Begrip burgemeester Depla voor noodkreet horeca
BREDA (ANP) - De Bredase burgemeester Paul Depla heeft begrip voor de oproep van horecaondernemer Laurens Meyer in het AD vrijdag. Meyer pleit voor een grotere financiële inspanning van de overheid, omdat anders een groot deel van de ondernemers de zaken moeten sluiten. "Bij vele ondernemers staat het water aan of zelfs al boven de lippen. Ik begrijp zijn reactie daarom wel. Het is ook een soort noodkreet", zegt Depla, die ook voorzitter is van de G40, het netwerk van veertig grote en middelgrote steden in Nederland.
"Na twee maanden van een intelligente lockdown, snakken veel mensen naar een zekere versoepeling van de maatregelen van het kabinet. Het is dan ook niet vreemd dat op vele plekken mensen nadenken hoe ze in lijn van de 1,5 meterrichtlijnen van het RIVM het nieuwe normale leven weer kunnen oppakken. Dat gebeurt natuurlijk ook door onze ondernemers. Ook zij hebben behoefte aan perspectief, ze zien machteloos hun zaken waar ze jaren hard voor gewerkt hebben, ten onder gaan. En ze willen daar natuurlijk voor vechten en doen wat mogelijk is. De reactie van de heer Meyer is daarom ook een belangrijk signaal naar Den Haag", aldus Depla.
"In Breda zijn we samen met de Koninklijke Horeca Nederland aan het bedenken hoe de horeca op een veilige en verstandige manier weer kan gaan draaien. Natuurlijk letten we daarbij op de richtlijnen van het RIVM. Door nu in gesprek te zijn en na te denken over veilige alternatieven kunnen we Den Haag voorbeelden aanbieden. Zodat zij zien op welke manier de horeca veilig open kan. Maar zolang het kabinet de openstelling van de horeca verbiedt, is het ook in Breda verboden."
Meer uit Binnenland
BAARN (ANP) - De politievakbond ACP roept de nationale politie op tot gerichte opsporing van zwaar illegaal vuurwerk. "Vroegtijdige aanpak van handel, opslag en distributie kan de risico's aanzienlijk verkleinen en bijdragen aan veiligere jaarwisselingen", stelt de ACP.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam noemt de brand in de Vondelkerk niet te bevatten. "Wij gaan onderzoeken wat de schade aan de kerk is en vanuit daar bekijken we wat we kunnen doen", zegt een woordvoerster. Stadsherstel Amsterdam is sinds 1996 eigenaar van de kerk die in de nieuwjaarsnacht voor een groot deel werd verwoest.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten klagen over ongeregeldheden tijdens de jaarwisseling. Ze sluiten zich aan bij politie, brandweer, veiligheidsregio's en vakbonden, die een slecht gevoel overhouden aan de nieuwjaarsnacht.
42 minuten geledenARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.
2 uur geleden