Begeleider Pompekliniek handelde correct bij ontsnapping tbs'er
DEN HAAG (ANP) - De begeleider die woensdag met een tbs'er uit de Pompekliniek in Nijmegen op pad was toen die man ervandoor ging, heeft correct gehandeld. De begeleider was ervaren en was al veel vaker met tbs'ers buiten de kliniek op verlof geweest. Dat is gebleken uit een eerste interne evaluatie die in de tbs-kliniek is uitgevoerd na het incident van woensdag, zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie.
Er volgt nog een incidentenanalyse naar wat er woensdag is gebeurd. Mogelijk wordt daar de Inspectie Justitie en Veiligheid bij betrokken, maar dat staat volgens de woordvoerder nog niet vast.
Een 31-jarige tbs'er nam woensdag de benen toen hij met een begeleider in een winkel in Nijmegen was. De begeleider sloeg direct alarm en rende achter hem aan, maar de man stapte in een gereedstaande auto. Later die dag stak de man een 27-jarige vrouw in Soest neer. Enkele uren later hield een speciaal politieteam de ontsnapte tbs'er aan in Bergschenhoek bij Rotterdam. Hij zit nu in hechtenis in afwachting van een rechtszaak over de steekpartij. De man kreeg eerder acht jaar cel en tbs voor doodslag op een Rotterdamse vrouw.
De ontsnapping heeft volgens Justitie vooralsnog geen gevolgen voor het systeem van begeleid verlof voor tbs'ers, aangezien gebleken is dat er correct is gehandeld. Ook de verloven van patiënten in de Pompekliniek die recht hebben op verlof buiten de hekken, gaan gewoon door. De incidentenanalyse gaat nader in op de aanleiding en de oorzaak voor het incident.
Meer uit Binnenland
TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.
44 minuten geledenRIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.
7 uur geleden