Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bekend Russisch oppositielid ontvlucht land uit angst arrestatie

Bekend Russisch oppositielid ontvlucht land uit angst arrestatie

MOSKOU (ANP) - De prominente Russische politicus van de oppositie Dmitri Goedkov is zijn land ontvlucht uit angst om opgesloten te worden in de gevangenis. "Ik ga naar Kiev", de hoofdstad van Oekraïne, schreef hij zondag op de berichtendienst Telegram.

De criticus van het Kremlin zei dat hij van kennissen met nauwe banden met de regering gehoord had dat er strafmaatregelen tegen hem worden geformuleerd, zodat hij niet kan deelnemen aan de parlementsverkiezingen in de herfst. Het voormalige lid van de Doema, het Russische parlement, hekelt dat er alles aan gedaan wordt om ervoor te zorgen dat hij zich geen kandidaat kan stellen.

Goedkov werd donderdag vrijgelaten, nadat hij 48 uur werd vastgehouden in de vakantie. Zijn arrestatie werd op kritiek onthaald vanuit de Europese Unie. Hij werd samen opgepakt met Andrej Pivovarov, die van een vlucht richting Polen geplukt werd. Die moet wel twee maanden in de gevangenis blijven. Pivovarov is de vroegere directeur van Open Rusland, de beweging van de Russische oligarch in ballingschap en Kremlincriticus Michail Chodorkovski.

Oppositieleden klagen al jaren aan dat de machthebbers in Rusland hardhandig optreden tegen andersdenkenden. Tientallen leden van de oppositie zitten al in de gevangenis.

President Vladimir Poetins partij Verenigd Rusland hoopt in september opnieuw een absolute meerderheid te behalen in de Doema. Goedkov liet weten dat hij zeker tot aan de verkiezingen in het buitenland zal blijven. Zijn familie en vrienden, die eveneens bedreigd worden, zullen die beslissing begrijpen, schreef hij.

Meer uit Buitenland

Luchthaven Milaan officieel vernoemd naar oud-premier Berlusconi

MILAAN (ANP) - De grootste luchthaven van Milaan draagt vanaf vrijdag de naam van de Italiaanse oud-premier en miljardair Silvio Berlusconi. De naamswijziging werd al twee jaar geleden aangekondigd, maar nu is het vliegveld officieel omgedoopt tot 'Aeroporto Milano-Malpensa Silvio Berlusconi', meldt persbureau ANSA.

29 minuten geleden
Britse minister waarschuwt Iran om aanslagen op Brits grondgebied

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken Ed Miliband heeft zijn Iraanse ambtgenoot gewaarschuwd in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Hij heeft Abbas Araghchi laten weten dat het VK "geen intimidatie, bedreigingen of vijandige activiteiten op Brits grondgebied" zal tolereren van aan Iran gelieerde groepen, staat in een Britse verklaring.

1 uur geleden
Vlaamse grensgemeenten bij Frankrijk zijn tegen tolvignet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Burgemeesters van zuidwestelijke Vlaamse gemeentes die grenzen aan Frankrijk hebben protest aangetekend tegen het tolvignet dat België in 2027 wil invoeren. De achttien burgemeesters van de Westhoek willen dat rekening wordt gehouden met de impact van het vignet voor de grensregio.

1 uur geleden
Zelensky: definitief toestemming Trump voor huisgemaakte Patriots

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft "definitieve" toestemming gekregen van de Amerikaanse president Donald Trump om in eigen land Patriot-luchtverdedigingsraketten te gaan maken, zegt president Volodymyr Zelensky. Trump wisselt tot dusver enthousiasme en bedenkingen af.

1 uur geleden
VS willen verder met overleg Rusland-Oekraïne in VAE

KYIV/MOSKOU (ANP/RTR) - Het overleg met Rusland en Oekraïne over het beëindigen van de oorlog wordt binnenkort voortgezet in de Verenigde Arabische Emiraten, als het aan bemiddelaar de Verenigde Staten ligt. De besprekingen zouden niet op politiek niveau worden gevoerd, maar op dat van specialisten, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
Paus Leo reageert op weren media Witte Huis, steunt persvrijheid

PARIJS (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft opnieuw zijn steun uitgesproken voor de persvrijheid. Tijdens zijn vlucht naar Parijs groette hij journalisten en noemde hij berichtgeving "zeer belangrijk". De paus werd gevraagd naar het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om CNN en diverse andere media de toegang tot het Witte Huis te ontzeggen.

2 uur geleden
Rode Kruis waarschuwt voor gevolgen winter bij hulp aan Nepal

KATHMANDU (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt dat de aanstaande winter in Nepal grote gevolgen kan hebben voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de grote vloedgolf die vorige maand duizenden huizen verwoestte. Volgens de hulporganisatie is dat een groot probleem voor de duizenden burgers die door de ramp dakloos zijn geworden.

3 uur geleden