Beide estafetteploegen op EK atletiek naar finale 4x100 meter
MÜNCHEN (ANP) - Zowel de Nederlandse mannen- als vrouwenploeg heeft bij de EK atletiek in München de finale bereikt van de 4x100 meter. De estafettemannen eindigden in hun heat als tweede en plaatsten zich zo rechtstreeks voor de finale van zondagavond in het Olympiastadion. De vrouwenploeg finishte als vierde, maar kwalificeerde zich op basis van de tijd ook voor de finale.
De eerste drie per heat en de twee landen die daarna de beste tijd noteerden, bereikten de strijd om de medailles op de slotdag van de EK in München.
Elvis Afrifa, Taymir Burnet, Joris van Gool en Raphael Bouju klokten 38,83 seconden. De Britse sprinters wonnen die heat in 38,41. In de tweede heat waren Duitsland (37,97), Frankrijk (38,17), Polen (38,60) en België (38,73) allemaal sneller dan de Nederlandse mannen.
WK
N'ketia Seedo, Zoë Sedney, Minke Bisschops en Naomi Sedney haalden de finale nipt. Ze werden vierde in 43,75, waarmee ze Zwitserland (vijfde in 43,93) uit de finale hielden. De Britse sprintsters zetten de beste tijd neer in de heats: 42,83.
Bij de WK van vorige maand bleven zowel de Nederlandse mannen als de vrouwen steken in de heats van de 4x100 meter.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geleden