Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Begonnen met sloop van dak portiekflat aan de Tarwekamp

Begonnen met sloop van dak portiekflat aan de Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - Aan de Tarwekamp in Den Haag is begonnen met de sloop van het dak van een door de explosies zwaar beschadigd deel van de portiekflat. Het gaat om de woningen die pal naast de ingestorte huizen staan. Een hijskraan met grijper haalt de delen van het dak naar beneden, ziet een verslaggeefster ter plaatse.

In de straat is volop bedrijvigheid. Naast onderzoek van de politie worden woningen gestabiliseerd en houten platen voor kapotte ruiten en deuren geplaatst. In de zwarte hekken die om het beschadigde blok staan, zijn meerdere bloemen en boeketten gestoken. Buurtbewoners en voorbijgangers gluren door de hekken om een glimp op te vangen van wat er op de plaats delict gebeurt.

Een medewerkster van een tandartspraktijk die in de portiekflat huist, is dinsdag voor het eerst terug bij het beschadigde gebouw. Ze maakt zich grote zorgen over de getroffenen van de ramp, van wie ze er veel kent.

Schade

Woningcorporatie Staedion heeft ruim honderd woningen in de buurt, ook tegenover de portiekflat waar de explosies waren. Medewerkers gaan de komende dagen langs bij huurders voor een luisterend oor en om eventuele schade te inventariseren. "De explosies hebben een enorme impact gehad. Wij proberen de angst en zorgen bij de mensen weg te nemen." Ook stelt Staedion logeerwoningen beschikbaar aan de getroffen bewoners. De corporatie heeft tot op heden nog geen berichten van huurders ontvangen dat ze de wijk uit willen en willen verhuizen.

Door explosies zaterdagochtend aan de Tarwekamp zijn meerdere woningen volledig ingestort en andere panden raakten zwaar beschadigd. Zes mensen kwamen om en meerdere mensen raakten gewond.

Meer uit Binnenland

Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

52 minuten geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

4 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

4 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

5 uur geleden
Staatssecretaris na brandstichting: handen af van het spoor

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."

5 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

9 uur geleden
Geen asielzoekers op grasveld bij aanmeldcentrum zaterdagochtend

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.

9 uur geleden