Begrip sporters voor missen EK: wat ik zag vond ik onbegrijpelijk
ARNHEM (ANP) - Terwijl judoka's afreisden naar Praag voor het EK bleven de baanwielrenners thuis. Net als de turners die over twee weken hun Europese titelstrijd vanwege de coronacrisis mijden, terwijl de handbalsters volgende week dan weer wel naar Denemarken afreizen voor het EK. Tot scheve gezichten leidde het niet. Niet bij Harrie Lavreysen in ieder geval, de wereldkampioen sprint die in maart voor het laatst een wedstrijd reed. Noch bij Bart Deurloo, de turner die al een jaar zijn kunsten slechts in de trainingshal uitvoert.
Lavreysen had ook beelden gezien van de judoka's in Praag. "Ze mochten elkaar geen hand geven. Tsja, of dat nou zin heeft om corona buiten de deur te houden bij een contactsport als judo?" De Brabander werd in het vroege voorjaar drievoudig wereldkampioen op de piste van Berlijn. Sindsdien heeft hij alleen maar getraind. Veel wedstrijden zijn er sowieso niet voor de baanwielrenners, het besluit om niet naar het EK in het Bulgaarse Plovdiv af te reizen had zijn volledige instemming. "De KNWU heeft, in samenspraak met NOC*NSF, besloten dat het niet veilig was. De uitleg was gewoon helder. Er was een te groot risico op coronabesmetting en de gevolgen van die ziekte zijn gewoon niet bekend genoeg."
Deurloo is al helemaal niet bezig met EK's. Niet van andere sporten ("volg ik niet zo"), niet van turnen. "Gaat ons EK door dan?" vraagt de Rotterdammer, die wel wist dat dat zijn bond al besloten had niet naar het Turkse Mersin af te reizen. Dat deed de KNGU op medische gronden, zo legt technisch directeur Mark Meijer uit: "Er was sowieso veel onduidelijkheid over de situatie daar. Er werd bijvoorbeeld geen bubbel gecreëerd."
Geen wedstrijden
Deurloo zat er niet mee. "Ik had sowieso niet meegedaan. Ik ben nu gewoon volop in training met het oog op de Spelen. Ik heb nog nooit zo'n lange periode geen wedstrijden geturnd. Dat verandert hopelijk in het voorjaar. In maart zou er al weer een EK zijn. Met het oog op de Spelen hoop ik dan wel ook op een paar World Cups te turnen. Maar een lange periode alleen trainen kan in onze sport geen kwaad."
Lavreysen lukt het ook wel om met trainen op niveau gemotiveerd te blijven. "Wij hebben getraind alsof we aan het EK zouden deelnemen en interne wedstrijden gehouden. De teamsprint kun je bovendien makkelijk trainen zonder wedstrijd. Gewoon een kwestie van een tijd neerzetten."
"Het verbaasde me wel dat Nederland vertegenwoordigd was bij het EK judo. Maar misschien hebben ze die wedstrijden echt nodig. Ik zie Roy Meyer nog niet met Henk Grol trainen, terwijl ik hier gewoon tegen Jeffrey (Hoogland) kan rijden. Dat is misschien het verschil. Ik begrijp heel goed dat we er niet waren in Plovdiv. Het stelde ook niks voor: een paar goede Russen en de Duitser Levi die veel won. Wat ik verder zag vond ik ook onbegrijpelijk: teamfoto's met iedereen hand-in-hand, geen mondkapjes. Ik was blij dat we er niet waren."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
6 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
7 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
14 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden