Behoorlijke minnen op beurzen na tegenvallend inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen dinsdag over een breed front omlaag. Beleggers reageerden negatief op een hoger dan verwacht inflatiecijfer uit de Verenigde Staten. Daardoor werd de hoop op een snelle renteverlaging door de Federal Reserve even de kop ingedrukt. Uitzendconcern Randstad kwam met cijfers en verloor daarop 1,2 procent op het Damrak.
De Amsterdamse AEX-index sloot 1,4 procent lager op 842,62 punten. Daarmee kwam de recordopmars van de hoofdgraadmeter in Amsterdam voorlopig ten einde. De MidKap zakte 1,9 procent tot 880,34 punten. Op de aandelenmarkten in Parijs, Londen en Frankfurt waren koersdalingen tot 0,9 procent te zien.
In de AEX stonden betaalbedrijf Adyen, staalconcern ArcelorMittal en chiptoeleverancier Besi onderaan met koersverliezen tot 4,2 procent. Er was slechts een handjevol stijgers te zien. Zo wonnen verzekeraar NN Group en Unilever 0,3 procent.
Forse dalers
In de MidKap was het beeld ook grotendeels roodgekleurd. Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway bungelde onderaan met een verlies van bijna 7 procent. Op maandag was het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl nog een uitblinker met een winst van bijna 8 procent dankzij een verhoging van het koersdoel door Deutsche Bank.
Andere forse dalers bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 waren metalenspecialist AMG en de aanbieder van postkluisjes InPost met minnen tot 3,6 procent. Laadpalenmaker Alfen borduurde voort op de winst van een dag eerder en was de enige stijger met een plus van ruim 1 procent. Alfen komt na het slot van de handel in Amsterdam met cijfers.
Beter dan verwacht
In Parijs deed de Franse producent van autobanden Michelin het goed met een plus van 6,4 procent. Michelin publiceerde beter dan verwachte resultaten en kondigde een aandeleninkoopprogramma van 1 miljard euro aan.
In Frankfurt won TUI 1,1 procent. De Duitse reisorganisatie zag de omzet afgelopen kwartaal stijgen en wist het nettoverlies terug te dringen. Het Duitse chipbedrijf Siltronic kwam met een winstwaarschuwing en zakte ruim 3 procent.
De euro was 1,0715 dollar waard, tegen 1,0775 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 78,04. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 82,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.
20 minuten geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.
2 uur geledenGHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
4 uur geleden