Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Begeleider Pompekliniek handelde correct bij ontsnapping tbs'er

Begeleider Pompekliniek handelde correct bij ontsnapping tbs'er

DEN HAAG (ANP) - De begeleider die woensdag met een tbs'er uit de Pompekliniek in Nijmegen op pad was toen die man ervandoor ging, heeft correct gehandeld. De begeleider was ervaren en was al veel vaker met tbs'ers buiten de kliniek op verlof geweest. Dat is gebleken uit een eerste interne evaluatie die in de tbs-kliniek is uitgevoerd na het incident van woensdag, zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie.

Er volgt nog een incidentenanalyse naar wat er woensdag is gebeurd. Mogelijk wordt daar de Inspectie Justitie en Veiligheid bij betrokken, maar dat staat volgens de woordvoerder nog niet vast.

Een 31-jarige tbs'er nam woensdag de benen toen hij met een begeleider in een winkel in Nijmegen was. De begeleider sloeg direct alarm en rende achter hem aan, maar de man stapte in een gereedstaande auto. Later die dag stak de man een 27-jarige vrouw in Soest neer. Enkele uren later hield een speciaal politieteam de ontsnapte tbs'er aan in Bergschenhoek bij Rotterdam. Hij zit nu in hechtenis in afwachting van een rechtszaak over de steekpartij. De man kreeg eerder acht jaar cel en tbs voor doodslag op een Rotterdamse vrouw.

De ontsnapping heeft volgens Justitie vooralsnog geen gevolgen voor het systeem van begeleid verlof voor tbs'ers, aangezien gebleken is dat er correct is gehandeld. Ook de verloven van patiënten in de Pompekliniek die recht hebben op verlof buiten de hekken, gaan gewoon door. De incidentenanalyse gaat nader in op de aanleiding en de oorzaak voor het incident.

Meer uit Binnenland

Vijf jaar cel en tbs met voorwaarden in grote zedenzaak Enkhuizen

ALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft de 28-jarige Winston A. uit Enkhuizen vrijdag vijf jaar cel en tbs met voorwaarden opgelegd voor het misbruiken van negentien minderjarigen. A. deed zich online voor als meisje en liet de slachtoffers voor de camera ontuchtige handelingen plegen. Omdat hij de beelden opnam, is hij ook schuldig aan het maken van kinderporno, oordeelde de rechtbank. Verder werd bij hem "een grote hoeveelheid" kinderporno aangetroffen die hij had gedownload en is A. schuldig aan de verkrachting van een 13-jarige jongen.

4 minuten geleden
Omgeving Vestdijk Eindhoven afgezet na vondst explosief

EINDHOVEN (ANP) - Bij de Vestdijk in het centrum van Eindhoven is vrijdagochtend een explosief gevonden. Dat stamt vermoedelijk uit de Tweede Wereldoorlog. De politie heeft de omgeving afgezet. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) doet onderzoek.

19 minuten geleden
Van Oosten roept op jaarwisseling niet uit de hand te laten lopen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten roept iedereen op om de jaarwisseling goed te laten verlopen. "Maak er een heel gezellig feestje van en steek voor de laatste keer vuurwerk af. Het is niet nodig om het feest te verpesten."

25 minuten geleden
Zo'n honderd actievoerende boeren bijeen in provinciehuis Utrecht

UTRECHT (ANP) - Ongeveer honderd boeren zijn in het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Een aantal agrariërs is al toeterend met landbouwvoertuigen gekomen. Die hebben ze buiten het terrein van het provinciehuis geparkeerd.

27 minuten geleden
Scheur in dak waarschijnlijk oorzaak besmet drinkwater Utrecht

ZWOLLE (ANP) - De verontreiniging van het drinkwater in de regio Utrecht begin november kwam waarschijnlijk door een scheur in het dak van het drinkwaterreservoir in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Zo'n 125.000 huishoudens moesten hierdoor dagenlang hun kraanwater koken voordat ze het konden gebruiken.

31 minuten geleden
Aanhouding na steekincident op middelbare school in Slotermeer

AMSTERDAM (ANP) - Op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer heeft vrijdagochtend een steekincident plaatsgevonden. Daarbij heeft de politie één verdachte aangehouden. Een persoon raakte gewond.

45 minuten geleden
Kinderrechters: zorg kwetsbare kinderen steeds meer in gedrang

DEN HAAG (ANP) - De zorg voor kinderen in een kwetsbare positie komt "steeds meer in het gedrang", zien kinderrechters. Door de tekorten aan personeel en opvangplekken in de jeugdhulp en jeugdbescherming kunnen beslissingen van rechters over bijvoorbeeld kinderbeschermingsmaatregelen of een straf niet altijd worden uitgevoerd.

48 minuten geleden