Bekende Holocaustontkenner Haverbeck (96) overleden
HAMBURG (ANP/DPA) - De Duitse Holocaustontkenner Ursula Haverbeck is op 96-jarige leeftijd overleden. Ze werd de afgelopen twintig jaar meermaals veroordeeld voor het ontkennen van de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Vanwege haar hoge leeftijd stond ze bekend als de 'nazi-oma'.
Haverbeck overleed woensdag, bevestigt haar advocaat. Ze werd in 2004 voor het eerst veroordeeld en afgelopen zomer voor het laatst. Een rechtbank in Hamburg had haar in juni zestien maanden cel opgelegd voor het aanzetten tot haat, omdat ze beweerde dat Auschwitz geen vernietigingskamp maar een werkkamp was en dat daar geen massamoorden plaatsvonden. Haverbeck was tegen het vonnis in beroep gegaan.
De vrouw was de weduwe van een nazi-ambtenaar. Door de meerdere rechtszaken werd ze bekend, ook buiten de landsgrenzen, en werd ze populair in extreemrechtse kringen. In 2019 stond ze bij de Europese Parlementsverkiezingen op de kandidatenlijst van de extreemrechtse partij Die Rechte.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft duizend lichamen teruggekregen van wat wordt verondersteld omgekomen krijgsgevangenen te zijn in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook worden opnieuw doden gemeld na Israëlische aanvallen. Het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis laat weten dat vier personen zijn omgekomen, de burgerbescherming spreekt over drie slachtoffers.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - Een Chinese vrouw die een illegaal onlinegokcentrum leidde en burgemeester was op de Filipijnen is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld vanwege mensenhandel. Dat heeft een regionale rechtbank in Manilla bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Hongarije vindt dat de Europese Unie geen geld meer aan de Oekraïense regering moet geven na berichten over corruptie in dat land. De anticorruptiediensten onderzoeken de verduistering van mogelijk 100 miljoen dollar in de energiesector.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland moet in de toekomst het commando over de NAVO-verdediging van Europa van de Verenigde Staten overnemen, vindt de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. Dat gaat volgens hem wel nog een tijd duren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
4 uur geleden