Beheerder Anne Frank Huis moet reorganiseren
AMSTERDAM (ANP) - De Anne Frank Stichting, die het wereldberoemde Anne Frank Huis in Amsterdam beheert, moet reorganiseren. Volgens de directie worden er 15 arbeidsplaatsen geschrapt, wat neerkomt op het ontslag van een vijfde van de medewerkers. Directeur Ronald Leopold spreekt van "een pijnlijk proces".
De stichting is voor haar inkomsten grotendeels afhankelijk van de inkomsten uit het museum. Die zijn aanzienlijk teruggelopen nu het Anne Frank Huis door de coronamaatregelen nog maar een kwart van de normale bezoekersaantallen mag toelaten.
Naast het ontslaan van personeel wordt ook gezocht naar andere manieren om de kosten te verlagen, bijvoorbeeld het schrappen van activiteiten, en naar andere inkomstenbronnen. De stichting hoopt zo "de kern van onze museale en educatieve missie" overeind te kunnen houden.
Het Anne Frank Huis trok vorig jaar nog 1,3 miljoen mensen, zo'n 80.000 meer dan in 2018.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
7 uur geleden