
Begrafenis Bouterse gepland voor '3 of 4 januari'
PARAMARIBO (ANP) - Het ligt in de planning om de uitvaart van de eerder deze week overleden oud-president van Suriname, Desi Bouterse, op 3 of 4 januari 2025 te houden. Volgens Ramon Abrahams, ondervoorzitter van de door Bouterse opgerichte NDP, hangt dat af van het besluit van het Surinaams Openbaar Ministerie over de vrijgave van het lichaam van de oud-legerleider. Dat melden Surinaamse media, waaronder Waterkant.
Abrahams hoopt dat het lichaam uiterlijk zondag is vrijgegeven, zodat de familie kan doorgaan met de planning van de begrafenis. "Je moet beginnen te plannen. Je kan dat niet pas doen wanneer het lijk vrijkomt", zei Abrahams.
Bouterse was sinds januari voortvluchtig om te ontkomen aan twintig jaar gevangenisstraf voor zijn aandeel in de Decembermoorden van 1982 waarbij vijftien tegenstanders van zijn militaire regime zijn omgekomen. Zijn lichaam is in beslag genomen door de politie.
Suriname gaat op 25 mei naar de stembus. De NDP had plannen om Bouterse bij verkiezingswinst gratie te verlenen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte brengen begin juli een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk, melden het Elysée en Buckingham Palace. De Franse president ontmoet onder anderen koning Charles, koningin Camilla en de Britse premier Keir Starmer. Ook wordt een Frans-Britse top georganiseerd.
2 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse acteur Gérard Depardieu is dinsdag schuldig bevonden aan aanranding. Dat meldt persbureau Reuters. De zaak is de eerste tegen de 76-jarige acteur die in de rechtbank wordt behandeld.
5 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky neemt donderdag in Turkije alleen deel aan overleg met Rusland als zijn ambtgenoot Vladimir Poetin ook komt. Dat zegt een adviseur van Zelensky tegen persbureau Reuters. De Oekraïense leider schuift niet aan als Rusland andere vertegenwoordigers stuurt.
15 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie van Londen heeft een man van 21 opgepakt voor brandstichting bij een huis van premier Keir Starmer. De man wordt ook in verband gebracht met twee andere branden. Voor zover bekend raakte niemand gewond. Het onderzoek wordt geleid door een antiterreurafdeling.
56 minuten geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is dinsdag aangekomen in Saudi-Arabië. Hier begint hij de eerste grote buitenlandse reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij reist later ook naar Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Het recente militaire conflict met India heeft in Pakistan aan zeker elf militairen en veertig burgers het leven gekost. Dat meldt de Pakistaanse krijgsmacht, die stelt dat ook vijftien kinderen zijn omgekomen. De verklaring vermeldt verder 78 gewonde militairen en 121 gewonde burgers.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken heeft een organisatie van Rijksburgers verboden die zichzelf het Koninkrijk Duitsland noemt. Dat maakte zijn ministerie dinsdag bekend.
2 uur geleden