Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Begeerde Kudus schiet Ajax richting groepsfase Europa League

Begeerde Kudus schiet Ajax richting groepsfase Europa League

RAZGRAD (ANP) - In misschien wel zijn laatste wedstrijd voor Ajax heeft Mohammed Kudus zijn club uit Amsterdam naar de drempel van de groepsfase van de Europa League geleid. De Ghanees scoorde driemaal in de uitwedstrijd van de play-offs tegen Ludogorets (0-4). De return van volgende week in de Johan Cruijff Arena lijkt een formaliteit.

Kudus heeft de clubleiding van Ajax al twee maanden geleden laten weten dat hij graag weg wil. De Ghanees wees de clubleiding op een belofte van vorig jaar toen hij niet mocht vertrekken. Ajax beloofde de spelmaker destijds dat het zich in deze transferperiode schappelijk zou opstellen.

Kudus leek begin deze maand op weg naar Brighton & Hove Albion. Maar uiteindelijk wist hij geen overeenstemming met die club uit de Premier League te bereiken. Inmiddels rekent West Ham United al dagen op zijn komst, maar volgens Sky Sports heeft zich nu ook een club uit Saudi-Arabië voor Kudus gemeld.

Hattrick Kudus, doelpunt Brobbey

Trainer Maurice Steijn wil Kudus niet kwijt. En hij stelt de Afrikaan gewoon op zolang hij nog speler van Ajax is. Kudus stelde zijn coach ook in Bulgarije niet teleur. Hij opende de score in de 16e minuut, na een goede tackle van Devyne Rensch en trof 2 minuten later opnieuw doel.

Brian Brobbey tekende in de 40e minuut voor 0-3, op aangeven van Owen Wijndal die de voorkeur kreeg boven Anass Salah-Eddine. Kudus tekende in de 50e minuut ook voor 0-4, na een counter die de voor Brobbey ingevallen Carlos Forbs inleidde. Olivier Verdon benutte in de 70e minuut een strafschop voor Ludogorets, na een ongelukkige handsbal van Jorrel Hato.

Ajax-aanwinsten

Trainer Steijn kon nog geen beroep doen op zijn aanwinsten Josip Sutalo, Chuba Akpom en Gastón Ávila. Het drietal is nog niet speelgerechtigd en mist volgende week ook de return tegen Ludogorets. Steven Berghuis speelde wel mee. Hij is dit seizoen nog niet in actie gekomen in de Eredivisie en zit daar een schorsing van drie duels uit.

Berghuis voorzag het aanvalsspel van Ajax van creativiteit. Opvallend was ook wel dat niet Branco van den Boomen maar Kenneth Taylor voor de nummer 3 van vorig seizoen in de Eredivisie aan de aftrap verscheen. Steijn wisselde Van den Boomen zaterdag tegen Excelsior omdat hij hem niet goed vond spelen. Hij liet hem wel invallen in Bulgarije.

Meer uit Voetbal

Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

31 minuten geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

8 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

8 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

8 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

10 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

12 uur geleden