Behoorlijke minnen op beurzen na tegenvallend inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen dinsdag over een breed front omlaag. Beleggers reageerden negatief op een hoger dan verwacht inflatiecijfer uit de Verenigde Staten. Daardoor werd de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve even de kop ingedrukt. Uitzendconcern Randstad kwam met cijfers en verloor daarop 1,2 procent op het Damrak.
De Amsterdamse AEX-index sloot 1,4 procent lager op 842,62 punten. Daarmee kwam de recordopmars van de hoofdgraadmeter in Amsterdam voorlopig ten einde. De MidKap zakte 1,9 procent tot 880,34 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt waren koersdalingen tot 0,9 procent te zien.
In de AEX stonden betaalbedrijf Adyen, staalconcern ArcelorMittal en chiptoeleverancier Besi onderaan met koersverliezen tot 4,2 procent. Er was slechts een handjevol stijgers te zien. Zo wonnen verzekeraar NN Group en Unilever 0,3 procent.
Forse dalers
In de MidKap was het beeld ook grotendeels roodgekleurd. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway bungelde onderaan met een verlies van bijna 7 procent. Op maandag was het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl nog een uitblinker met een winst van bijna 8 procent dankzij een verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank.
Andere forse dalers bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 waren metalenspecialist AMG en de aanbieder van postkluisjes InPost met minnen tot 3,6 procent. Laadpalenmaker Alfen borduurde voort op de winst van een dag eerder en was de enige stijger met een plus van ruim 1 procent. Alfen komt na het slot van de handel in Amsterdam met cijfers.
Beter dan verwacht
In Parijs deed de Franse producent van autobanden Michelin het goed met een plus van 6,4 procent. Michelin publiceerde beter dan verwachte resultaten en kondigde een aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
In Frankfurt won TUI 1,1 procent. De Duitse reisorganisatie zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen en wist het nettoverlies terug te dringen. Het Duitse chipbedrijf Siltronic kwam met een winstwaarschuwing en zakte ruim 3 procent.
De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 78,04. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 82,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
4 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden