Bekende Hongkong-activist ontvlucht stad
HONGKONG (ANP/AFP) - Een van de bekendste jonge activisten voor meer democratie in Hongkong is de stad ontvlucht. Dissident Nathan Law besloot tot deze stap na het besluit van de Chinese machthebbers om hun greep op de voormalige Britse kolonie te versterken.
Law wilde in een korte verklaring niet zeggen naar welk land hij is vertrokken. De bekendmaking komt op de dag dat het bestuur van Hongkong bevestigde dat een populaire slogan van pro-democratiebetogers is verboden. Dit als gevolg van de omstreden nieuwe veiligheidswetten die het communistische regime in Peking afkondigde. Law zelf had de strijdkreet om Hongkong te "bevrijden" deze week nog gebruikt in een videoboodschap aan het Amerikaanse parlement.
De activist Law (26) was een van de oprichters van Demosisto, een partij die eerder deze week werd ontbonden als gevolg van de nieuwe wetgeving. De strengere regels leidden ook meteen tot arrestaties van demonstranten. Law raakte bekend door de grote studentenbetogingen in 2014.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
5 minuten geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
6 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
6 uur geleden