Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Behoed arbeidsmigranten voor grillen van huurmarkt'

'Behoed arbeidsmigranten voor grillen van huurmarkt'

AMSTERDAM (ANP) - Arbeidsmigranten moeten niet overgeleverd worden aan de grillen van de huurmarkt. Dat stelt brancheorganisatie voor de uitzendsector ABU in een reactie op de aanbevelingen over de bescherming van arbeidsmigranten door een team onder leiding van oud-SP-leider Emile Roemer.

Volgens de ABU heeft Roemer een dubbele boodschap als het gaat om huisvesting. Hij vraagt volgens de organisatie aandacht voor het tekort aan 120.000 goede bedden, maar wil tegelijkertijd binnen het huidige aanbod minder mensen per kamer huisvesten.

"Dit idee klinkt sympathiek maar is op korte termijn niet uitvoerbaar. Het biedt wel perspectief voor de lange termijn als er meer huisvesting is", aldus de ABU. Bij te snel handelen zouden arbeidsmigranten gelet op de situatie op de huurmarkt slechter af zijn.

Onduidelijkheid

Verder vindt de ABU dat het aanjaagteam de onduidelijkheid rondom het vervoer van arbeidsmigranten groter maakt. Dit omdat wordt vastgehouden aan de 1,5 meter afstand. Die regeling is in de praktijk niet werkbaar en niet nodig, zo klinkt het.

Omdat veel arbeidsmigranten via uitzendbureaus werken, zijn de uitzenders volgens de ABU ook deel van de oplossing. Daarnaast pleit de ABU voor samenwerking. De organisatie roept zijn leden op om geen zaken te doen met opdrachtgevers die hun arbozaken niet op orde hebben.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

1 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

2 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

2 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

3 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

3 uur geleden
Bloomberg: Brussel wil uitzondering sancties Chinees chipbedrijf

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.

3 uur geleden
Massaclaim tegen AppLovin om volgen miljoenen Nederlanders

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.

4 uur geleden