaal hebt geïnspireerd dat je je dromen moet najagen. Ik houd van je, kleine zus", schreef voormalig first lady Michelle Obama. De echtgenote van voormalig president Barack Obama roemde Williams voor haar weg vanuit een lastige achtergrond in Compton naar de status van een icoon in de sport en in de Amerikaanse cultuur.
"Hoe bevoorrecht zijn we geweest dat we konden meekijken hoe een jong meisje uit Compton opgroeide tot een van de grootste atleten ooit", schreef Obama. "Ik ben trots op je en kan niet wachten de levens te zien die je allemaal blijft veranderen met je talenten."
Ongeëvenaard
Basketbal-vedette LeBron James noemde Williams de grootste aller tijden. "Gefeliciteerd met je ongelofelijk carrière", schrijft hij. "Wat jij hebt gedaan voor de sport, voor vrouwen, is ongeëvenaard. Het is een eer geweest om te kijken naar jouw weg en het veroveren van alle doelen die je wilde bereiken."
Basketbal-legende Magic Johnson wees ook op de belangrijke rol die Williams heeft gespeeld in het inspireren van zwarte atleten. "We hebben net de laatste US Open gezien van de grootste atlete aller tijden, Serena Williams. Serena heeft zo veel voor de sport betekend, voor het tennis, voor de wereld en voor ieder meisje en bovenal voor ieder zwart meisje over de hele wereld", reageerde Johnson.
Andy Roddick, de laatste Amerikaanse tennisser die de US Open bij de mannen op zijn naam schreef (in 2003) noemde het een "voorrecht voor het leven" dat hij Williams heeft mogen zien spelen tijdens haar carrière. "Ik kan niet wachten te zien wat je hierna gaat doen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
9 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
10 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
11 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden