Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beijing en Berlijn zijn positief over Oekraïne-overleg in Jeddah

Beijing en Berlijn zijn positief over Oekraïne-overleg in Jeddah

BEIJING/BERLIJN (ANP/RTR) - Afgezanten van meer dan veertig landen zijn het tijdens informele gesprekken in Saudi-Arabië vrijwel eens geworden over de Oekraïens-Russische oorlog, volgens Beijing. Een Duitse regeringswoordvoerder sprak maandag van een algemene bereidheid van de internationale gemeenschap om de oorlog tot een einde te brengen. De bijeenkomst afgelopen weekeinde in de Saudische stad Jeddah was volgens hem een succesvolle bijdrage aan het bewerkstelligen van vrede in Oekraïne.

Rusland was niet uitgenodigd. Het initiatief was vooral bedoeld om te kijken welke landen buiten Noord-Amerika, Australië en Europa in het conflict geneigd zijn Oekraïne toch te steunen en Rusland te veroordelen. China, Brazilië, Turkije, India en Zuid-Afrika bijvoorbeeld stellen zich neutraal op en doen niet mee aan sancties tegen Rusland. De bijeenkomst was achter gesloten deuren en werd zondagavond afgesloten zonder slotverklaring.

Het gastland Saudi-Arabië doet net als Turkije veel pogingen te bemiddelen tussen de oorlogvoerende partijen, bijvoorbeeld bij het regelen van de uitwisseling van gevangenen. Turkije wist samen met de VN een veilige vaarroute te creëren over de Zwarte Zee zodat Oekraïense landbouwproducten konden worden uitgevoerd via die zee en de Bosporus. De deal is afgelopen maand door Rusland opgeschort. Later deze maand bezoekt de Russische leider Poetin de Turkse president Erdogan en komt de graandeal weer prominent op tafel.

Meer uit Buitenland

Doden bij brand in nachtclub in Indiase stad Arpora

ARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.

16 minuten geleden
Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

3 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

6 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

8 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

9 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

12 uur geleden