Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Begin van astronomische zomer brengt verkoeling

Begin van astronomische zomer brengt verkoeling

DEN HAAG (ANP) - Officieel moet de zomer nog beginnen, maar de afgelopen tijd kwamen alle ingrediënten die het seizoen typeren al voorbij. Een hittegolf, plaknachten en knetterende onweersbuien. Komende nacht begint de astronomische zomer waarna het volgens Weer.nl een paar dagen koeler wordt.

In de nacht van zondag op maandag valt het exacte moment van de zonnewende. Dan bereikt de zon op het noordelijk halfrond haar hoogste punt, de Kreeftskeerkring. Dat moment wordt gezien als het officiële begin van de astronomische zomer.

Maandag 21 juni is ook de langste dag van het jaar aangezien er dan maar liefst zestien uur en drie kwartier daglicht is. De zon komt namelijk op om 05.18 uur en gaat pas om 22.03 uur onder.

Verkoeling

De eerstkomende dagen verlopen in tegenstelling tot afgelopen week behoorlijk koel. Het is zondagnacht en maandagochtend bovendien nog even kletsnat en er komt vanuit het westen weer een heleboel regenwater naar beneden. In de loop van de dag wordt het droger, maar alleen in het uiterste zuidoosten komen nog temperaturen van 20 graden voor. De rest van het land haalt dat niet.

Aan het eind van de week gaan de temperaturen weer wat omhoog en vanaf het weekend lijken de zomerse waarden van 25 graden of meer weer bereikt te worden. De extreme hitte of extreme buien van de laatste tijd liggen even niet meer in de verwachting.

Meer uit Binnenland

Veel politie in Nijmeegse woonwijk na melding over schoten

NIJMEGEN (ANP) - De politie is met veel eenheden naar een Nijmeegse woonwijk gegaan na een melding van schoten. De politie heeft geen aanwijzingen dat er daadwerkelijk is geschoten, maar is "deze dagen extra alert op dergelijke meldingen".

2 uur geleden
Veiligheid Hardenbergerbrug niet te garanderen, A28 blijft dicht

NIJKERK (ANP) - Rijkswaterstaat kan de veiligheid van de constructie van de Hardenbergerbrug bij het Gelderse Nijkerk niet garanderen. Daarom blijft de brug waar de A28 overheen gaat gesloten voor herstelwerkzaamheden. Wanneer die afgerond zijn en de brug weer toegankelijk is voor verkeer, kan Rijkswaterstaat nog niet zeggen.

4 uur geleden
Politie vindt opnieuw vuurwapens tijdens zoekacties in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Tijdens zoekacties heeft de politie maandag opnieuw meerdere vuurwapens aangetroffen in Overasselt. Vorige week in de nacht van maandag op dinsdag liep een groep van tientallen gewapende mannen door de Gelderse plaats. Een 51-jarige beveiliger uit Wijchen werd doodgeschoten en twee agenten raakten gewond.

5 uur geleden
Agent die vrouw in Utrecht trapte, wordt niet vervolgd

UTRECHT (ANP) - Een agent die begin dit jaar een vrouw schopte tijdens een conflict bij station Utrecht Centraal, wordt daar niet voor vervolgd. Volgens het Openbaar Ministerie was het geweld rechtmatig, omdat de vrouw niet luisterde naar de agent en zich verzette tegen haar aanhouding. Daarom komt er geen strafrechtelijk onderzoek.

7 uur geleden
TLN: dichte Hardenbergerbrug kost transportsector miljoen per dag

NIJKERK (ANP) - De plotselinge afsluiting van de Hardenbergerbrug bij Nijkerk kost de transportsector dagelijks ongeveer 1 miljoen euro, schat branchevereniging Transport en Logistiek Nederland (TLN). De brug is een essentiële verbinding voor het goederenvervoer van en naar Noord-Nederland, stelt TLN. De brug is uit voorzorg gesloten na een inspectie en blijft nog zeker 48 uur dicht, meldt de ANWB op basis van informatie van Rijkswaterstaat.

8 uur geleden
Westerwolde wil dat overheid opvang regelt na vertrek Migreat

SELLINGEN (ANP) - De Groningse gemeente Westerwolde doet opnieuw een beroep op het Rijk om te zorgen voor een passende opvang voor asielzoekers. "Het is inhumaan dat mensen die bescherming zoeken in Nederland noodgedwongen buiten moeten verblijven", zegt de gemeente, waar het aanmeldcentrum in Ter Apel onder valt.

8 uur geleden
Moeder in zaak rond dood 12-jarige zoon in Eerbeek langer vast

EERBEEK (ANP) - De vrouw die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van haar 12-jarige zoon in Eerbeek blijft veertien dagen langer vastzitten. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald. De verdachte werd maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie verdenkt de moeder ervan haar 12-jarige zoon om het leven te hebben gebracht.

8 uur geleden