Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beijing zet mijnbouwers onder druk om prijs steenkool

Beijing zet mijnbouwers onder druk om prijs steenkool

BEIJING (ANP) - Chinese mijnbouwbedrijven moeten met de winter in aantocht de prijzen voor steenkool verlagen om zo een energiecrisis te voorkomen. Beleidsmakers in Beijing zouden de bedrijven daarvoor onder druk zetten, zeker nu het koude weer van nu een voorbode lijkt voor een strenge winter.

Sommige kolenmijnen in de provincie Shanxi, de regio die vorig jaar de meeste kolen produceerde, hebben de prijs per ton steenkool gemaximeerd op 900 yuan, omgerekend 121 euro. Dit zouden ze hebben gedaan nadat ze daartoe door de Nationale Commissie voor Ontwikkeling en Hervorming (NDRC) verplicht werden, aldus bronnen tegen persbureau Bloomberg.

De prijs nu ligt een kwart lager dan de vorige limiet die twee weken geleden in de provincie werd vastgesteld. Toch is het aanzienlijk hoger dan het plafond van 528 yuan dat de NDRC vorige maand overwoog. Dat de commissie deze limiet losliet, heet volgens de bronnen mogelijk te maken met de weerstand onder mijnwerkers.

Overstromingen

China, 's werelds grootste gebruiker van steenkool, heeft verschillende maatregelen genomen op de markt voor steenkolen, nadat de prijzen een recordhoogte bereikten. Dat gebeurde na overstromingen in Shanxi. De wateroverlast legde de productie in dit steenkoolrijke gebied nagenoeg stil, waardoor het toch al gebrekkige aanbod van de brandstof verder afnam. China belandde in een energiecrisis die leidde tot stroomstoringen en rantsoenering van de stroomvoorziening.

Beijing eiste daarop van staatsmijnbedrijven dat de steenkoolproductie werd opgevoerd. Ook heeft China de aankoop van overzeese voorraden opgevoerd en heeft het maatregelen om de elektriciteitsprijzen laag te houden, geschrapt. De ingrepen hebben gewerkt. De steenkoolprijzen kelderden de voorbije weken naarmate de binnenlandse mijnen hun productie opvoerden.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

3 uur geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

4 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

6 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

6 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

6 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

8 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

8 uur geleden