Begonnen met sloop van dak portiekflat aan de Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - Aan de Tarwekamp in Den Haag is begonnen met de sloop van het dak van een door de explosies zwaar beschadigd deel van de portiekflat. Het gaat om de woningen die pal naast de ingestorte huizen staan. Een hijskraan met grijper haalt de delen van het dak naar beneden, ziet een verslaggeefster ter plaatse.
In de straat is volop bedrijvigheid. Naast onderzoek van de politie worden woningen gestabiliseerd en houten platen voor kapotte ruiten en deuren geplaatst. In de zwarte hekken die om het beschadigde blok staan, zijn meerdere bloemen en boeketten gestoken. Buurtbewoners en voorbijgangers gluren door de hekken om een glimp op te vangen van wat er op de plaats delict gebeurt.
Een medewerkster van een tandartspraktijk die in de portiekflat huist, is dinsdag voor het eerst terug bij het beschadigde gebouw. Ze maakt zich grote zorgen over de getroffenen van de ramp, van wie ze er veel kent.
Schade
Woningcorporatie Staedion heeft ruim honderd woningen in de buurt, ook tegenover de portiekflat waar de explosies waren. Medewerkers gaan de komende dagen langs bij huurders voor een luisterend oor en om eventuele schade te inventariseren. "De explosies hebben een enorme impact gehad. Wij proberen de angst en zorgen bij de mensen weg te nemen." Ook stelt Staedion logeerwoningen beschikbaar aan de getroffen bewoners. De corporatie heeft tot op heden nog geen berichten van huurders ontvangen dat ze de wijk uit willen en willen verhuizen.
Door explosies zaterdagochtend aan de Tarwekamp zijn meerdere woningen volledig ingestort en andere panden raakten zwaar beschadigd. Zes mensen kwamen om en meerdere mensen raakten gewond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Merwedebrug in de A27 bij Gorinchem is sinds zaterdagavond laat weer open voor verkeer. De werkzaamheden verliepen volgens Rijkswaterstaat voorspoedig, waardoor de brug eerder dan gepland kon worden opengesteld. De afsluiting zou aanvankelijk tot maandagochtend duren.
11 minuten geledenDE WILP (ANP) - Bij een buurtbarbecue in het Groningse De Wilp zijn zaterdagavond meerdere mensen gewond geraakt door een steekvlam. Volgens omstanders die met Dagblad van het Noorden spraken, liepen acht mensen brandwonden op. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven is zaterdagmiddag een grote vechtpartij uitgebroken tussen supporters van VVV-Venlo en "vermoedelijk supporters van PSV". Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Bij de gewelddadige confrontatie waren tientallen mensen betrokken, zegt hij. Niemand is aangehouden.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - In de binnenstad van Leiden lopen zaterdagmiddag honderden mensen mee met een pro-Palestijnse demonstratiemars. Het protest is georganiseerd door meer dan dertig organisaties, waaronder Global Sumud Netherlands, Erev Rav en Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Joe Popolo, heeft gereageerd op de toespraak van premier Rob Jetten bij de Verenigde Naties deze week. Jetten stelde dat landen hun "handen af" moeten houden van het Internationaal Strafhof (ICC), waar de Verenigde Staten de afgelopen maanden steeds meer sancties tegen instellen. Volgens Popolo zou de oproep andersom moeten zijn.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.
14 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.
15 uur geleden