Begrafenis EP-voorzitter David Sassoli vrijdag in Rome
BRUSSEL (ANP) - De maandagnacht overleden voorzitter van het Europees Parlement David Sassoli wordt vrijdag in Rome begraven. De uitvaartdienst vindt om 12.00 uur plaats in de Basilica di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri (de Basiliek van Onze-Lieve-Vrouw van de Engelen en van de Martelaren) in de Italiaanse hoofdstad, meldt Sassoli's woordvoerder.
De vlaggen bij de EU-instellingen, zoals de parlementsgebouwen in Brussel en het Franse Straatsburg en bij de Europese Commissie in Brussel, hangen halfstok. De 65-jarige Italiaanse sociaaldemocraat die sinds juli 2019 voorzitter van het EU-parlement was, wordt maandag bij de opening van de eerste plenaire vergadering van het jaar in Straatsburg tijdens een speciale ceremonie herdacht, heeft een woordvoerder van het parlement bekendgemaakt. Daarbij zal voormalig premier van Italië, oud-Europarlementariër en Sassoli's partijgenoot Enrico Letta aanwezig zijn.
Dinsdag wordt een nieuwe voorzitter gekozen. Dit stond al op de agenda omdat in 2019 bij zijn aantreden met de christendemocraten en liberalen was afgesproken dat Sassoli halverwege zijn termijn zou worden vervangen. Naar verwachting wordt de Maltese christendemocrate Roberta Metsola zijn opvolger.
Op de plotselinge dood van de volgens velen aimabele, warme en vriendelijke Italiaan is geschokt gereageerd. Volgens de Italiaanse premier Mario Draghi was Sassoli "een symbool van balans, menselijkheid en vrijgevigheid". "Deze kwaliteiten zijn altijd erkend door al zijn collega's, van elke politieke snit, en door alle Europese landen."
Sassoli lag sinds 26 december in een Italiaans ziekenhuis, werd maandag bekend. Hij laat een vrouw en twee kinderen na.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
3 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
4 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
10 uur geleden