Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beheer sociale huurwoningen kost meer dan het aan huur oplevert

Beheer sociale huurwoningen kost meer dan het aan huur oplevert

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties klagen over de hoge belastingen die zij moeten betalen. Deze zijn inmiddels zodanig opgelopen dat het beheer van een sociale huurwoning vorig jaar gemiddeld meer heeft gekost dan het aan huur heeft opgeleverd, becijfert corporatiekoepel Aedes na onderzoek.

Aedes-voorzitter Martin van Rijn zegt dat de inkomsten niet langer dekkend zijn voor alle uitgaven. Hij voorziet dat het tekort de komende jaren verder zal toenemen en noemt dat een zeer zorgelijke ontwikkeling. "De afgelopen jaren zagen we de bedragen die overblijven na aftrek van alle kosten al enorm teruglopen. In 2020 zien we voor het eerst dat de huurinkomsten de uitgaven niet meer dekken."

Gemiddeld betaalden huurders van een sociale huurwoning in 2020 maandelijks 553 euro huur. Daar staat tegenover dat corporaties gemiddeld maandelijks 556 euro aan kosten per woning hebben. Onder die kosten vallen de instandhoudingskosten, rentelasten, bedrijfslasten en belastingen. De verwachting is dat het verschil tussen wat binnenkomt en wat eruit gaat dit jaar mogelijk 10 keer hoger zal zijn. De negatieve balans zorgt er volgens Aedes ook voor dat corporaties niet extra kunnen investeren in verduurzaming en nieuwbouw. En op beide vlakken moeten er volgens de corporatiekoepel grote stappen worden gezet.

Investeringen

Van Rijn, die vorig jaar nog tijdelijk minister voor Medische Zorg was, geeft aan dat het door de situatie onmogelijk lijkt te worden voor de corporaties om nog met investeringen te komen. Maar die zijn nu wel hard nodig vanwege de verduurzamingsopgaven en de woningnood, aldus de branchevoorman.

Aan het jaarlijkse onderzoek van Aedes hebben 269 corporaties deelgenomen. Dat komt neer op 94 procent van het totaal. Daarbij is gekeken naar de optelsom van de belastingen en heffingen per huurwoningen, zoals de verhuurderheffing, de ozb en overige gemeentelijke heffingen. Alle zogeheten niet-beïnvloedbare bedrijfslasten samen zouden per woning zo'n 1440 euro bedragen. Een jaar geleden was dit nog 1310 euro.

Meer uit Financieel

Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

43 minuten geleden
Gasprijs stijgt door onzekerheid over vredesakkoord VS en Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.

1 uur geleden
Topman OpenAI: AI kost minder banen dan gevreesd

SYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.

2 uur geleden
AEX-index begint afwachtend na nieuwe aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beëindigen echter "nog steeds mogelijk".

3 uur geleden
Marktwaarde Taiwanese beurs groter dan India door chipmaker TSMC

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese beurs heeft die van India ingehaald wat marktwaarde betreft. De aandelenmarkt van het eiland is nu de op vier na grootste ter wereld, na de Verenigde Staten, China, Japan en Hongkong. De opmars van Taiwan in de wereldwijde aandelenranglijst komt vooral door de sterke stijging van de beurswaarde van Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), de grootste chipfabrikant ter wereld.

4 uur geleden
AEX-index vestigt weer nieuw slotrecord door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.

18 uur geleden
Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

18 uur geleden