Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Behoorlijke koersverliezen op Europese aandelenbeurzen

Behoorlijke koersverliezen op Europese aandelenbeurzen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen gingen dinsdag behoorlijk omlaag. In de Amsterdamse AEX-index stonden bijna alle 25 fondsen in het rood. Beleggers op Beursplein 5 verwerkten kwartaalcijfers van onder meer advies- en ingenieursbureau Arcadis en beursintermediair Flow Traders. In Londen stonden de tabaksfabrikanten flink onder druk door berichten dat de Amerikaanse regering overweegt het nicotinegehalte in sigaretten te verminderen.

De AEX-index eindigde met een min van 1,7 procent op 700,19 punten. De MidKap verloor 1,1 procent tot 1030,80 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen leverden tot 2,1 procent in.

Binnen de hoofdfondsen op het Damrak eindigden alleen informatieleverancier Wolters Kluwer en speciaalchemieconcern DSM in het groen met plussen tot 0,6 procent. De grootste dalers waren financieel concern ING, olie- en gasbedrijf Shell, verzekeraar Aegon, winkelvastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield en staalproducent ArcelorMittal met minnen tot 4 procent.

Air France-KLM

Arcadis zakte 1,7 procent in de MidKap. De omzet daalde in het afgelopen kwartaal. Flow Traders klom 1,7 procent. De flitshandelaar deed afgelopen kwartaal goede zaken dankzij de woelige beurshandel en boekte meer inkomsten dan verwacht.

Luchtvaartcombinatie Air France-KLM bungelde onderaan bij de middelgrote fondsen in Amsterdam met een verlies van meer dan 6 procent na afronding van de eerdere aangekondigde aandelenverkoop van ruim 1 miljard euro. IAG, moederbedrijf van onder meer British Airways, ging 7,5 procent onderuit in Londen. In Frankfurt zag Lufthansa de koers met ruim 6 procent dalen.

AMS

British American Tobacco, eigenaar van onder meer Lucky Strike, werd 7 procent lager gezet in Londen en Imperial Brands, het bedrijf achter Davidoff en Gauloises, zakte dik 7 procent. De Amerikaanse regering zou ook van plan zijn om mentholsigaretten te verbieden.

AMS kelderde 13 procent in Zürich na berichten dat de Oostenrijkse chipmaker een groot deel van zijn contract met Apple dreigt te verliezen. In Londen verloor AB Foods 6 procent. De Britse eigenaar van kledingketen Primark zag de winst in de afgelopen zes maanden halveren door de sluiting van de winkels vanwege de pandemie. Ook Danone had last van de crisis. Het Franse voedingsconcern boekte in het eerste kwartaal minder omzet en daalde 2 procent in Parijs.

De euro stond op 1,2037 dollar tegen 1,1983 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent goedkoper op 62,36 dollar. Brentolie daalde 1,3 procent in prijs tot 66,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

32 minuten geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

1 uur geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

2 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

2 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

2 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

3 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

4 uur geleden