Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beijing voert vaccinatieplicht in voor bioscopen en sportscholen

Beijing voert vaccinatieplicht in voor bioscopen en sportscholen

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Beijing voert maandag een vaccinatieplicht in op drukbezochte plekken in de miljoenenstad, waaronder sportscholen, bioscopen, musea en bibliotheken. Het is de eerste keer dat het publiek in China met een dergelijke maatregel te maken krijgt.

Hoewel in het land voor bepaalde beroepen een vaccinatieplicht geldt, zijn burgers vrijwel uitgesloten van deze strenge maatregel. De vaccinatieplicht komt op een moment waarop de Chinese hoofdstad een coronagolf achter de rug heeft, maar nog wel te maken heeft met nieuwe besmettingen.

De maatregel heeft vooral gevolgen voor ouderen, die zich overal in China minder vaak laten inenten dan andere leeftijdsgroepen. Van alle 60-plussers in Beijing had in april iets meer dan 80,6 procent een eerste coronaprik gehad. In september vorig jaar was 97,7 procent van de volwassen bevolking volledig gevaccineerd. Beijing roept hen op een boostervaccinatie te halen.

De stad met 22 miljoen inwoners heeft ook versoepelingen aangekondigd. Mensen worden nu alleen uit Beijing geweerd als ze in de zeven dagen voor hun aankomst ergens zijn geweest waar recent een infectie is vastgesteld. Dat was eerst veertien dagen. Ook kunnen internationale vluchten binnenkort weer in de hoofdstad landen.

Tientallen miljoenen mensen in China zitten momenteel in een lockdown. Het land hanteert sinds het begin van de pandemie een zeer streng beleid dat erop is gericht het aantal coronabesmettingen naar nul terug te brengen. In meerdere steden moeten Chinezen zich massaal uit voorzorg laten testen op het virus.

Meer uit Buitenland

Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

6 minuten geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

28 minuten geleden
Bondgenoten beleggen nieuwe top over bescherming Oekraïne

PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.

1 uur geleden
Taiwan hoopt op internationale veroordeling Chinese oefeningen

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.

2 uur geleden
Khaleda Zia (80), eerste vrouwelijke Bengaalse premier, overleden

DHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.

2 uur geleden
Kremlin deelt geen bewijs over vermeende aanval op huis Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.

3 uur geleden
Belarus verleent opnieuw gevangenen gratie

MINSK (ANP/RTR) - Belarus verleent 22 gevangenen gratie, meldt staatspersbureau Belta. Volgens het kantoor van president Aleksandr Loekasjenko gaat het om vijftien vrouwen en zeven mannen, die "in het belang van hun families" worden vrijgelaten. Twintig van hen zouden politieke gevangenen zijn.

4 uur geleden