Beheerder Anne Frank Huis moet reorganiseren
AMSTERDAM (ANP) - De Anne Frank Stichting, die het wereldberoemde Anne Frank Huis in Amsterdam beheert, moet reorganiseren. Volgens de directie worden er 15 arbeidsplaatsen geschrapt, wat neerkomt op het ontslag van een vijfde van de medewerkers. Directeur Ronald Leopold spreekt van "een pijnlijk proces".
De stichting is voor haar inkomsten grotendeels afhankelijk van de inkomsten uit het museum. Die zijn aanzienlijk teruggelopen nu het Anne Frank Huis door de coronamaatregelen nog maar een kwart van de normale bezoekersaantallen mag toelaten.
Naast het ontslaan van personeel wordt ook gezocht naar andere manieren om de kosten te verlagen, bijvoorbeeld het schrappen van activiteiten, en naar andere inkomstenbronnen. De stichting hoopt zo "de kern van onze museale en educatieve missie" overeind te kunnen houden.
Het Anne Frank Huis trok vorig jaar nog 1,3 miljoen mensen, zo'n 80.000 meer dan in 2018.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
3 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
6 uur geleden