Bejaarde Duitser voor tonnen opgelicht door 'politiemensen'
FRIEDBERG (ANP/DPA) - Criminelen die zich voordeden als politiemensen hebben een gepensioneerde man in Duitsland zo ver gekregen dat deze voor tonnen aan juwelen en contant geld voor zijn deur legde. De man was in de veronderstelling dat de politie dit dan zou ophalen om veilig op te bergen.
De criminelen hadden de oude man bestookt met telefoontjes om zijn vertrouwen te winnen en hem kennelijk zo bang gemaakt dat hij zijn spullen via 'de politie' in veiligheid wilde brengen. De man ontdekte pas na enkele weken dat hij bedrogen was en stapte maandag naar de politie om aangifte te doen.
De onbekenden verdwenen uiteindelijk met een buit die volgens de politie rond de 700.000 euro waard is.
Dit soort criminaliteit komt in Duitsland vaker voor. Een bang gemaakte bejaarde vrouw in Dresden bracht vorig jaar voor ongeveer een miljoen aan gouden munten, sieraden en goudstaven naar een afgesproken plek op een begraafplaats. Die verdwenen daarna spoorloos.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
26 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
5 uur geleden