Begrotingstekort Frankrijk sterker gestegen dan verwacht
PARIJS (ANP/RTR) - Het begrotingstekort van de Franse overheid is vorig jaar sterker toegenomen dan verwacht. De druk op de Franse regering om extra bezuinigingen in te voeren neemt daardoor toe.
Volgens het Franse bureau voor de statistiek kwam het begrotingstekort in 2023 uit op 5,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp). Dat is aanzienlijk meer dan het streefcijfer van de Franse regering van 4,9 procent.
Dit jaar wil Frankrijk het tekort terugbrengen tot 4,1 procent. De regering wil daarom 10 miljard euro extra bezuinigen en heeft al aangekondigd dat halverwege dit jaar misschien extra besparingen noodzakelijk zijn. Minister van Financiën Bruno Le Maire herhaalde de afgelopen weken nog eens dat Frankrijk vastbesloten blijft om het tekort in 2027 terug te brengen tot onder de EU-limiet van 3 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg bijna 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.
35 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in februari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 2,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In januari daalden de prijzen met 2,5 procent.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
19 uur geleden