
Bekend Russisch oppositielid moet zes maanden de cel in
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische oppositielid Ljoebov Sobol moet zes maanden de gevangenis in, vanwege een straf die ze in augustus vorig jaar kreeg opgelegd, meldt persbureau RIA. Ze werd toen veroordeeld maar onder strenge voorwaarden vrijgelaten. Direct na die uitspraak vluchtte ze weg uit Rusland en de rechter wil dat ze nu alsnog de gevangenis in gaat.
Sobol werd veroordeeld vanwege deelname aan protesten tegen de arrestatie van Aleksej Navalni en tegen de Russische machthebbers. Dat was op dat moment tegen de geldende coronaregels. Volgens Sobol was de straf politiek gemotiveerd.
Sobol staat bekend als een van de gezichten van de oppositiebeweging van Navalni. Ze dankt haar bekendheid onder meer aan een hongerstaking in 2019 omdat ze niet mocht meedoen aan lokale verkiezingen en ze is een van de gezichten van het YouTubekanaal van Navalni's beweging.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP) - Het dodental van het ongeluk met de kabeltram in Lissabon is gestegen naar zeventien. Twee gewonden zijn in de nacht van woensdag op donderdag overleden in het ziekenhuis, meldt de burgerbescherming volgens nieuwssite Journal de Notícias. Er zijn 21 gewonden, afkomstig uit zeker tien landen. Vooralsnog zijn geen Nederlandse slachtoffers bekend.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Het tramongeluk in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft aan een Duitse man het leven gekost, meldt de Portugese nieuwssite Observador. Andere Portugese media meldden al dat zijn zoontje van 3 lichte verwondingen opliep. De moeder raakte volgens Expresso ernstig gewond en is geopereerd. Langzaam wordt meer duidelijk over de slachtoffers.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Bij het tramongeval in de Portugese hoofdstad zijn 23 mensen gewond geraakt, van wie vijf ernstig. Onder hen is ook een driejarig kind, melden Portugese media op gezag van de politie. Volgens de autoriteiten is dit de definitieve balans van het aantal gewonden na de ontsporing, waarbij zeker vijftien doden vielen.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het parlement van Texas heeft een wet aangenomen die burgers toestaat artsen, distributeurs en farmaceuten aan te klagen die abortuspillen voorschrijven of naar de staat sturen, melden Amerikaanse media. Succesvolle aanklagers krijgen minimaal 100.000 dollar (ruim 85.000 euro) schadevergoeding.
7 uur geledenLISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de ontspoorde kabeltram in Lissabon is opgelopen tot vijftien, melden de hulpdiensten. Er zijn zo'n achttien gewonden. Volgens CNN Portugal zijn vijf van hen er ernstig aan toe. De regering heeft voor donderdag een dag van nationale rouw afgekondigd.
15 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - In de Portugese hoofdstad Lissabon is een iconische kabeltram ontspoord. Daarbij zijn volgens CNN Portugal zeker drie doden gevallen en twintig mensen gewond geraakt.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese leiders die donderdag met elkaar gaan praten over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zullen na afloop van dat gesprek bellen met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het kantoor van de Franse president Emmanuel Macron. De leden van de zogeheten coalitie van bereidwillige landen komen in Parijs samen om onder anderen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te overleggen.
17 uur geleden