Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Begrip sporters voor missen EK: wat ik zag vond ik onbegrijpelijk

Begrip sporters voor missen EK: wat ik zag vond ik onbegrijpelijk

ARNHEM (ANP) - Terwijl judoka's afreisden naar Praag voor het EK bleven de baanwielrenners thuis. Net als de turners die over twee weken hun Europese titelstrijd vanwege de coronacrisis mijden, terwijl de handbalsters volgende week dan weer wel naar Denemarken afreizen voor het EK. Tot scheve gezichten leidde het niet. Niet bij Harrie Lavreysen in ieder geval, de wereldkampioen sprint die in maart voor het laatst een wedstrijd reed. Noch bij Bart Deurloo, de turner die al een jaar zijn kunsten slechts in de trainingshal uitvoert.

Lavreysen had ook beelden gezien van de judoka's in Praag. "Ze mochten elkaar geen hand geven. Tsja, of dat nou zin heeft om corona buiten de deur te houden bij een contactsport als judo?" De Brabander werd in het vroege voorjaar drievoudig wereldkampioen op de piste van Berlijn. Sindsdien heeft hij alleen maar getraind. Veel wedstrijden zijn er sowieso niet voor de baanwielrenners, het besluit om niet naar het EK in het Bulgaarse Plovdiv af te reizen had zijn volledige instemming. "De KNWU heeft, in samenspraak met NOC*NSF, besloten dat het niet veilig was. De uitleg was gewoon helder. Er was een te groot risico op coronabesmetting en de gevolgen van die ziekte zijn gewoon niet bekend genoeg."

Deurloo is al helemaal niet bezig met EK's. Niet van andere sporten ("volg ik niet zo"), niet van turnen. "Gaat ons EK door dan?" vraagt de Rotterdammer, die wel wist dat dat zijn bond al besloten had niet naar het Turkse Mersin af te reizen. Dat deed de KNGU op medische gronden, zo legt technisch directeur Mark Meijer uit: "Er was sowieso veel onduidelijkheid over de situatie daar. Er werd bijvoorbeeld geen bubbel gecreëerd."

Geen wedstrijden

Deurloo zat er niet mee. "Ik had sowieso niet meegedaan. Ik ben nu gewoon volop in training met het oog op de Spelen. Ik heb nog nooit zo'n lange periode geen wedstrijden geturnd. Dat verandert hopelijk in het voorjaar. In maart zou er al weer een EK zijn. Met het oog op de Spelen hoop ik dan wel ook op een paar World Cups te turnen. Maar een lange periode alleen trainen kan in onze sport geen kwaad."

Lavreysen lukt het ook wel om met trainen op niveau gemotiveerd te blijven. "Wij hebben getraind alsof we aan het EK zouden deelnemen en interne wedstrijden gehouden. De teamsprint kun je bovendien makkelijk trainen zonder wedstrijd. Gewoon een kwestie van een tijd neerzetten."

"Het verbaasde me wel dat Nederland vertegenwoordigd was bij het EK judo. Maar misschien hebben ze die wedstrijden echt nodig. Ik zie Roy Meyer nog niet met Henk Grol trainen, terwijl ik hier gewoon tegen Jeffrey (Hoogland) kan rijden. Dat is misschien het verschil. Ik begrijp heel goed dat we er niet waren in Plovdiv. Het stelde ook niks voor: een paar goede Russen en de Duitser Levi die veel won. Wat ik verder zag vond ik ook onbegrijpelijk: teamfoto's met iedereen hand-in-hand, geen mondkapjes. Ik was blij dat we er niet waren."

Meer uit Sport

Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

5 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

2 dagen geleden