Begrafenis Bouterse gepland voor '3 of 4 januari'
PARAMARIBO (ANP) - Het ligt in de planning om de uitvaart van de eerder deze week overleden oud-president van Suriname, Desi Bouterse, op 3 of 4 januari 2025 te houden. Volgens Ramon Abrahams, ondervoorzitter van de door Bouterse opgerichte NDP, hangt dat af van het besluit van het Surinaams Openbaar Ministerie over de vrijgave van het lichaam van de oud-legerleider. Dat melden Surinaamse media, waaronder Waterkant.
Abrahams hoopt dat het lichaam uiterlijk zondag is vrijgegeven, zodat de familie kan doorgaan met de planning van de begrafenis. "Je moet beginnen te plannen. Je kan dat niet pas doen wanneer het lijk vrijkomt", zei Abrahams.
Bouterse was sinds januari voortvluchtig om te ontkomen aan twintig jaar gevangenisstraf voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982 waarbij vijftien tegenstanders van zijn militaire regime zijn omgekomen. Zijn lichaam is in beslag genomen door de politie.
Suriname gaat op 25 mei naar de stembus. De NDP had plannen om Bouterse bij verkiezingswinst gratie te verlenen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
1 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
5 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geleden