
Behoorlijke minnen op beurzen na tegenvallend inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen dinsdag over een breed front omlaag. Beleggers reageerden negatief op een hoger dan verwacht inflatiecijfer uit de Verenigde Staten. Daardoor werd de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve even de kop ingedrukt. Uitzendconcern Randstad kwam met cijfers en verloor daarop 1,2 procent op het Damrak.
De Amsterdamse AEX-index sloot 1,4 procent lager op 842,62 punten. Daarmee kwam de recordopmars van de hoofdgraadmeter in Amsterdam voorlopig ten einde. De MidKap zakte 1,9 procent tot 880,34 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt waren koersdalingen tot 0,9 procent te zien.
In de AEX stonden betaalbedrijf Adyen, staalconcern ArcelorMittal en chiptoeleverancier Besi onderaan met koersverliezen tot 4,2 procent. Er was slechts een handjevol stijgers te zien. Zo wonnen verzekeraar NN Group en Unilever 0,3 procent.
Forse dalers
In de MidKap was het beeld ook grotendeels roodgekleurd. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway bungelde onderaan met een verlies van bijna 7 procent. Op maandag was het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl nog een uitblinker met een winst van bijna 8 procent dankzij een verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank.
Andere forse dalers bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 waren metalenspecialist AMG en de aanbieder van postkluisjes InPost met minnen tot 3,6 procent. Laadpalenmaker Alfen borduurde voort op de winst van een dag eerder en was de enige stijger met een plus van ruim 1 procent. Alfen komt na het slot van de handel in Amsterdam met cijfers.
Beter dan verwacht
In Parijs deed de Franse producent van autobanden Michelin het goed met een plus van 6,4 procent. Michelin publiceerde beter dan verwachte resultaten en kondigde een aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
In Frankfurt won TUI 1,1 procent. De Duitse reisorganisatie zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen en wist het nettoverlies terug te dringen. Het Duitse chipbedrijf Siltronic kwam met een winstwaarschuwing en zakte ruim 3 procent.
De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 78,04. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 82,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten gingen maandag onderuit nadat president Donald Trump opnieuw tekeerging tegen Fed-voorzitter Jerome Powell. Trump riep de centrale bank op om de rente te verlagen, terwijl steeds meer signalen erop wijzen dat zijn handelsoorlog de economie van de Verenigde Staten richting een recessie duwt. In een bericht op sociale media maakte Trump de voorzitter van de centrale bank uit voor "meneer Te Laat" en een "grote loser."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse overheid wil dat er stevige beperkingen worden opgelegd aan Google, om te voorkomen dat het techbedrijf zijn AI-producten gebruikt om zijn dominante positie in het online zoeken verder uit te breiden. Dat stelde een advocaat van het ministerie van Justitie maandag bij de start van een historische mededingingszaak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump overlegt maandag in het Witte Huis met topbestuurders van grote Amerikaanse winkelketens, zoals Walmart, Home Depot, Lowe's en Target over de gevolgen van importheffingen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - CATL, 's werelds grootste accuproducent, presenteerde maandag een nieuwe natrium-ionbatterij die de elektrische automarkt naar eigen zeggen ingrijpend zal veranderen. Volgens de Chinezen is de technologie goedkoper en in sommige opzichten een veiliger alternatief voor de gangbare lithium-ionbatterijen. Die kunnen bij beschadiging brandgevaarlijk zijn.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde maandag dat de economie in de Verenigde Staten mogelijk zal vertragen als de Federal Reserve niet onmiddellijk overgaat tot het verlagen van de rente. Het is de zoveelste uithaal van Trump richting Fed-voorzitter Jerome Powell.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten openden maandag opnieuw in het rood, waarmee de verliezen van vorige week werden voortgezet. Beleggers reageerden teleurgesteld op het uitblijven van vooruitgang in de wereldwijde handelsbesprekingen. Ook maken zij zich zorgen over de Amerikaanse regering die onderzoekt of Jerome Powell, voorzitter van de centrale bank, ontslagen kan worden. President Donald Trump is ontevreden over het rentebeleid van de Federal Reserve, dat onafhankelijk van de Amerikaanse regering is.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben op tweede paasdag weer massaal een woonboulevard bezocht, merken woonwinkelconcern IKEA en interieurketen JYSK. Die laatste keten, met naar eigen zeggen 105 winkels in Nederland, zegt maandagmiddag dat het iets drukker is dan tweede paasdag vorig jaar.
11 uur geleden