Behandeling rechtszaak over doden Nicky Verstappen uitgesteld
MAASTRICHT (ANP) - De inhoudelijke behandeling van de zaak over de gedode Limburgse jongen Nicky Verstappen gaat voorlopig niet plaatsvinden. Voor de zaak waren vijf dagen in mei uitgetrokken, maar dat gaat waarschijnlijk pas in het najaar worden. De reden voor het uitstel is de huidige crisis rondom het besmettelijke coronavirus. Daardoor zijn alle rechtbanken nagenoeg gesloten en worden zaken indien mogelijk uitgesteld.
"Vooropgesteld moet worden dat in deze zaak een volwaardige behandeling dient plaats te vinden", laat de rechtbank Limburg weten over de zaak tegen verdachte Jos B. "De rechtbank verstaat daaronder dat in ieder geval de beide officieren van justitie, de verdediging, de verdachte, de familie Verstappen, hun woordvoerder en advocaat, fysiek in de zittingzaal aanwezig kunnen zijn. Dat geldt ook voor nog op te roepen deskundigen die ter zitting moeten worden gehoord. Onder de huidige maatregelen gaat dat echter niet. Er zijn dan te veel personen in de zittingszaal aanwezig."
Op 6 mei is er wel een zogeheten pro-formazitting, die is wettelijk verplicht als de verdachte in voorlopige hechtenis zit.
Limburger Jos B. wordt verdacht van het doden, seksueel misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige Nicky. De jongen uit Heibloem verdween in augustus 1998 van een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam iets verderop gevonden. B. bleef lang uit beeld van politie en justitie, maar werd een kleine twee jaar geleden na een klopjacht in Spanje aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Beoogd premier Rob Jetten (D66) wil deze week met de VVD en het CDA afspreken hoe de verdeling van de ministersposten eruit gaat zien. Hierover heeft hij al wel "flink van gedachten gewisseld" met de andere partijen, maar definitieve keuzes zijn nog niet gemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 130 Oekraïense militairen bevinden zich in Nederlandse medische centra voor behandeling of revalidatie. Dat zei de Oekraïense ambassadeur in Nederland, Andriy Kostin, in een interview met het Oekraïense persbureau Ukrinform. Het gaat om "zeer ernstige gevallen" en de militairen worden behandeld voor zowel lichamelijk als psychologisch herstel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI heeft de aangekondigde code oranje uitgebreid naar de provincies Flevoland en Overijssel. "In de loop van de avond, vannacht en woensdagochtend is er in het noorden en noordoosten op veel plaatsen verraderlijke gladheid door ijzel." Daardoor is er grote kans op ongelukken op gladde wegen, fietspaden, voetpaden en bruggen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is nog geen Kamermeerderheid tegen het fel bekritiseerde plan van de coalitie om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen. Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) wilde een uitspraak van de Kamer tegen de plannen, maar dat vindt PVV-afsplitser Gidi Markuszower "prematuur". Zijn fractie telt zeven zetels. Ook de SGP is tegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.
8 uur geleden