Begrafenisondernemer VS bewaarde thuis as, lichaam in lijkwagen
DENVER (ANP) - Een begrafenisondernemer in de Amerikaanse stad Denver heeft thuis de as van zeker dertig doden bewaard. De politie trof in de tuin van de woning ook een lijkwagen aan met daarin het lichaam van een vrouw die al in augustus 2022 overleed. Door financiële problemen zou hij er niet in geslaagd zijn haar te cremeren.
De zaak kwam aan het rollen toen de 33-jarige begrafenisondernemer Miles Harford zijn huis uit werd gezet, meldt The Denver Post. Bij het schoonmaken van de woning stuitte de eigenaar in een kruipruimte op dozen met as. "Het ging om zeker dertig zwarte plastic urnen ter grootte van een schoenendoos", laat een politiewoordvoerder weten. Waarschijnlijk zijn de lichamen professioneel gecremeerd.
Het lichaam in de achtergelaten lijkwagen was van een 63-jarige vrouw. Haar nabestaanden hadden van Harford na haar overlijden een urn gekregen. Vermoedelijk zat daar de as van iemand anders in. "Het is een ongebruikelijke situatie", stelt de politiewoordvoerder.
Het uitvaartcentrum van Harford sloot in september 2022 de deuren. Volgens de Amerikaanse krant kampte hij met financiële problemen. De politie heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
46 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
3 uur geleden