Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beijing voert vaccinatieplicht in voor bioscopen en sportscholen

Beijing voert vaccinatieplicht in voor bioscopen en sportscholen

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Beijing voert maandag een vaccinatieplicht in op drukbezochte plekken in de miljoenenstad, waaronder sportscholen, bioscopen, musea en bibliotheken. Het is de eerste keer dat het publiek in China met een dergelijke maatregel te maken krijgt.

Hoewel in het land voor bepaalde beroepen een vaccinatieplicht geldt, zijn burgers vrijwel uitgesloten van deze strenge maatregel. De vaccinatieplicht komt op een moment waarop de Chinese hoofdstad een coronagolf achter de rug heeft, maar nog wel te maken heeft met nieuwe besmettingen.

De maatregel heeft vooral gevolgen voor ouderen, die zich overal in China minder vaak laten inenten dan andere leeftijdsgroepen. Van alle 60-plussers in Beijing had in april iets meer dan 80,6 procent een eerste coronaprik gehad. In september vorig jaar was 97,7 procent van de volwassen bevolking volledig gevaccineerd. Beijing roept hen op een boostervaccinatie te halen.

De stad met 22 miljoen inwoners heeft ook versoepelingen aangekondigd. Mensen worden nu alleen uit Beijing geweerd als ze in de zeven dagen voor hun aankomst ergens zijn geweest waar recent een infectie is vastgesteld. Dat was eerst veertien dagen. Ook kunnen internationale vluchten binnenkort weer in de hoofdstad landen.

Tientallen miljoenen mensen in China zitten momenteel in een lockdown. Het land hanteert sinds het begin van de pandemie een zeer streng beleid dat erop is gericht het aantal coronabesmettingen naar nul terug te brengen. In meerdere steden moeten Chinezen zich massaal uit voorzorg laten testen op het virus.

Meer uit Buitenland

Ook in buitenland overlast door winters weer

PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.

34 minuten geleden
Stroomvoorziening in Berlijn na dagen uitval hersteld

BERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.

44 minuten geleden
VN-mensenrechtenchef beschuldigt Israël van apartheid Westoever

GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.

1 uur geleden
Herkozen leider Centraal-Afrikaanse Republiek nodigt Poetin uit

BANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.

2 uur geleden
Nog bijna 20.000 huishoudens zonder stroom in Berlijn

BERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.

2 uur geleden
Belgische vrouw krijgt celstraf voor vasthouden man in hondenhok

TURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.

2 uur geleden
Frankrijk maakt plan voor Amerikaans dreigement rond Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.

3 uur geleden