Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beide estafetteploegen op EK atletiek naar finale 4x100 meter

Beide estafetteploegen op EK atletiek naar finale 4x100 meter

MÜNCHEN (ANP) - Zowel de Nederlandse mannen- als vrouwenploeg heeft bij de EK atletiek in München de finale bereikt van de 4x100 meter. De estafettemannen eindigden in hun heat als tweede en plaatsten zich zo rechtstreeks voor de finale van zondagavond in het Olympiastadion. De vrouwenploeg finishte als vierde, maar kwalificeerde zich op basis van de tijd ook voor de finale.

De eerste drie per heat en de twee landen die daarna de beste tijd noteerden, bereikten de strijd om de medailles op de slotdag van de EK in München.

Elvis Afrifa, Taymir Burnet, Joris van Gool en Raphael Bouju klokten 38,83 seconden. De Britse sprinters wonnen die heat in 38,41. In de tweede heat waren Duitsland (37,97), Frankrijk (38,17), Polen (38,60) en België (38,73) allemaal sneller dan de Nederlandse mannen.

WK

N'ketia Seedo, Zoë Sedney, Minke Bisschops en Naomi Sedney haalden de finale nipt. Ze werden vierde in 43,75, waarmee ze Zwitserland (vijfde in 43,93) uit de finale hielden. De Britse sprintsters zetten de beste tijd neer in de heats: 42,83.

Bij de WK van vorige maand bleven zowel de Nederlandse mannen als de vrouwen steken in de heats van de 4x100 meter.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

6 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

46 minuten geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden