Begrafenisondernemer VS bewaarde thuis as, lichaam in lijkwagen
DENVER (ANP) - Een begrafenisondernemer in de Amerikaanse stad Denver heeft thuis de as van zeker dertig doden bewaard. De politie trof in de tuin van de woning ook een lijkwagen aan met daarin het lichaam van een vrouw die al in augustus 2022 overleed. Door financiële problemen zou hij er niet in geslaagd zijn haar te cremeren.
De zaak kwam aan het rollen toen de 33-jarige begrafenisondernemer Miles Harford zijn huis uit werd gezet, meldt The Denver Post. Bij het schoonmaken van de woning stuitte de eigenaar in een kruipruimte op dozen met as. "Het ging om zeker dertig zwarte plastic urnen ter grootte van een schoenendoos", laat een politiewoordvoerder weten. Waarschijnlijk zijn de lichamen professioneel gecremeerd.
Het lichaam in de achtergelaten lijkwagen was van een 63-jarige vrouw. Haar nabestaanden hadden van Harford na haar overlijden een urn gekregen. Vermoedelijk zat daar de as van iemand anders in. "Het is een ongebruikelijke situatie", stelt de politiewoordvoerder.
Het uitvaartcentrum van Harford sloot in september 2022 de deuren. Volgens de Amerikaanse krant kampte hij met financiële problemen. De politie heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
3 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
5 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
7 uur geleden