Beheerder Anne Frank Huis moet reorganiseren
AMSTERDAM (ANP) - De Anne Frank Stichting, die het wereldberoemde Anne Frank Huis in Amsterdam beheert, moet reorganiseren. Volgens de directie worden er 15 arbeidsplaatsen geschrapt, wat neerkomt op het ontslag van een vijfde van de medewerkers. Directeur Ronald Leopold spreekt van "een pijnlijk proces".
De stichting is voor haar inkomsten grotendeels afhankelijk van de inkomsten uit het museum. Die zijn aanzienlijk teruggelopen nu het Anne Frank Huis door de coronamaatregelen nog maar een kwart van de normale bezoekersaantallen mag toelaten.
Naast het ontslaan van personeel wordt ook gezocht naar andere manieren om de kosten te verlagen, bijvoorbeeld het schrappen van activiteiten, en naar andere inkomstenbronnen. De stichting hoopt zo "de kern van onze museale en educatieve missie" overeind te kunnen houden.
Het Anne Frank Huis trok vorig jaar nog 1,3 miljoen mensen, zo'n 80.000 meer dan in 2018.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - NPO 3FM kijkt terug op een onvergetelijke editie van Serious Request. "De dj's, de ongelooflijke eindstand en de vele hartverwarmende reacties: ik ben behoorlijk sprakeloos", zegt zendermanager Menno de Boer. Met de inzamelingsactie werd een recordbedrag opgehaald van ruim 18,4 miljoen euro.
2 uur geledenZWARTSLUIS (ANP) - Door een ongeluk op de provinciale weg N331 in de Overijsselse plaats Zwartsluis is op kerstavond een persoon om het leven gekomen. Het gaat volgens de politie om een 40-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 27e editie van de NPO Radio 2 Top 2000 is van start gegaan. Radio-dj's Annemieke Schollaardt en Jan-Willem Roodbeen telden woensdagavond in de openingsshow af naar middernacht, het moment waarop het eerste nummer van de jaarlijkse hitlijst werd opgezet. Dat was het nummer Run Like Hell van Pink Floyd.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
16 uur geleden