Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Begeerde Kudus schiet Ajax richting groepsfase Europa League

Begeerde Kudus schiet Ajax richting groepsfase Europa League

RAZGRAD (ANP) - In misschien wel zijn laatste wedstrijd voor Ajax heeft Mohammed Kudus zijn club uit Amsterdam naar de drempel van de groepsfase van de Europa League geleid. De Ghanees scoorde driemaal in de uitwedstrijd van de play-offs tegen Ludogorets (0-4). De return van volgende week in de Johan Cruijff Arena lijkt een formaliteit.

Kudus heeft de clubleiding van Ajax al twee maanden geleden laten weten dat hij graag weg wil. De Ghanees wees de clubleiding op een belofte van vorig jaar toen hij niet mocht vertrekken. Ajax beloofde de spelmaker destijds dat het zich in deze transferperiode schappelijk zou opstellen.

Kudus leek begin deze maand op weg naar Brighton & Hove Albion. Maar uiteindelijk wist hij geen overeenstemming met die club uit de Premier League te bereiken. Inmiddels rekent West Ham United al dagen op zijn komst, maar volgens Sky Sports heeft zich nu ook een club uit Saudi-Arabië voor Kudus gemeld.

Hattrick Kudus, doelpunt Brobbey

Trainer Maurice Steijn wil Kudus niet kwijt. En hij stelt de Afrikaan gewoon op zolang hij nog speler van Ajax is. Kudus stelde zijn coach ook in Bulgarije niet teleur. Hij opende de score in de 16e minuut, na een goede tackle van Devyne Rensch en trof 2 minuten later opnieuw doel.

Brian Brobbey tekende in de 40e minuut voor 0-3, op aangeven van Owen Wijndal die de voorkeur kreeg boven Anass Salah-Eddine. Kudus tekende in de 50e minuut ook voor 0-4, na een counter die de voor Brobbey ingevallen Carlos Forbs inleidde. Olivier Verdon benutte in de 70e minuut een strafschop voor Ludogorets, na een ongelukkige handsbal van Jorrel Hato.

Ajax-aanwinsten

Trainer Steijn kon nog geen beroep doen op zijn aanwinsten Josip Sutalo, Chuba Akpom en Gastón Ávila. Het drietal is nog niet speelgerechtigd en mist volgende week ook de return tegen Ludogorets. Steven Berghuis speelde wel mee. Hij is dit seizoen nog niet in actie gekomen in de Eredivisie en zit daar een schorsing van drie duels uit.

Berghuis voorzag het aanvalsspel van Ajax van creativiteit. Opvallend was ook wel dat niet Branco van den Boomen maar Kenneth Taylor voor de nummer 3 van vorig seizoen in de Eredivisie aan de aftrap verscheen. Steijn wisselde Van den Boomen zaterdag tegen Excelsior omdat hij hem niet goed vond spelen. Hij liet hem wel invallen in Bulgarije.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal maakt geen fout tegen Sunderland

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.

2 minuten geleden
Dortmund houdt druk op Bayern dankzij late zege op Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.

19 minuten geleden
Bij Feyenoord vertrokken Larin debuteert sterk voor Southampton

SOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).

1 uur geleden
United slaat toe na zesde rode kaart Romero bij Spurs

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.

2 uur geleden
Barcelona trekt zich terug uit Super League

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.

5 uur geleden
Aanvaller Pléa van PSV wacht nieuwe operatie

EINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.

5 uur geleden
Roda JC veroordeelt vuurwerkactie van fans in duel met ADO

KERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.

8 uur geleden