Beijing gaat nog massaler testen op corona
BEIJING (ANP/DPA) - Beijing heeft na enkele tientallen nieuwe coronabesmettingen besloten het massale testprogramma nog verder uit te breiden met elf extra districten. Met onmiddellijke ingang moet ongeveer 90 procent van de 21 miljoen inwoners van de Chinese hoofdstad zich deze week driemaal laten controleren op infectie met het gevreesde virus. De maatregel geldt voorlopig tot en met zaterdag.
Het dichtbevolkte stadsdeel Chaoyang, waar 3,5 miljoen mensen wonen, moest zich al onderwerpen aan drie testen per week. De eerste ronde begon maandag en leverde welgeteld 22 positieve gevallen op. Ondanks dat geringe aantal heerst de angst dat Beijing in navolging van de nog grotere havenstad Sjanghai gedeeltelijk of zelfs helemaal in lockdown zal gaan. Verscheidene buurten zijn al afgegrendeld en mensen mogen de wijk niet meer uit.
Deskundigen wijzen erop dat de hoofdstad, in tegenstelling tot Sjanghai, zeer vroeg ingrijpt en vrijwel iedereen test. Dat zou moeten helpen de uitbraak in te dammen. In Beijing zijn tot dusver een honderdtal corona-infecties ontdekt. Hoewel het vrij strikte uitgaansverbod in Sjanghai al een maand van kracht is, werden daar de laatste 24 uur 17.000 nieuwe besmettingen geregistreerd. Verreweg de meeste zijn asymptomatisch, maar er waren ook 33 Covid-19-doden te betreuren.
Middelpunt
Sjanghai is daarmee het middelpunt van de grootste coronagolf in China sinds de uitbraak van de pandemie begin 2020. Met grootschalig testen, quarantaine en uitgangsverboden probeert de regering in het land met 1,45 miljard inwoners een nul-Covid-strategie te volgen. Het beleid wordt op de proef gesteld door de grote besmettelijkheid van de minder ziekmakende omikronvariant. Voor versoepeling van de maatregelen voelen de autoriteiten niets.
Het is volgens de experts tevens een probleem dat miljoenen oudere Chinezen niet of onvoldoende zijn ingeënt. Bovendien bestaat twijfel over de werkzaamheid van de Chinese vaccins tegen omikron. Buitenlandse vaccins zijn niet toegelaten op de markt. Ook wordt gewaarschuwd voor overbelasting van het slecht ontwikkelde gezondheidssysteem in China.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied vliegen.
3 minuten geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
2 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
3 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
5 uur geleden