Begrip burgemeester Depla voor noodkreet horeca
BREDA (ANP) - De Bredase burgemeester Paul Depla heeft begrip voor de oproep van horecaondernemer Laurens Meyer in het AD vrijdag. Meyer pleit voor een grotere financiële inspanning van de overheid, omdat anders een groot deel van de ondernemers de zaken moeten sluiten. "Bij vele ondernemers staat het water aan of zelfs al boven de lippen. Ik begrijp zijn reactie daarom wel. Het is ook een soort noodkreet", zegt Depla, die ook voorzitter is van de G40, het netwerk van veertig grote en middelgrote steden in Nederland.
"Na twee maanden van een intelligente lockdown, snakken veel mensen naar een zekere versoepeling van de maatregelen van het kabinet. Het is dan ook niet vreemd dat op vele plekken mensen nadenken hoe ze in lijn van de 1,5 meterrichtlijnen van het RIVM het nieuwe normale leven weer kunnen oppakken. Dat gebeurt natuurlijk ook door onze ondernemers. Ook zij hebben behoefte aan perspectief, ze zien machteloos hun zaken waar ze jaren hard voor gewerkt hebben, ten onder gaan. En ze willen daar natuurlijk voor vechten en doen wat mogelijk is. De reactie van de heer Meyer is daarom ook een belangrijk signaal naar Den Haag", aldus Depla.
"In Breda zijn we samen met de Koninklijke Horeca Nederland aan het bedenken hoe de horeca op een veilige en verstandige manier weer kan gaan draaien. Natuurlijk letten we daarbij op de richtlijnen van het RIVM. Door nu in gesprek te zijn en na te denken over veilige alternatieven kunnen we Den Haag voorbeelden aanbieden. Zodat zij zien op welke manier de horeca veilig open kan. Maar zolang het kabinet de openstelling van de horeca verbiedt, is het ook in Breda verboden."
Meer uit Binnenland
MEPPEL (ANP) - Boeren hebben woensdagavond in Gelderland en Drenthe actie gevoerd. In onder meer Meppel verzamelde zich in de loop van de avond een groot aantal trekkers aan de rand van de stad. Ze maakten daarna een toertocht en reden daarbij langs het gemeentehuis, zag een ANP-fotograaf. Het protest werd gehouden uit onvrede over onder andere het weghalen van omgekeerde vlaggen door de gemeente.
2 uur geledenVINKEL (ANP) - Honderden mensen kwamen woensdagavond samen om de zonsverduistering te bekijken bij sterrenwachten. Bij sommige kunnen bezoekers naderhand ook de verwachte Perseïden (een regen van vallende sterren) bekijken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op meerdere plekken is geapplaudisseerd op het hoogtepunt van de zonsverduistering woensdagavond. Dat gebeurde onder meer op het Museumplein in Amsterdam en het Zuiderstrand in Den Haag, zagen verslaggevers ter plaatse.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel mensen zijn woensdagavond naar het strand getrokken. Mensen zijn er vermoedelijk naartoe gegaan om de gedeeltelijke zonsverduistering goed te kunnen zien. Zo is het onder meer op het Zuiderstrand in Den Haag erg druk, ziet een ANP-verslaggever. Veel mensen hebben een eclipsbril bij zich.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Richting een aantal stranden is het woensdag aan het begin van de avond drukker dan normaal op de weg. Met name richting Zandvoort valt de file op, laat een woordvoerder van de ANWB weten. Op de N201 staat een file van zo'n halfuur.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Waterschap Drents Overijsselse Delta heeft een tijdelijke pompinstallatie bij gemaal Ankersmit in Deventer aangezet. Door de lage waterstand van de IJssel is het schap niet meer in staat om met het gemaal zelf nog water op te pompen naar de Deventer haven en een groot deel van Salland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vijf jaar cel geëist tegen twee invalkrachten in de jeugdzorg voor verkrachting van twee kinderen in de nacht van 5 op 6 november vorig jaar bij de Alphense vestiging van jeugdzorginstelling iHUB. De 29-jarige Bilal H. zou een 15-jarig meisje hebben misbruikt. Hij bekende dat woensdag en zei spijt te hebben en zich te schamen. De 21-jarige Abdelouahab O. wordt verdacht van de verkrachting van een 14-jarig meisje. Hij zei in de rechtbank onschuldig te zijn en weigerde vragen van de rechtbank te beantwoorden. Volgens zijn advocaat is er in zijn zaak te weinig bewijs.
6 uur geleden