Bejaarde Hagenaar fors beboet voor ontduiken belasting
DEN HAAG (ANP) - Een 81-jarige man uit Den Haag heeft een boete van 170.000 euro gekregen. Hij heeft volgens het Openbaar Ministerie de belasting ontdoken door te doen alsof hij in het buitenland woonde.
De bejaarde man en zijn vrouw deden in 2018 belastingaangifte als buitenlands ingezetenen. Ze zouden op Cyprus wonen. Maar uit onderzoek kwam naar voren dat het paar het merendeel van het jaar in Nederland verbleef en dus ook hier belastingplichtig was. De schatkist liep over het jaar 2018 ongeveer 340.000 euro mis. Waarschijnlijk was dat ook al het geval in de jaren daarvoor. De twee liepen tegen de lamp door de vele betalingen die ze in Nederland hadden gedaan met een betaalkaart die was gekoppeld aan een buitenlandse bankrekening.
Het OM noemt het boetebedrag passend, gezien de hoge leeftijd van de man, en ook omdat het echtpaar een regeling heeft getroffen om het belastingnadeel ongedaan te maken. Ze betalen een omvangrijke fiscale boete over de jaren vóór 2018.
Tegen de echtgenote liep ook een zaak, maar die is geseponeerd omdat ze amper een rol speelde bij de strafbare feiten, aldus het OM.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
12 uur geleden