Bejaarde Hagenaar fors beboet voor ontduiken belasting
DEN HAAG (ANP) - Een 81-jarige man uit Den Haag heeft een boete van 170.000 euro gekregen. Hij heeft volgens het Openbaar Ministerie de belasting ontdoken door te doen alsof hij in het buitenland woonde.
De bejaarde man en zijn vrouw deden in 2018 belastingaangifte als buitenlands ingezetenen. Ze zouden op Cyprus wonen. Maar uit onderzoek kwam naar voren dat het paar het merendeel van het jaar in Nederland verbleef en dus ook hier belastingplichtig was. De schatkist liep over het jaar 2018 ongeveer 340.000 euro mis. Waarschijnlijk was dat ook al het geval in de jaren daarvoor. De twee liepen tegen de lamp door de vele betalingen die ze in Nederland hadden gedaan met een betaalkaart die was gekoppeld aan een buitenlandse bankrekening.
Het OM noemt het boetebedrag passend, gezien de hoge leeftijd van de man, en ook omdat het echtpaar een regeling heeft getroffen om het belastingnadeel ongedaan te maken. Ze betalen een omvangrijke fiscale boete over de jaren vóór 2018.
Tegen de echtgenote liep ook een zaak, maar die is geseponeerd omdat ze amper een rol speelde bij de strafbare feiten, aldus het OM.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
10 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
11 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
13 uur geleden