
Bekende Holocaustontkenner Haverbeck (96) overleden
HAMBURG (ANP/DPA) - De Duitse Holocaustontkenner Ursula Haverbeck is op 96-jarige leeftijd overleden. Ze werd de afgelopen twintig jaar meermaals veroordeeld voor het ontkennen van de Jodenvervolging tijdens de Tweede Wereldoorlog. Vanwege haar hoge leeftijd stond ze bekend als de 'nazi-oma'.
Haverbeck overleed woensdag, bevestigt haar advocaat. Ze werd in 2004 voor het eerst veroordeeld en afgelopen zomer voor het laatst. Een rechtbank in Hamburg had haar in juni zestien maanden cel opgelegd voor het aanzetten tot haat, omdat ze beweerde dat Auschwitz geen vernietigingskamp maar een werkkamp was en dat daar geen massamoorden plaatsvonden. Haverbeck was tegen het vonnis in beroep gegaan.
De vrouw was de weduwe van een nazi-ambtenaar. Door de meerdere rechtszaken werd ze bekend, ook buiten de landsgrenzen, en werd ze populair in extreemrechtse kringen. In 2019 stond ze bij de Europese Parlementsverkiezingen op de kandidatenlijst van de extreemrechtse partij Die Rechte.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël stuurt een afvaardiging naar Qatar om met Hamas te onderhandelen over een staakt-het-vuren in Gaza en de vrijlating van Israëlische gijzelaars, schrijven Israëlische media. De Israëlische delegatie vliegt naar verwachting zondag naar de golfstaat.
59 minuten geledenAUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de overstroming in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen naar 27. Onder de doden zijn negen kinderen, maakte de politie bekend.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk herstelt de diplomatieke betrekkingen met Syrië. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy zei dat na een ontmoeting met de Syrische leider Ahmed al-Sharaa in Damascus.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BELGA) - Turkije wil dat de Verenigde Staten ingrijpen bij de dodelijke incidenten rond de hulpverlening in de Gazastrook, onder meer bij de Amerikaanse particuliere organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF). De Turkse president Erdogan zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft gevraagd een einde te maken aan de schietpartijen bij distributiecentra, meldt het Turkse staatspersagentschap Anadolu.
5 uur geledenGAZA (ANP/RTR/AFP) - Een omstreden, door Israël gesteunde Amerikaanse hulporganisatie voor Palestijnen in de Gazastrook meldt dat twee Amerikaanse hulpverleners gewond zijn geraakt bij een gerichte terroristische aanslag. Twee mensen zouden twee handgranaten hebben gegooid bij een verdeelpunt in het zuidelijke Khan Younis. De Amerikanen raakten gewond, maar zijn niet in levensgevaar, aldus de particuliere, eerder dit jaar opgerichte Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Australische autoriteiten hebben zaterdag scherp gereageerd op een vermoedelijke brandstichting bij een synagoge in Melbourne vrijdagavond, terwijl zich op dat moment ongeveer twintig mensen in het gebouw bevonden. De politie vermoedt dat het gaat om een doelgerichte aanval met een antisemitisch motief.
7 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - De brandmelding die leidde tot een evacuatie aan boord van een vliegtuig van Ryanair op Mallorca was volgens de luchtvaartmaatschappij loos alarm. De mensen die gewond raakten, zouden verwondingen hebben opgelopen tijdens de evacuatie, zegt het Ierse bedrijf.
9 uur geleden