Bekenden roemen Serena Williams als 'de grootste aller tijden'
NEW YORK (ANP) - Serena Williams werd na haar uitschakeling op de US Open toegejuicht door een uitverkocht Arthur Ashe Stadion in New York. Haar nederlaag tegen de Australische Ajla Tomljanovic was waarschijnlijk de laatste partij van de 40-jarige Williams, die in haar carrière 23 grandslamtitels veroverde. Vanuit de sport en daarbuiten wordt Williams geroemd als 'de beste ooit'.
"Serena Williams je bent letterlijk de grootste, op en naast de baan", reageerde Tiger Woods. De Amerikaanse golfer die zelf vijftien majortoernooien op zijn naam schreef, woonde deze week de partij van Williams in de tweede ronde nog bij in haar box op de tribune.
Compton
"Bedankt dat je ons allemaal hebt geïnspireerd dat je je dromen moet najagen. Ik houd van je, kleine zus", schreef voormalig first lady Michelle Obama. De echtgenote van voormalig president Barack Obama roemde Williams voor haar weg vanuit een lastige achtergrond in Compton naar de status van een icoon in de sport en in de Amerikaanse cultuur.
"Hoe bevoorrecht zijn we geweest dat we konden meekijken hoe een jong meisje uit Compton opgroeide tot een van de grootste atleten ooit", schreef Obama. "Ik ben trots op je en kan niet wachten de levens te zien die je allemaal blijft veranderen met je talenten."
Ongeëvenaard
Basketbal-vedette LeBron James noemde Williams de grootste aller tijden. "Gefeliciteerd met je ongelofelijk carrière", schrijft hij. "Wat jij hebt gedaan voor de sport, voor vrouwen, is ongeëvenaard. Het is een eer geweest om te kijken naar jouw weg en het veroveren van alle doelen die je wilde bereiken."
Basketbal-legende Magic Johnson wees ook op de belangrijke rol die Williams heeft gespeeld in het inspireren van zwarte atleten. "We hebben net de laatste US Open gezien van de grootste atlete aller tijden, Serena Williams. Serena heeft zo veel voor de sport betekend, voor het tennis, voor de wereld en voor ieder meisje en bovenal voor ieder zwart meisje over de hele wereld", reageerde Johnson.
Andy Roddick, de laatste Amerikaanse tennisser die de US Open bij de mannen op zijn naam schreef (in 2003) noemde het een "voorrecht voor het leven" dat hij Williams heeft mogen zien spelen tijdens haar carrière. "Ik kan niet wachten te zien wat je hierna gaat doen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
5 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
8 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
13 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden