'Behoed arbeidsmigranten voor grillen van huurmarkt'
AMSTERDAM (ANP) - Arbeidsmigranten moeten niet overgeleverd worden aan de grillen van de huurmarkt. Dat stelt brancheorganisatie voor de uitzendsector ABU in een reactie op de aanbevelingen over de bescherming van arbeidsmigranten door een team onder leiding van oud-SP-leider Emile Roemer.
Volgens de ABU heeft Roemer een dubbele boodschap als het gaat om huisvesting. Hij vraagt volgens de organisatie aandacht voor het tekort aan 120.000 goede bedden, maar wil tegelijkertijd binnen het huidige aanbod minder mensen per kamer huisvesten.
"Dit idee klinkt sympathiek maar is op korte termijn niet uitvoerbaar. Het biedt wel perspectief voor de lange termijn als er meer huisvesting is", aldus de ABU. Bij te snel handelen zouden arbeidsmigranten gelet op de situatie op de huurmarkt slechter af zijn.
Onduidelijkheid
Verder vindt de ABU dat het aanjaagteam de onduidelijkheid rondom het vervoer van arbeidsmigranten groter maakt. Dit omdat wordt vastgehouden aan de 1,5 meter afstand. Die regeling is in de praktijk niet werkbaar en niet nodig, zo klinkt het.
Omdat veel arbeidsmigranten via uitzendbureaus werken, zijn de uitzenders volgens de ABU ook deel van de oplossing. Daarnaast pleit de ABU voor samenwerking. De organisatie roept zijn leden op om geen zaken te doen met opdrachtgevers die hun arbozaken niet op orde hebben.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
1 dag geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
1 dag geleden