Beijing probeert ouderen over te halen tot coronavaccinatie
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese hoofdstad Beijing probeert ouderen over te halen zich te laten vaccineren tegen Covid-19 met een speciale door de staat betaalde zorgverzekering. Door die af te sluiten zijn ze verzekerd tegen "medische incidenten" gelinkt aan vaccinatie.
De vaccinatiegraad onder 60-plussers is in Beijing relatief laag. Volgens gegevens van de lokale autoriteiten had in april 80,6 procent van deze kwetsbare groep een eerste coronaprik gehad. In september vorig jaar was 97,7 procent van alle volwassenen volledig ingeënt.
De verzekering moet "de bezorgdheid over vaccinatie bij de groep ouderen en hun familieleden wegnemen", zo meldt de Chinese staatstelevisie. Er kan per persoon tot 500.000 yuan (circa 69.000 euro) per keer worden uitgekeerd.
De stad met 22 miljoen inwoners heeft al weken te maken met een uitbraak van het coronavirus. De autoriteiten proberen met maatregelen een strenge lockdown zoals in Shanghai te voorkomen. Nu Shanghai het aantal besmettingen in de stad ziet afnemen, worden daar de beperkingen langzaam versoepeld.
Meer uit Buitenland
TBILISI (ABNP/RTR) - Een leider van een van de belangrijkste oppositiegroeperingen in de voormalige Sovjetrepubliek Georgië is veroordeeld tot een extra gevangenisstraf van anderhalf jaar voor minachting van de rechtbank. Tijdens een zitting eerder dit jaar gooide hij water naar een rechter.
15 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen wil drie Zweedse onderzeeboten kopen. Met de aanschaf van de A26-onderzeeërs van defensiefabrikant Saab, die vooral de Oostzee moeten beschermen, zijn miljarden euro's gemoeid.
44 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De rechtszaak tegen het Verenigd Koninkrijk om Palestine Action te bestempelen als terroristische organisatie is woensdag begonnen. De overheid verbood de pro-Palestijnse groep in juli, enkele dagen nadat activisten een luchtmachtbasis in het zuiden van Engeland waren binnengedrongen. Een van de oprichters stapte na het verbod naar de rechter, haar advocaat noemde het een "autoritaire beperking van protest".
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vreemdelingenpolitie ICE heeft de moeder opgepakt van de neef van Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De vrouw zou op een inmiddels verlopen toeristenvisum als kind vanuit Brazilië naar de VS zijn gekomen, bericht nieuwszender NBC News.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn schoten gelost in de hoofdstad van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau. President Umaro Sissoco Embalo spreekt van een coup en zei tegen tijdschrift Jeune Afrique dat hij is gearresteerd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa moet koers houden, maar ook het tempo opvoeren om de beste uitkomst voor Oekraïne en Europa te bereiken, zei Kallas na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Om Rusland te dwingen tot vrede, moet de druk verder worden opgevoerd via nieuwe sancties en meer militaire en financiële steun aan Oekraïne, zei ze woensdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse ex-president Nicolas Sarkozy is ook in hoger beroep veroordeeld wegens onder meer overtreding van de kieswet tijdens zijn campagne voor de verkiezingen in 2012. Hij kreeg begin 2024 een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, in deze zaak. De hoogste rechters in het land, het Hof van Cassatie, hebben de veroordeling gehandhaafd.
1 uur geleden