Begrip in politiek voor sluiting verpleeghuizen voor bezoekers
DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer bestaat begrip voor het besluit van het kabinet om de verpleeghuizen en kleinschalige woonvormen in de ouderenzorg te sluiten voor bezoekers. Zo moeten de kwetsbare bewoners worden beschermd tegen het coronavirus.
"Verschrikkelijk voor de bewoners en de familie, maar het is nu even noodzakelijk", zegt partijleider Henk Krol van 50PLUS. Volgens Esther Ouwehand van de Partij voor de Dieren is de stap "nodig voor de bescherming tegen corona, maar wel heel verdrietig voor de mensen in verpleeghuizen en de mensen die hen lief zijn".
SP'er Maarten Hijink noemt het "besluit noodzakelijk maar zo verdrietig voor ouderen, familieleden én zorgverleners". Vera Bergkamp van regeringspartij D66 spreekt van "ingrijpende maatregelen, maar helaas nodig om onze kwetsbare ouderen te beschermen".
De maatregel geldt in eerste instantie tot 6 april. Maar minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid waarschuwde bij de aankondiging van de maatregel al dat het "reëel" is om te denken dat het langer gaat duren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
2 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.
17 uur geleden