Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beijing voert vaccinatieplicht in voor bioscopen en sportscholen

Beijing voert vaccinatieplicht in voor bioscopen en sportscholen

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Beijing voert maandag een vaccinatieplicht in op drukbezochte plekken in de miljoenenstad, waaronder sportscholen, bioscopen, musea en bibliotheken. Het is de eerste keer dat het publiek in China met een dergelijke maatregel te maken krijgt.

Hoewel in het land voor bepaalde beroepen een vaccinatieplicht geldt, zijn burgers vrijwel uitgesloten van deze strenge maatregel. De vaccinatieplicht komt op een moment waarop de Chinese hoofdstad een coronagolf achter de rug heeft, maar nog wel te maken heeft met nieuwe besmettingen.

De maatregel heeft vooral gevolgen voor ouderen, die zich overal in China minder vaak laten inenten dan andere leeftijdsgroepen. Van alle 60-plussers in Beijing had in april iets meer dan 80,6 procent een eerste coronaprik gehad. In september vorig jaar was 97,7 procent van de volwassen bevolking volledig gevaccineerd. Beijing roept hen op een boostervaccinatie te halen.

De stad met 22 miljoen inwoners heeft ook versoepelingen aangekondigd. Mensen worden nu alleen uit Beijing geweerd als ze in de zeven dagen voor hun aankomst ergens zijn geweest waar recent een infectie is vastgesteld. Dat was eerst veertien dagen. Ook kunnen internationale vluchten binnenkort weer in de hoofdstad landen.

Tientallen miljoenen mensen in China zitten momenteel in een lockdown. Het land hanteert sinds het begin van de pandemie een zeer streng beleid dat erop is gericht het aantal coronabesmettingen naar nul terug te brengen. In meerdere steden moeten Chinezen zich massaal uit voorzorg laten testen op het virus.

Meer uit Buitenland

2025 naar verwachting in top drie van warmste jaren ooit gemeten

BONN (ANP) - Het jaar 2025 komt naar verwachting in de top drie terecht van warmste jaren ooit. Dat heeft de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) berekend. De VN-organisatie denkt niet dat dit jaar het hitterecord van 2024 gaat verbreken. Wel wordt dit jaar waarschijnlijk het op een na of op twee na warmste jaar ooit.

11 minuten geleden
Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor het Congres. De 85-jarige prominente Democraat zit sinds 1987 namens de staat Californië in het Huis van Afgevaardigden en was daar jarenlang voorzitter van.

21 minuten geleden
Belgisch luchtbewakingscentrum wordt versterkt

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische luchtbewakingscentrum wordt versterkt, heeft de Belgische minister van Defensie Theo Francken donderdag gezegd na afloop van de Nationale Veiligheidsraad. Het NASC (National Air Security Center) in Bevekom moet vanaf 1 januari volledig operationeel zijn. De Veiligheidsraad was donderdagochtend bijeengekomen om de vele drone-incidenten van deze week boven verschillende Belgische luchthavens en militaire bases te bespreken.

2 uur geleden
Tientallen leiders bespreken klimaat, grote uitstoters ontbreken

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém zijn meer dan vijftig wereldleiders donderdag en vrijdag bijeen om hun aanpak van klimaatverandering te bespreken. De World Leaders Climate Action Summit, zoals de top heet, gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. De leiders van vier van de vijf grootste uitstoters van broeikasgassen ontbreken echter.

2 uur geleden
Bronnen: Amerikaanse militairen mogelijk naar basis Damascus

DAMASCUS (ANP) - De Verenigde Staten treffen voorbereidingen om militairen naar een luchtmachtbasis te sturen bij de Syrische hoofdstad Damascus. Dat initiatief maakt deel uit van pogingen een veiligheidspact te sluiten tussen de nieuwe Syrische machtshebbers en Israël, bericht persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen.

3 uur geleden
Louvre heeft jaren nodig voor oplossen van beveiligingsproblemen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Het gaat jaren duren om de beveiligingsproblemen van het Louvre op te lossen. Dat staat in een donderdag verschenen rapport over het Parijse museum, waar vorige maand een juwelenroof plaatsvond.

4 uur geleden
Israël bevestigt identiteit van overgedragen overleden gijzelaar

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël bevestigt dat een lichaam dat Hamas woensdagavond heeft overgedragen van een overleden gijzelaar is. Het gaat om de Tanzaniaanse student Joshua Mollel, die op zijn 21e stierf bij de aanval op 7 oktober 2023 en wiens lichaam was meegenomen naar Gaza.

4 uur geleden