Beijing waarschuwt VS en landen voor deals die China schaden
BEIJING (ANP/RTR) - China waarschuwt de Amerikaanse regering om de handelsspanningen tussen de twee landen niet opnieuw aan te wakkeren door volgende maand de tarieven op Chinese goederen te herstellen. Ook dreigt Beijing met vergeldingsmaatregelen tegen landen die handelsovereenkomsten met de Verenigde Staten sluiten die China schaden.
China en de VS spraken in mei af de importheffingen voor elkaar tijdelijk fors te verlagen, nadat ze elkaar eerder hadden bestookt met steeds hogere tarieven. In de tussentijd zouden ze aan een breder akkoord werken en zou China weer meer zeldzame aardmetalen leveren aan de VS. De Amerikanen zouden op hun beurt de exportbeperkingen voor China van bepaalde software voor het ontwerpen van chips opheffen. Maar vervolgens liepen de handelsspanningen weer op. Vorige maand spraken de twee landen af deze producten weer aan elkaar te leveren.
China heeft tot 12 augustus de tijd om een akkoord te sluiten met de VS om te voorkomen dat president Donald Trump de hoge heffingen herinvoert die hij in april en mei aan China oplegde. Deze importtarieven bedroegen meer dan 100 procent.
Tariefverlagingsafspraken
"Eén conclusie is overduidelijk: dialoog en samenwerking zijn de enige juiste weg", schreef het Volksdagblad, de officiële krant van de Chinese Communistische Partij, in een artikel over de handelsspanningen tussen China en de VS. Het artikel was ondertekend met "Zhong Sheng", oftewel "Stem van China", een term die de krant gebruikt om standpunten over buitenlands beleid te uiten. De krant herhaalde ook de opvatting van de Chinese regering dat Trumps tarieven neerkomen op "pesten" en dat het land vastbesloten is om zijn rechten en belangen te beschermen.
De krant haalde ook uit naar landen die overwegen om tariefverlagingsafspraken met de VS te sluiten, waardoor China uit hun toeleveringsketens wordt gehaald. Zo wist Vietnam vorige week een tariefverlaging te bewerkstelligen van 46 procent naar 20 procent voor zijn export naar de VS. Voor goederen die via Vietnam worden doorgevoerd naar de VS geldt echter een heffing van 40 procent. Veel van deze goederen komen uit China. "China verzet zich krachtig tegen elke partij die een overeenkomst sluit die Chinese belangen opoffert in ruil voor tariefconcessies", aldus de krant.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
2 uur geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
8 uur geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.
1 dag geleden