Behoorlijke koersverliezen op Europese aandelenbeurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen dinsdag behoorlijk omlaag. In de Amsterdamse AEX-index stonden bijna alle 25 fondsen in het rood. Beleggers op Beursplein 5 verwerkten kwartaalcijfers van onder meer advies- en ingenieursbureau Arcadis en beursintermediair Flow Traders. In Londen stonden de tabaksfabrikanten flink onder druk door berichten dat de Amerikaanse regering overweegt het nicotinegehalte in sigaretten te verminderen.
De AEX-index eindigde met een min van 1,7 procent op 700,19 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 1030,80 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen leverden tot 2,1 procent in.
Binnen de hoofdfondsen op het Damrak eindigden alleen informatieleverancier Wolters Kluwer en speciaalchemieconcern DSM in het groen met plussen tot 0,6 procent. De grootste dalers waren financieel concern ING, olie- en gasbedrijf Shell, verzekeraar Aegon, winkelvastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield en staalproducent ArcelorMittal met minnen tot 4 procent.
Air France-KLM
Arcadis zakte 1,7 procent in de MidKap. De omzet daalde in het afgelopen kwartaal. Flow Traders klom 1,7 procent. De flitshandelaar deed afgelopen kwartaal goede zaken dankzij de woelige beurshandel en boekte meer inkomsten dan verwacht.
Luchtvaartcombinatie Air France-KLM bungelde onderaan bij de middelgrote fondsen in Amsterdam met een verlies van meer dan 6 procent na afronding van de eerdere aangekondigde aandelenverkoop van ruim 1 miljard euro. IAG, moederbedrijf van onder meer British Airways, ging 7,5 procent onderuit in Londen. In Frankfurt zag Lufthansa de koers met ruim 6 procent dalen.
AMS
British American Tobacco, eigenaar van onder meer Lucky Strike, werd 7 procent lager gezet in Londen en Imperial Brands, het bedrijf achter Davidoff en Gauloises, zakte dik 7 procent. De Amerikaanse regering zou ook van plan zijn om mentholsigaretten te verbieden.
AMS kelderde 13 procent in Zürich na berichten dat de Oostenrijkse chipmaker een groot deel van zijn contract met Apple dreigt te verliezen. In Londen verloor AB Foods 6 procent. De Britse eigenaar van kledingketen Primark zag de winst in de afgelopen zes maanden halveren door de sluiting van de winkels vanwege de pandemie. Ook Danone had last van de crisis. Het Franse voedingsconcern boekte in het eerste kwartaal minder omzet en daalde 2 procent in Parijs.
De euro stond op 1,2037 dollar tegen 1,1983 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper op 62,36 dollar. Brentolie daalde 1,3 procent in prijs tot 66,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
12 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
1 dag geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 dag geleden