Begrotingstekort Frankrijk sterker gestegen dan verwacht
PARIJS (ANP/RTR) - Het begrotingstekort van de Franse overheid is vorig jaar sterker toegenomen dan verwacht. De druk op de Franse regering om extra bezuinigingen in te voeren neemt daardoor toe.
Volgens het Franse bureau voor de statistiek kwam het begrotingstekort in 2023 uit op 5,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp). Dat is aanzienlijk meer dan het streefcijfer van de Franse regering van 4,9 procent.
Dit jaar wil Frankrijk het tekort terugbrengen tot 4,1 procent. De regering wil daarom 10 miljard euro extra bezuinigen en heeft al aangekondigd dat halverwege dit jaar misschien extra besparingen noodzakelijk zijn. Minister van Financiën Bruno Le Maire herhaalde de afgelopen weken nog eens dat Frankrijk vastbesloten blijft om het tekort in 2027 terug te brengen tot onder de EU-limiet van 3 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
5 uur geleden