Bekende zaakwaarnemer Raiola 'vecht voor zijn leven'
MONACO (ANP) - Mino Raiola heeft op Twitter van zich laten horen. De bekende makelaar van veel topvoetballers reageerde op berichten in veel Italiaanse media dat hij overleden zou zijn. "Kennelijk kan ik gereanimeerd worden", staat onder meer in de tweet.
De 54-jarige Raiola is al een tijdje ernstig ziek. Dokter Alberto Zangrillo van een ziekenhuis in Milaan bevestigt aan Italiaanse media dat de zaakwaarnemer vecht voor zijn leven. "Maar ik ben verontwaardigd over de berichten van journalisten die speculeren over zijn leven."
Ook José Fortes Rodriguez, een assistent van Raiola in Nederland, zegt dat de bekende zaakwaarnemer nog in leven is. "Hij ligt slecht, maar is niet overleden", laat hij aan verschillende media weten.
Zlatan Ibrahimovic
Raiola is zaakwaarnemer van bekende voetballers als Zlatan Ibrahimovic, Erling Haaland, Paul Pogba, Matthijs de Ligt en andere Nederlandse internationals als Denzel Dumfries, Donyell Malen, Ryan Gravenberch en Owen Wijndal. Ook behartigt hij de belangen van Ajacieden Noussair Mazraoui en Brian Brobbey. Justin Kluivert, Calvin Strengs Myron Boadu hebben zich ook bij hem aangesloten. Hij wordt al jaren gezien als een van de meest invloedrijke spelersmakelaars ter wereld.
Raiola werd geboren in Italië maar groeide op in Haarlem, waar zijn ouders een restaurant begonnen. Hij begon zijn loopbaan als zaakwaarnemer bij Sport Promotions, het bedrijf van voetbalmakelaar Rob Jansen. Na een tijd voor Jansen gewerkt te hebben, besloot Raiola voor zichzelf aan de slag te gaan.
De eerste grote transfer die Raiola verrichte, was die van Pavel Nedved van Sparta Praag naar Lazio, in 1996. In de 26 jaren die daarna volgden was Raiola betrokken bij de grootste transfers. Hij transfereerde Ibrahimovic in 2004 van Ajax naar Juventus en staat de Zweed nog steeds bij. Ook Mario Balotelli, Marco Verratti, Gianluigi Donnarumma en Moise Kean behoren tot zijn cliënten.
Meer uit Sport
RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
52 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
2 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
2 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
4 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
8 uur geleden