Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beijing gaat nog massaler testen op corona

Beijing gaat nog massaler testen op corona

BEIJING (ANP/DPA) - Beijing heeft na enkele tientallen nieuwe coronabesmettingen besloten het massale testprogramma nog verder uit te breiden met elf extra districten. Met onmiddellijke ingang moet ongeveer 90 procent van de 21 miljoen inwoners van de Chinese hoofdstad zich deze week driemaal laten controleren op infectie met het gevreesde virus. De maatregel geldt voorlopig tot en met zaterdag.

Het dichtbevolkte stadsdeel Chaoyang, waar 3,5 miljoen mensen wonen, moest zich al onderwerpen aan drie testen per week. De eerste ronde begon maandag en leverde welgeteld 22 positieve gevallen op. Ondanks dat geringe aantal heerst de angst dat Beijing in navolging van de nog grotere havenstad Sjanghai gedeeltelijk of zelfs helemaal in lockdown zal gaan. Verscheidene buurten zijn al afgegrendeld en mensen mogen de wijk niet meer uit.

Deskundigen wijzen erop dat de hoofdstad, in tegenstelling tot Sjanghai, zeer vroeg ingrijpt en vrijwel iedereen test. Dat zou moeten helpen de uitbraak in te dammen. In Beijing zijn tot dusver een honderdtal corona-infecties ontdekt. Hoewel het vrij strikte uitgaansverbod in Sjanghai al een maand van kracht is, werden daar de laatste 24 uur 17.000 nieuwe besmettingen geregistreerd. Verreweg de meeste zijn asymptomatisch, maar er waren ook 33 Covid-19-doden te betreuren.

Middelpunt

Sjanghai is daarmee het middelpunt van de grootste coronagolf in China sinds de uitbraak van de pandemie begin 2020. Met grootschalig testen, quarantaine en uitgangsverboden probeert de regering in het land met 1,45 miljard inwoners een nul-Covid-strategie te volgen. Het beleid wordt op de proef gesteld door de grote besmettelijkheid van de minder ziekmakende omikronvariant. Voor versoepeling van de maatregelen voelen de autoriteiten niets.

Het is volgens de experts tevens een probleem dat miljoenen oudere Chinezen niet of onvoldoende zijn ingeënt. Bovendien bestaat twijfel over de werkzaamheid van de Chinese vaccins tegen omikron. Buitenlandse vaccins zijn niet toegelaten op de markt. Ook wordt gewaarschuwd voor overbelasting van het slecht ontwikkelde gezondheidssysteem in China.

Meer uit Buitenland

Prognose: El-Sayed wint in Michigan, eerste moslim in Senaat

LANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.

14 minuten geleden
Talarico: David heeft in Texas Goliath verslagen

AUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.

20 minuten geleden
Trump wijst op zijn vetorecht na winst Democraten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.

1 uur geleden
Trump: ben bereid om uitkomst midterms te accepteren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.

1 uur geleden
Democraten krijgen ook meerderheid in Amerikaanse Senaat

WASHINGTON (ANP) - De Democraten krijgen de meerderheid in de Amerikaanse Senaat in handen, voorspellen NBC News, ABC News, CBS News en CNN. Eerder werd al duidelijk dat de Democraten waarschijnlijk een ruime meerderheid in het Huis van Afgevaardigden krijgen. De Senaat was moeilijker, omdat er maar een deel van de zetels op het spel stond in de midterms en deze vooral uit Republikeinse rode staten komen. Met winst in Iowa hebben de Democraten genoeg steun verzameld voor een meerderheid.

1 uur geleden
Democraat James Talarico wint Senaatszetel Texas

AUSTIN (ANP) - De Democraat James Talarico heeft de Senaatszetel van Texas gewonnen die dinsdag op het spel stond bij de midtermverkiezingen, voorspellen NBC News en CNN. Dat maakt hem de eerste Democraat die dit lukt sinds 1988. De verkiezing in Texas kreeg veel aandacht, omdat het erg spannend was tussen Talarico en de Republikein Ken Paxton. Het betekent ook veel dat Democraten de conservatieve staat hebben weten te winnen, die politiek gezien erg belangrijk is.

1 uur geleden
Trump roept 'anticommunismeweek' uit tijdens midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de midtermverkiezingen een "anticommunismeweek" uitgeroepen. "Onder mijn leiderschap zal Amerika nooit ten prooi vallen aan deze kwaadaardige ideologieën, en de Verenigde Staten zullen nooit een communistisch land worden", stelt hij in een verklaring van het Witte Huis.

6 uur geleden