
Beijing probeert ouderen over te halen tot coronavaccinatie
BEIJING (ANP/RTR) - De Chinese hoofdstad Beijing probeert ouderen over te halen zich te laten vaccineren tegen Covid-19 met een speciale door de staat betaalde zorgverzekering. Door die af te sluiten zijn ze verzekerd tegen "medische incidenten" gelinkt aan vaccinatie.
De vaccinatiegraad onder 60-plussers is in Beijing relatief laag. Volgens gegevens van de lokale autoriteiten had in april 80,6 procent van deze kwetsbare groep een eerste coronaprik gehad. In september vorig jaar was 97,7 procent van alle volwassenen volledig ingeënt.
De verzekering moet "de bezorgdheid over vaccinatie bij de groep ouderen en hun familieleden wegnemen", zo meldt de Chinese staatstelevisie. Er kan per persoon tot 500.000 yuan (circa 69.000 euro) per keer worden uitgekeerd.
De stad met 22 miljoen inwoners heeft al weken te maken met een uitbraak van het coronavirus. De autoriteiten proberen met maatregelen een strenge lockdown zoals in Shanghai te voorkomen. Nu Shanghai het aantal besmettingen in de stad ziet afnemen, worden daar de beperkingen langzaam versoepeld.
Meer uit Buitenland
FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
6 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
9 uur geledenWERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
11 uur geleden