Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beheer sociale huurwoningen kost meer dan het aan huur oplevert

Beheer sociale huurwoningen kost meer dan het aan huur oplevert

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties klagen over de hoge belastingen die zij moeten betalen. Deze zijn inmiddels zodanig opgelopen dat het beheer van een sociale huurwoning vorig jaar gemiddeld meer heeft gekost dan het aan huur heeft opgeleverd, becijfert corporatiekoepel Aedes na onderzoek.

Aedes-voorzitter Martin van Rijn zegt dat de inkomsten niet langer dekkend zijn voor alle uitgaven. Hij voorziet dat het tekort de komende jaren verder zal toenemen en noemt dat een zeer zorgelijke ontwikkeling. "De afgelopen jaren zagen we de bedragen die overblijven na aftrek van alle kosten al enorm teruglopen. In 2020 zien we voor het eerst dat de huurinkomsten de uitgaven niet meer dekken."

Gemiddeld betaalden huurders van een sociale huurwoning in 2020 maandelijks 553 euro huur. Daar staat tegenover dat corporaties gemiddeld maandelijks 556 euro aan kosten per woning hebben. Onder die kosten vallen de instandhoudingskosten, rentelasten, bedrijfslasten en belastingen. De verwachting is dat het verschil tussen wat binnenkomt en wat eruit gaat dit jaar mogelijk 10 keer hoger zal zijn. De negatieve balans zorgt er volgens Aedes ook voor dat corporaties niet extra kunnen investeren in verduurzaming en nieuwbouw. En op beide vlakken moeten er volgens de corporatiekoepel grote stappen worden gezet.

Investeringen

Van Rijn, die vorig jaar nog tijdelijk minister voor Medische Zorg was, geeft aan dat het door de situatie onmogelijk lijkt te worden voor de corporaties om nog met investeringen te komen. Maar die zijn nu wel hard nodig vanwege de verduurzamingsopgaven en de woningnood, aldus de branchevoorman.

Aan het jaarlijkse onderzoek van Aedes hebben 269 corporaties deelgenomen. Dat komt neer op 94 procent van het totaal. Daarbij is gekeken naar de optelsom van de belastingen en heffingen per huurwoningen, zoals de verhuurderheffing, de ozb en overige gemeentelijke heffingen. Alle zogeheten niet-beïnvloedbare bedrijfslasten samen zouden per woning zo'n 1440 euro bedragen. Een jaar geleden was dit nog 1310 euro.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

6 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

8 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

9 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

9 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

10 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

11 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

12 uur geleden