Begin avondklok waarschijnlijk vanaf 31 maart naar 22.00 uur
DEN HAAG (ANP) - De avondklok gaat in principe vanaf woensdag 31 maart een uur later in: om 22.00 uur. Het kabinet maakt dat dinsdagavond bekend, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. De burgemeesters die de veiligheidsregio's voorzitten, deden maandag al zo'n voorstel tijdens hun wekelijkse beraad in Utrecht.
Het wordt steeds later donker en mensen willen in de lente graag avonden buiten doorbrengen. Dus wordt het handhaven om 21.00 uur moeilijker, is de gedachte achter het voorstel. Komende zondag gaat de zomertijd in en blijft het een uur langer donker in de ochtend en een uur langer licht in de avond. De eindtijd van de avondklok blijft wel staan op 04.30 uur.
Justitieminister Ferd Grapperhaus wilde dinsdag na afloop van het crisisberaad van het kabinet nog niet vooruitlopen op het besluit. Maar hij zei wel dat de avondklok wat van zijn effect verliest als die een uur later van kracht wordt. "Maar dat zou je ook kwijtraken als je hem vasthoudt op 21.00 uur." Want nu de dagen aan lengte winnen, komt het moment dichterbij dat het buiten nog licht is terwijl de avondklok al ingaat.
Mensen willen naar buiten en dat maakt het moeilijker om de maatregel in de avond te handhaven, legde voorzitter van het Veiligheidsberaad Hubert Bruls maandagavond uit. Dat beaamt Grapperhaus dinsdag. De bewindsman noemt de stijgende besmettingscijfers "heel zorgelijk." Maar als de avondklok op 21.00 uur blijft staan krijg je volgens de minister "veel meer issues op de naleving".
Vanwege de stijgende besmettingscijfers komt het kabinet dinsdagavond niet met versoepelingen, melden bronnen. Zo blijft het hoger onderwijs gesloten en mag de horeca nog niet de terrassen openen. Ook reizen naar het buitenland voor vakantie en familiebezoek blijft tot half mei afgeraden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
7 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geleden