Beijing versoepelt coronamaatregelen, besmettingen Shanghai lager
BEIJING (ANPBLOOMBERG) - Inwoners van de Chinese hoofdstad Beijing kunnen zich vanaf zondag weer wat vrijer bewegen. Chinese autoriteiten zullen een deel van de coronamaatregelen versoepelen nu de uitbraak van het virus volgens hen onder controle is. Ondertussen daalt ook het aantal besmettingen in miljoenenstad Shanghai, het financiële centrum van China.
In verschillende delen van Beijing zullen bussen, metro's en taxi's weer gaan rijden, zo meldt het stadsbestuur. Winkelcentra in bepaalde delen van de stad gaan ook weer open, waarbij wel een maximum wordt gesteld aan het aantal bezoekers. De versoepelingen gelden onder andere voor stadsdeel Chaoyang, het centrale zakendistrict van Beijing waar de meeste buitenlandse ambassades zich bevinden.
Het aantal nieuwe besmettingen daalt in Beijing al zes dagen op rij. Volgens een woordvoerder van het stadsbestuur lijkt deze ronde van de uitbraak "effectief onder controle", zo werd op een briefing meegedeeld.
Dichte scholen
Inwoners van sommige districten van Beijing, die voorheen thuis moesten werken, zullen weer naar hun werk mogen terugkeren. Ook hotels in vijf districten in de buitenwijken van de stad mogen weer open. Scholen en kleuterscholen in de stad blijven nog wel dicht, net als de universiteitscampussen. Studenten worden opgeroepen om voor de zomervakantie naar huis te gaan. Dineren in restaurants blijft ook nog verboden.
Naast Beijing worden ook in andere steden zoals Shanghai lockdownmaatregelen versoepeld, nu het aantal besmettingen blijft dalen. China hanteert een zerocovidbeleid. Dat betekent concreet dat autoriteiten strenge maatregelen opleggen. Shanghai zat wekenlang op slot. Die lockdown heeft ook grote impact op de toeleveringsketens. Door de lockdowns liepen de wachttijden in de haven sterk op. Het zal volgens kenners nog maanden kunnen duren alvorens de achterstanden ingelopen zijn.
Meer uit Buitenland
HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.
2 uur geledenBALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.
10 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.
12 uur geleden