Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bekende belegger Warren Buffett halveert belang in Apple bijna

Bekende belegger Warren Buffett halveert belang in Apple bijna

OMAHA (ANP/BLOOMBERG) - De bekende belegger Warren Buffett heeft bijna de helft van zijn belang in Apple verkocht. De kas van zijn investeringsvehikel Berkshire Hathaway is daardoor aangedikt tot een recordomvang van bijna 277 miljard dollar.

Volgens de kwartaalcijfers van Berkshire is de waarde van het belang in Apple teruggezakt tot ruim 84 miljard dollar. In het eerste kwartaal had Buffett zijn belang al aanzienlijk verkleind en nu blijkt dat hij daarmee verder is gegaan.

De veranderde houding van de inmiddels 93-jarige miljardair ten aanzien van Apple wijst op twijfels over de vooruitzichten voor dat bedrijf. Apple heeft in China te maken met felle concurrentie van Chinese smartphonemerken zoals Huawei en het verbod op het gebruik van iPhones bij Chinese overheidsinstellingen en staatsbedrijven.

iPhone

Berkshire kwam in de jaren zestig in handen van Buffett. Die maakte van de toenmalige textielfabrikant een groot zakenimperium. Het bedrijf is tegenwoordig een conglomeraat met belangen in tientallen ondernemingen. Zo is Buffett onder meer actief in de verzekeringsbranche, in de spoorwegsector en met energiebedrijven.

Apple blijft overigens de grootste investering van Berkshire. Buffett zei op de aandeelhoudersvergadering van zijn bedrijf in mei dat dit voorlopig zo zal blijven, tenzij er iets dramatisch zou veranderen bij Apple. Buffett liet toen doorschemeren dat de verkoop van Apple-aandelen te maken had met belastingtechnische redenen. De zakenman herhaalde ook nog eens dat hij de iPhone van Apple als een van de beste producten aller tijden beschouwt.

Geen haast

Afgelopen kwartaal ging er opnieuw een flinke winst in de boeken bij Berkshire. Buffett heeft ook veel andere aandelen verkocht. Per saldo verkocht Berkshire in het tweede kwartaal voor 75,5 miljard dollar aan aandelen.

Tegelijk lijkt de man, die ook wel bekendstaat als het 'orakel van Omaha' moeite te hebben met het vinden van nieuwe goede investeringen. In mei zei Buffett al dat hij geen haast had om geld uit te geven "tenzij we denken dat we iets doen dat heel weinig risico met zich meebrengt en ons veel geld kan opleveren".

Meer uit Financieel

Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

3 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

6 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

6 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

7 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

10 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

10 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

10 uur geleden