Behoorlijke minnen op beurzen na tegenvallend inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen dinsdag over een breed front omlaag. Beleggers reageerden negatief op een hoger dan verwacht inflatiecijfer uit de Verenigde Staten. Daardoor werd de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve even de kop ingedrukt. Uitzendconcern Randstad kwam met cijfers en verloor daarop 1,2 procent op het Damrak.
De Amsterdamse AEX-index sloot 1,4 procent lager op 842,62 punten. Daarmee kwam de recordopmars van de hoofdgraadmeter in Amsterdam voorlopig ten einde. De MidKap zakte 1,9 procent tot 880,34 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt waren koersdalingen tot 0,9 procent te zien.
In de AEX stonden betaalbedrijf Adyen, staalconcern ArcelorMittal en chiptoeleverancier Besi onderaan met koersverliezen tot 4,2 procent. Er was slechts een handjevol stijgers te zien. Zo wonnen verzekeraar NN Group en Unilever 0,3 procent.
Forse dalers
In de MidKap was het beeld ook grotendeels roodgekleurd. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway bungelde onderaan met een verlies van bijna 7 procent. Op maandag was het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl nog een uitblinker met een winst van bijna 8 procent dankzij een verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank.
Andere forse dalers bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 waren metalenspecialist AMG en de aanbieder van postkluisjes InPost met minnen tot 3,6 procent. Laadpalenmaker Alfen borduurde voort op de winst van een dag eerder en was de enige stijger met een plus van ruim 1 procent. Alfen komt na het slot van de handel in Amsterdam met cijfers.
Beter dan verwacht
In Parijs deed de Franse producent van autobanden Michelin het goed met een plus van 6,4 procent. Michelin publiceerde beter dan verwachte resultaten en kondigde een aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
In Frankfurt won TUI 1,1 procent. De Duitse reisorganisatie zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen en wist het nettoverlies terug te dringen. Het Duitse chipbedrijf Siltronic kwam met een winstwaarschuwing en zakte ruim 3 procent.
De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 78,04. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 82,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager geopend door de vrees voor een verdere escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. In zijn eerste televisietoespraak sinds de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran zei president Donald Trump Iran de komende twee tot drie weken nog "extreem hard" te treffen en terug te brengen naar het stenen tijdperk. Trump herhaalde ook dat de Amerikaanse doelstellingen in Iran bijna zijn bereikt, maar gaf geen einddatum voor het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt donderdagochtend flink omdat president Donald Trump heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten Iran de komende twee tot drie weken "extreem hard" zullen aanpakken. Door die opmerking lijkt een snelle oplossing van het conflict in het Midden-Oosten weer verder uit beeld te zijn geraakt.
1 uur geledenDEURNE (ANP) - De bouwer van elektrische bussen Ebusco heeft ruim 27 miljoen euro aan nieuw kapitaal opgehaald, onder meer door een lening van bestaande aandeelhouders van het bedrijf uit het Noord-Brabantse Deurne. Ebusco zegt dat het opgehaalde werkkapitaal gebruikt zal worden om bestaande busorders uit te kunnen voeren en nieuwe zakelijke mogelijkheden na te jagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grootste Nederlandse supermarkten doen te weinig voor vrouwenrechten in hun toeleveringsketens. Dat concluderen onderzoeksbureau Questionmark en organisaties Oxfam Novib en Solidaridad in een onderzoek naar naleving van mensenrechten. Supermarkten zeggen de aanbevelingen van het rapport serieus te nemen, maar dat het rapport ook dingen buiten beschouwing laat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn donderdag scherp in waarde gedaald nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangegeven dat er de komende weken zwaardere aanvallen op Iran zouden plaatsvinden. De belangrijkste digitale munt zakte 2,5 procent tot ongeveer 66.500 dollar (omgerekend 57.330 euro).
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De olieprijzen zijn donderdag hard gestegen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een escalatie van de oorlog in Iran in de komende weken. Dit temperde de hoop op een snelle oplossing van het conflict.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cao-lonen stegen in het eerste kwartaal van 2026 met 4,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Driekwart van de Nederlandse werknemers valt onder een cao.
4 uur geleden